gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Servi (Cupressus)

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

cupressus bakımı cupressus servi çeşitleri selvi çeşitleri servi türleri [​IMG]
    Servi (Cupressus), uzun boyu (30-35 m) ve koyu yeşil yaprak dokusu ile uzaklardan dikkati çeker. Küçük bir futbol topuna benzeyen kozalakları ve birbiri örtecek şekilde üst üste yerleşmiş pul yaprakları ile diğer iğne yapraklılardan farklıdır.

Türler
    • Cupressus arizonica - Arizona servisi
    • Cupressus atlantica - Atlas servisi
    • Cupressus bakeri - Modoc servisi
    • Cupressus cashmeriana - Bhutan servisi
    • Cupressus chengiana - Cheng servisi
    • Cupressus duclouxiana - Yunnan servisi
    • Cupressus dupreziana - Saharan servisi
    • Cupressus funebris - Ağlayan servi
    • Cupressus gigantea - Tibet servisi
    • Cupressus goveniana - Kokulu servi
    • Cupressus guadalupensis Guadalupe servisi
    • Cupressus lusitanica - Meksika servisi
    • Cupressus macnabiana - Macnab servisi
    • Cupressus macrocarpa - Monteri servisi
    • Cupressus sargentii - Sargent servisi
    • Cupressus sempervirens - Akdeniz servisi (Adi servi)
    • Cupressus torulosa - Himalaya servisi
    • Cupressus sempenvires!! - Dallı Servi

Servi (Cupressus) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. >======Banka Müşteri Servisine Gelen Komik Telefonlar

>======Banka Müşteri Servisine Gelen Komik Telefonlar

>======Banka Müşteri Servisine Gelen Komik Telefonlar > > > > - Temsilci : Esinizin cep telefonu numarasini alabilir miyim? > - Müsteri : su anda hatirlayamadim ama valla sizin karsinizda kendimi > mal gibi hissettim simdi. > > --------------------------------------------------------------------- > - Temsilci : Annenizin evlenmeden önceki soyadini ögrenebilir...
  2. Uyandirma servisinden alintilar

Uyandirma servisinden alintilar

İyi günler Uyandırma Servisi ben Nurten nasıl yardım.... -Demek o terbiyesiz kadın sensin ha +Pardon anlayamadım -Sus sus!Sen uatnmıon mu her sabah kocamı uyandırmaya...evli barklı adam o düş yakasından yoksam fena yaparım seni +Hanfendi kendinize gelin...biz müşteriler arasında evli bekar nişanlı ayrımı yapmıyoruz +Bi de cvp veriyo...bidaha aramıycan kocamı demedi deme..traakkkkk...
  3. Konya'da Tren İşçi Servisine Çarptı:2 Ölü

Konya'da Tren İşçi Servisine Çarptı:2 Ölü

Kazanın ardından otobüs hurda yığınına döndü. Konya'nın Çumra ilçesinde yük treninin işçileri taşıyan servis otobüsüyle çarpışması sonucu 2 kişi öldü. Ulukışla-Konya seferini yapmakta olan, Hüseyin Işılak'ın makinistliğini yaptığı yük treni, Okçu beldesi yakınlarındaki hemzemin geçitte bir fabrikadan işçileri evlerine taşımakta olan Mehmet Avlar yönetimindeki servis otobüsü ile çarpıştı....
  4. Gizli servisin sırları yayınlandı

Gizli servisin sırları yayınlandı

Stella Rimington'un otuz yıllık gizli servis deneyiminden süzdüğü casusluk romanı 'Kaçak Avı' yayınlandı. Britanya istihbaratının first lady'si Stella Rimington'dan bir Liz Carlyle serüveni: Karşı-istihbarat dairesine geçici görevle atanan Liz Carlyle, Moskova'nın Londra'daki Rus oligarklardan birine suikast düzenleyeceği...
  5. Servi Özellikleri Faydaları İle İlgili Bilgiler

Servi Özellikleri Faydaları İle İlgili Bilgiler

Servi ağacı servi yaprağı, Servinin Faydaları Sevgili melekler, bu yazımızda servi bitkisi, özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili kısa bilgiler vereceğiz sizlere :) Kullanım Şekli : İçilecek miktarı 4-5 gr’dir. •İshali keser. •Kanamaları durdurur. •Şeker hastalığında da faydalıdır. •Nefes darlığına iyi gelir. •Saçları kuvvetlendirmekte ve diş ağrılarını dindirmekte de kullanılır....

Sayfayı Paylaş