gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Serra Yılmaz'dan

Konu, 'Magazin' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

serra yılmaz yemek tarifleri serra yilmaz yemek tarifleri yılmaz tarifi Bugüne kadar Ferzan Özpetek’in tüm filmlerinde rol alan Serra Yılmaz, bu geleneği bozmadı.
    Bugüne kadar Ferzan Özpetek’in tüm filmlerinde rol alan Serra Yılmaz, yönetmeninin yeni filmi "Mükemmel Bir Gün"de de geleneği bozmadı. Ünlü oyuncu, filmde dondurmacı kadın olarak tek bir sahnede gözükecek. Şu sıralar "Parmaklıklar Ardında" adlı dizide de müebbede mahkum bir hemşireyi canlandıran Yılmaz, Tempo dergisine konuştu.
    Parmaklıklar Ardında, kadın koğuşlarını gerçeğe ne kadar uygun bir biçimde yansıtıyor?

- Valla, ben kadın koğuşunda 20 yıl yattığım için, cevabım çok gerçekçi olacak. Şaka bir yana, epey bir hapishane gezmişliğim var bu ülkede... F tipi dáhil. Bazı şeyler dizi gereğince gerçek dışı olabiliyor ama genel hava uyuyor.

Amerika’daki senarist grevinin ardından, ülkemizde de dizilerin 90 dakika olması ile ilgili bir tartışma başlamıştı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Ben televizyon seyircisi değilim, hiçbir zaman da olmadım. Sinop’ta, odamda sadece Mezzo Kanalı açık, müzik dinliyorum. Bana göre 90 dakika fazla, insan oturmaktan yorulur küçük ekran karşısında.

Bu durum sizin çalışma biçiminizi nasıl etkiliyor?

- Her bölümün çekimi fazla zaman alıyor, dolayısıyla ekibe dinlenecek vakit kalmıyor. Onun dışında, bizim diziye has zorluklar var elbet. Hapishane çok soğuk ve soğukta çalışmak çok yorucu. Kaldığımız yerse çok ufak. Genel ortam iyi olsa da hapishane duygusu veriyor.

Bu konu hakkında tecrübeli oyuncuların bir şeyler yapması gerekmez mi?

- Bu konuda bir oyuncu ne yapabilir? Herkes oynamak ya da oynamamakta serbest. Ayrıca Türkiye’de oyunculuk en örgütsüz meslek... Yapımcıların adeta esiri olmuşlar. Oyuncunun direnmesiyle diziler kısalmaz.

Türkiye’den aldığınız rol tekliflerinden şikayetiniz var mı?

- Ben hep yeni şeyler isteyen biriyim, ama insan bu ülkede birtakım kalıplara mahkum ediliyor. Çünkü bir hayal gücü yoksunluğu var. Sizi bir kere ortalıkçı kadın olarak gördüler mi, ardından 20 tane aynı tür rol teklif ediliyor.

Hürriyet

Serra Yılmaz'dan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Serra Yılmaz

Serra Yılmaz

serra yılmaz yemek tarifleri Doğum Yeri : İstanbul Doğum Tarihi : 13 Eylül 1954 Mesleği : Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, çevirmen. Sanat hayatına Şehir Tiyatroları'nda başlayan Yılmaz, Fransa'da Université de Caen, psikoloji bölümünden mezun oldu. Dostlar Tiyatrosu'nda yer aldı. İtalya'da yaşayan sanatçı, Fransızca ve İtalyanca'dan simultane çeviri konusunda profesyonelce çalışmakta...
  2. Cem Yılmaz'dan Hodri Meydan

Cem Yılmaz'dan Hodri Meydan

CEM YILMAZ, SİNEMA KONUSUNDA HİÇ KİMSE İLE BİR YARIŞ HALİNDE OLMADIĞINI SÖYLEDİ. Kanal D'de ekrana gelen Cinemania programına konuk olan Cem Yılmaz, 'En çok izlenen film iyi midir?' sorusuna yanıt verdi. Cem Yılmaz, 'Bu tartışma konusu oluyor ya, en çok izlenen film iyi midir diye. En çok izlenen film iyidir tabii ki. İyi bir şeydir o film için. İyi film herkese göre değiştiği için bunu...
  3. Serra Yılmaz'a şaka

Serra Yılmaz'a şaka

atv de yayınlanan Parmaklıklar Ardında dizisinde Hayriye Abla olarak rol alan ünlü tiyatrocumuz Serra yılmaz yurtdışında başına gelen bi olayı anlattı..... BU ŞAKAYI TÜRKİYE'DE YAPSAN NE OLUR SERRA YILMAZ, İTALYA'DA BİR TİYATRO OYUNUNUN SON GÖSTERİMİNDE KENDİSİNE YAPILAN ŞAKAYI ANLATTI Bu şakayı Türkiye'de yapsan ne olur? Türkmax kanalında yemek programı yapan Serra Yılmaz'ın bu...
  4. Serra Yılmaz Kimdir?

Serra Yılmaz Kimdir?

serra yılmaz, kimdir, hayatı, biyografisi, filmleri, başarıları, ile ilgili bilgiler burada melekler Başarılı tiyatro ve sinema sanatçılarımızdan Serra Yılmaz'ın hayatıyla ilgili ayrıntılar şöyle melekler; 13 Eylül 1954 yılında İstanbul'da doğdu. Sanat hayatına Şehir Tiyatroları'nda başlayan Yılmaz, Fransa'da Université de Caen, psikoloji bölümünden mezun oldu. Dostlar Tiyatrosu'nda yer...
  5. Serra Yılmaz Venedik 'te Jüri Üyesi Olacak!

Serra Yılmaz Venedik 'te Jüri Üyesi Olacak!

serra yılmaz, 2011 uluslararası venedik film festivali, jüri üyesi, görev aldı, ne zaman, ile ilgili bilgiler burada melekler Dünyaca ünlü tiyatro ve sinema sanatçımız Serra Yılmaz Uluslararası bir platformda bizi temsil edecek melekler! 2002 yılında Yeşim Ustaoğlu, 2007 yılında ise Ferzan Özpetek jüri üyesi olarak görev aldığı Uluslararası Venedik Film Festivali’nde bu yıl ilk defa...

Sayfayı Paylaş