gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ses neden kısılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Zaman zaman sesim kısılıyor ve hiç çıkmıyor. Maça da gitmiyorum ki hayır neden kısılıyor anlamadım gitti..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ses kısıklığı genellikle bütün anormal ses değişikliklerinin yerine kullanılan genel bir terimi olup sesteki anormallik, sesin hırıltılı, çatallı, veya gergin olması, ya da şiddetinin veya inceliğinin değişmesi şeklinde olabilir. Ses değişikliklerinin nedeni, genellikle gırtlakta (larenks) yerleşmiş olan ses tellerindeki sorunlardır.
    Ses kısıklığının çeşitli nedenleri olabilir. Bunların çoğu ciddi sağlık problemlerine neden olmazlar ve kısa sürede düzelirler. Ses kısıklığının en sık nedeni “akut larenjit”tir. Akut larenjit, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları sırasında, ya da aşırı bağırmaktan kaynaklanan ses zorlamalarında ortaya çıkar.Daha uzun süreli ses kısıklıklarının nedeni genellikle sesin uzun süreyle aşırı ve zorlanarak kullanılmasıdır.

Sigara içimi, ses kısıklığının bir diğer nedenidir. Sigara, gırtlak ve boğaz kanserlerinin gelişmesinde önemli bir risk faktörü olduğundan düzelmeyen ses kısıklığı olan ve sigara içen kişilerin bir Kulak-Burun-Boğaz hastalıkları uzmanına muayene olmaları gerekir.

Ses kısıklığının daha nadir nedenleri arasında allerji, guatr ve sinir sistemi hastalıkları sayılabilir. Birçok insanda doğal yaşlanma ile birlikte bir miktar ses kısıklığı ortaya çıkabilir.

Ses neden kısılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Surround (Çevresel) Ses Nedir ?

Surround (Çevresel) Ses Nedir ?

Ticari anlamda başarılı ilk çevreleyen ses formatları 1950’li yılların başında sinema uygulamaları için geliştirildi. O dönemde, stereo ses -ki halk için yeni birşeydi- sinemaya ciddi bir tehdit oluşturduğu düşünülen TV’nin yükselişine karşı sinema endüstrisinin en büyük kozuydu ve yoğun kampanyalarla lanse ediliyordu. Ev uygulamalarına iki kanal olarak adapte edilen stereo’nun aksine sinema...
  2. o ses ne sesiydi?

o ses ne sesiydi?

eşim nobette oldugu günler tv başında uyurum genelde gece bi sesle uyandım banyodan geliyodu takur tukur önce uyku sersemi şaşırdım ve korktum acıkcası biarz bekledim devam etti sonra banyoya gitti sesin banyoda vileda kovasından geldiğini anladım önce kuş ve çıkamadıgı için çırpınıyo diye düşündüm ama sonra dün hic cam acmadıgım aklıma geldi kuş girmesi imkansız dı yani fare oldugunu düşündüm...
  3. Ne adımız büyüktü... nede sesimiz

Ne adımız büyüktü... nede sesimiz

Ne ADıMıZ BüYüKTü..NeDe SeSiMiZ Ne adımız büyüktü Ne de sesimiz. Yaşadık Bir sunulmuş yaşamı Sakin Uslu Ve itirazsız Yaşadık yaşamak neyse Ama doğru ama yalan Belki gerçek belki masaldı Ölümün ardında kalan Öylesine gizliydi ki Yaşamın içindeki anlam İnandık Katlandık. Kendi küçük dünyamızın Dağlarını aştık Çöllerine düştük Umutlarımız Rüyalarımız Hayallerimiz oldu...
  4. HD Ses Teknolojisii Nedir ?

HD Ses Teknolojisii Nedir ?

HD Ses Nedir HD ses teknolojisi nedir Özellikle internetten dizi ve sinema filmi izlerken HD ses kalitesi ifadesine mutlaka rastlamışsınızdır melekler :) Peki hiç düşündünüz mü, HD ses nedir ? Hemen açıklayalım :tik: HD ses destekli HTC Evo 4G LTE gibi ceplerin ortaya çıkmasıyla ses alanında da önemli bir gelişme yaşanacak gibi görünüyor. Peki HD ses tam olarak nedir? HD Ses Ses...
  5. Ses Neden Kısılır?

Ses Neden Kısılır?

ses neden kısılır ses kısılması ses kısılması neden olur Sevgili melekler, hemen herkesin başına gelebilen ses kısıklığını oluşturan pek çok sebep vardır. Bunların arasında gayet zararsız sebepler olabileceği gibi tedavisi fazlasıyla ciddi hastalıklar da olabilir. Bunun için ses kısıklığı hafife alınmamalı ve dikkatle takip edilmelidir. Sesteki çatallaşmalar, titreşimler, boğuk ses ve...

Sayfayı Paylaş