Serinlemenin Yolları!

'' мάﮒάŁ ''

Yeni Üye
Üye
Serinlemenin Yolları!
Kışın serinleme olur mu Deniz sen normalmisin demeyin :) Yaz kış vücut ısısı yüksek olanlar için bu konu. Ben bunun sıkıntısını hep çekiyorum ve bir çok hastalığada bu dengesiz sıcaklıktan dolayı yakalanıyorum. :D:D:D

F54C31EC8C5F9BC221762B4F8ADB3.jpg

Kolonya ve Parfüm Kullanımı

Yaz boyunca en çok şikâyet ettiğimiz konulardan biri kötü ter kokusudur. Hava sıcaklığı normalin üstünde yaşandığı için terleme kaçınılmazdır ancak kötü kokması önlenebilir.

Parfüm seçiminde hava sıcaklığını göz önünde bulundurarak hafif çiçeksi kokular tercih edin. Yenilenmiş formlarıyla karşımıza çıkan, ferahlatan ve kalıcı kokuya sahip kolonyaları yanınızdan ayırmayın. Küçük boy kolonyaları el çantanıza atıp gittiğiniz her yerde ferahlama imkânı bulabilir, mis gibi kokabilirsiniz.

Koltuk Altı Terlemesi

Koltuk altı; bakteri üretimine ve kötü ter kokusuna en müsait alanlardan biridir. Kötü ter kokusunu önlemek için öncelikle bölgedeki bakterileri yok etmeniz gerekir. Anti bakteriyel özelliğiyle limon; size bu konuda yardımcı olacaktır. Ilık bir duş aldıktan sonra koltuk altınızı iyice kurulayın. Bir limonu ortadan ikiye kesip, koltuk altlarınıza sürün.

Deniz Kokusu

Kendinizi her an deniz kenarındaymış gibi hissetmek, ferahlığı yaşamak istiyorsanız; okyanus aromalı duş jellerini ve vücut spreylerini tercih edin. Vücut spreylerinizi geceden buzdolabına koyup sabah uyandığınızda evden çıkmadan önce sıkarsanız derinlemesine ferahlık hissi yaşayabilirsiniz.

Ayak Serinliği

Gün boyunca kapalı ayakkabılar içinde kalan ayaklarınız şişip, kendinizi yorgun hissetmenize neden olur. İşten çıkıp eve geldiğinizde hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirmek için 15 dakikalık nane banyosu yapabilirsiniz. Kovanın içini ılık suyla doldurup içine 2 yemek kaşığı kuru nane ekleyip karıştırın. Ayaklarınızı kovanın içinde arada bir hareket ettirerek 15 dakika bekletin.

Rahatlamak

Negatif enerjileri üzerinizden atmak, yorgunluğunuzu gidermek, ter kokusunu önlemek, ferahlamak için yapabileceğiniz en etkili ve ekonomik yöntem ise duş almaktır. İster soğuk ister ılık suyla günlük duşunuzu alın, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedin!

Geri