gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ses kısıklığı nasıl tedavi edilir yadım edin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Zırt pırt sesim kısılıyor, deli oluyorum.Hele bir de sözlü günleri olmazmı, hocalar mahsus yapıyorum sanıyorlar :S Ses kısıklığımı nasıl tedavi edebilirim yardım edin :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sigara içiyorsanız bırakınız. Alkol ve kafein gibi vücudu susuz bırakan faktörlerden uzak durunuz.
    Pasif sigara içicisi olmaktan kurtulunuz.
    Bol miktarda su içiniz.
    Evinizi nemlendiriniz.
    Baharat ve alkolden uzak durunuz.
    Sesinizi çok uzun süre ve çok şiddetli kullanmaktan uzak durunuz.
    Profesyonel ses eğitimi alınız.
    Sesiniz bozuk ve kısık ise konuşma ve şarkı söylemkten kaçınınız. (Burkulmuş bilekle yürümek gibi).

ses kısıklığı nasıl tedavi edilir yadım edin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çürük nasıl tedavi edilir?

Çürük nasıl tedavi edilir?

Çürük nasıl tedavi edilir? Diş çürüğünün kendiliğinden iyileşmediğini ve çürüyen yapının tamir olmadığını biliriz. Çürük tedavi edilmezse ilerler. Öyleyse, mutlaka çürük dişi doldurmak gerekir. Henüz diş özüne kadar ilerlememiş çürükler şöyle tedavi edilir: 1. Önce Çürük Temizlenir Mine ve dentin çok sert yapılardır. Çürüğü temizlerken bu...
  2. Ses kısıklığını nasıl önleriz?

Ses kısıklığını nasıl önleriz?

ses kısıklığına çare ses kısıklığı nasıl düzelir telleri nasıl düzelir düzeltilir Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Öğüt, ses kısıklığını önlemek için kafein ve sodalı içeceklerin alınmaması, sigara ve alkolün kullanılmaması gerektiğini bildirdi. Prof. Dr. Öğüt, yaptığı yazılı açıklamada, ses kısıklığının en sık nedeninin larenjit denen ses...
  3. Şizofreni nasıl tedavi edilir?

Şizofreni nasıl tedavi edilir?

şizofreni tedavi edilirmi şizofreni tedavisi basit belirtileri nasıl tedavi edilir edilebilirmi Hekim kontrolünde düzenli ve uzun süreli ilaç tedavisi esastır. Burada kullanılan ilaçlara antipsikotik ilaçlar denmektedir. Son yıllarda hızla artan ilaçlarla bu hastalara eskisinden çok faydalı olunmaktadır. Bu ilaçlar bağımlılık yapmayan ve hastanın tedavisini sağlayan ilaçlardır. İlaçların...
  4. Yanık nasıl tedavi edilir?

Yanık nasıl tedavi edilir?

yanık şişmesi yanık nasıl tedavi edilir yanıkta şişme yanıklarda su toplaması nasıl geçer su toplaması geçer yanık nedir, nasıl geçer, tedavisi, bitkisel çözüm, doğal tedavi yöntemleri, ne iyi gelir, Kaza sonucu yanıklar hepimizin başına geliyor. Yanıklar çeşitli derecelerde olmasıyla birlikte çeşitli şekillerde de tedavi ediliyor. Yanık sorununu sizlerde yaşıyorsanız bu yazımızdan yanık...
  5. Ses kısıklığı neden olur tedavisi nelerdir?

Ses kısıklığı neden olur tedavisi nelerdir?

Bağırmak, uzun süre konuşmak ve şarkı söylemek ses kısılmasının başlıca nedenleri arasındadır. Eğer sigara kullanıyorsanız zaten sesiniz %90 sigara nedeniyle kısılmıştır. Ayrıca kış aylarında yaygın olarak görülen grip boğaz ağrısıyla birlikle sesin kısılmasına neden olabilir. Tüm bunlara ek olarak bulunduğunuz ortamın havası kuruysa veya klimada, otobüste, uçakta uzun süre kaldıysanız sesiniz...

Sayfayı Paylaş