Serhan Sokulgan röpörtajı

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Serhan Sokulgan röpörtajı
Serhan Sokulgan

Serhan sokulgan kısa bir süre evvel “Bitti Ruhumun Gezmeleri” ismini verdiği ilk kaydı ile müzik marketlerdeki yerini aldı. Biz de sanatçı bir araya gelip, albümün hazırlık sürecini konuştuk.

DAHA ÖNCE İŞİN DİĞER TARAFINDAN OLAN BİRİ OLARAK, ŞİMDİ BİZZAT KENDİ ALBÜMÜNÜZ İÇİN KİMLER İLE ÇALIŞMAYI TERCİH ETTİNİZ ? KİMLERDEN DESTEK ALDINIZ ?

Öncelikle Power Turk aracılığı ile tüm müzik severlere merhabalar. Serkan Sokulgan olarak, “Bitti Ruhumun Gezmeleri” isimli Maxi Single çalışmam bir süre evvel müzik marketlerdeki yerini aldı. Benim için çok güzel ve keyifli bir çalışma oldu. Çünkü projenin içerisinde çok önemli müzik insanları var. Çünkü yaptığınız işte her zaman ekibiniz çok önemli yer tutar. Sezen Aksu, Gülşen, düzenlemelerde Levent Ünal, Habil Ceyhan, Murat Güneş ve daha sayamdığım hakikaten çok isim var. Bunlardan bir tanesi de hepinizin çok yakından tanıdığı önemli bir aranjör, Alper Erinç. Alper Erinç’in yeni açtığı stüdyo da , Alper Erinç Production’da kayıtlarımızı yaptık. Alper Erinç’i Yalın, Candan Erçetin ve Teoman’ın stüdyo kayıtları ile aranjelerinden anımsayabilirsiniz.

ALBÜMÜN ÇIKIŞ PARÇASI, SİZiN ASLINDA BÜYÜK BİR HAYRANI DA OLDUĞUNUZ SEZEN AKSU KALEMİNDEN ÇIKMA...

Evet..Benim için bu projeye Sezen Aksu şarkısı ile başlamak özellikle hayatımın en özel şarkısı “Kaderim”i coverlamak (yeniden düzenlemek) çok büyük bir erdemdi. İnşallah bundan sonra nasip olur ve bir Sezen Aksu şarkısı daha okuyabilirim.

DAHA ÖNCE SAHNE DENEYİMLERİ OLAN BİR SANATÇISINIZ, ALBÜM SONRASI İÇİN KONSER PROJELERİNİZ VAR MI ?

Projelerimiz devam ediyor. Yaz aylarında tabiki konserlerimiz de olacak. Benim düşüncem şudur, ne kadar çok dinleyiciye ulaşırsak müzik kariyerimde o kadar önemli bir noktaya geleceğime inanıyorum. Bu proje benim müzik kariyerine başlamamda çok önemli, prodüktörlüğünü ben yapmak istedim. Rec by Saatçi, yani Ercan Saatçi’nin tüm ekibi bu projeyi inanarak kabul ettiler ve bana çok destek oldular.

SİZ BU SEKTÖRÜN ESKİLERİNDENSİNİZ. BUNCA YIL KAZANDIĞINIZ DENEYİMLER ALBÜME NASIL YANSIDI ?

12 yıldan beri bu sektördeyim. Radyoculukla başladım. Gazetecilik yaptım, Uluslararası bir basın şirketinde 60’a yakın sanatçının –Pr- sorumluluğu ile devam etti. İşin mutfağını bildiğiniz zaman, her şey daha zor yürüyor. Bana diyorlar ki bu kadar sanatçı ile çalıştın herhalde işin daha kolay. Aslında işiniz daha zor oluyor. İşi bildiğiniz için ince eleyip sık dokuyorsunuz. Daha araştırmacı ve daha mükemmeliyetçi oluyorsunuz. Tabiki bu kötü bir şey değil bence gayet iyi bir şey. Ekranlarda bizi izleyen genç yeteneklere de şunları öneririm, hiç bir zaman yaptıkarı şeyin arkasında durmamazlık etmesinler. Her zaman bildikleri yolda ilerlesinler.

PEKİ ŞİMDİ BİRAZ İLK VİDEONUZ “KADERİM” DEN BAHSEDELİM. SET ORTAMINA ÇOK YABANCI OLAMAYAN BİRİSİNİZ, ÇEKİMLER RAHAT GEÇMİŞ OLMALI.. BİZİM İÇİN BİRAZ ÇEKİMLERİ ANLATIRMISINIZ ?

“Kaderim” benim için çok öenli bir klipti çünkü minimal bir klip olmasını istedim. Pek çok sanatçının klip yönetmeni ve özellikle bir çok reklam filmine imzasını atmış olan Devrin Usta ile beraber çalıştık. Keyifli hoş bir klip oldu. Tatiana adında model bir arkadaşım klipte bana eşlik ediyor. O da bu işlerde olmak istemez hep geride durur genelde ama bu klipte benim için rol aldı. Klibin çekimleri yaklaşık 12 saat sürdü. 25 kişilik bir set ekibi eşlik etti. Dış çekimler de yapacaktık ama klibi izleyip bu kadar yeteceğine karar verdik çünkü çektiklerimiz çok güzel olmuştu ama herhalde ikinci klipte yazın getirdiği güzellikleri de kullanacağız. Dış çekim istiyorum 2. klip için.

DİNLEYİCİLERİNİZ SİZE ŞU AN NASIL ULAŞABİLİRLER ? İNTERNET SİTENİZ HAZIR MI ?

İşi bilip çok fazla ince eleyip sık dokumak aslında bazı süreçleri de uzatıyor. İnternet sitemde bu yüzden uzun bir süre de hazırlandı. Şu an yapım aşamasında hala. Bana ulaşmak isteyen dinleyicilerim Rec by Saatci’nin hali hazırdaki internet sitesinden ulaşabilirler.

ALBÜMDEN ÖNCE YAŞADIĞINIZ SAHNE DENEYİMLERİNİN SİZE HANGİ AŞAMADA FAYDASI OLDU ?

Yaklaşık 3 yıldan bu yana sahne alıyorum önemli müzik klüplerinde. Benim için çok önemli bir deneyim di çünkü ne kadar şan dersi alırsanız eğitiminiz iyi olsa da sahne deneyimi başka bir şey. Tabi ki eğitimin arkasında duruyorum çünkü eğitimizsiz olmaz ama sahne de çok önemli bir okul. Duruşunuz ile ilgili olsun, şarkı söyleme ve dinleyici ile aranızdaki diyalog ile ilgili. Bu işi yapıyorsanız muhakkak sahne yapmanız gerekiyor benim için de çok önemli bir okul oldu. Benim şan koçluğumu, benim için Almanya’dan buralara kadar gelen ve daha önce Sezen Aksu’nun Ajda Pekkan’ın vokal koçluğunu yapan Ozan Uğraşan yaptı.

Geri