Ses Sistemleri

Konu, 'Tatlı Evim' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  DTS ES - Extended Surround
  Ekstra surround orta kanal ilave ederek 6.1 kanala kadar yüksek kalite çoklu kanal yaratır.

  DOLDY DIGITAL-EX - Pro Logic II

  6.1 çoklu kanala kadar ses için ekstra surround orta kanal ilave eder.

  DTS NEO:6

  Herhangi bir stereo kaynağından ses kalitesini artırır ve 5.1 çoklu kanal surround effekti yaratır.

  1- NEO:6 MOVIE : Dts Neo:6 sinema kod çözme modunu gerçekleştirir. Bu ayarlama DTS saran ses ( surround ) ile kodlanan filmler için idealdir.

  2- NEO:6 MUSIC : Dts Neo:6 müzik kod çözme modunu gerçekleşririler. Bu ayarlama CD gibi normal stereo kaynakları için idealdir.

  DOLBY PRO LOGIC II

  Vhs kasetler, Televizyonlar ve Dvd'ler gibi herhangi bir stereo kaynağından 5.1 surround deneyimi yaratır.

  1- PRO LOGIC II MOVIE : PL II film modu kod çözme işlemini gerçekleştirir. Dolby saran ses ( surround ) ile kodlanan filmler için idealdir. Ayrıca bu mod eski dublajlı video filmleri izlerken sesi 5.1 kanal olarak yayınlar.

  2- PRO LOGIC II MUSIC : PL II müzik modu kod çözme işlemini gerçekleştirir. Bu ayar normal stereo kaynakları için idealdir, CD'ler gibi.

  DTS DIGITAL SURROUND

  Dvd ve diğer DTS-şifreli kaynaktan 5.1 kanala kadar yüksek kalite çoklu kanal ses üretir.

  DOLBY DIGITAL

  Dvd'ler ve bazı uydu / digital televizyon yayınları gibi DOLBY® DIGITAL şifreli kaynaklardan standart formatta 5.1 kanal ses sağlar.

  DOLBY PRO LOGIC

  Pro Logic kod çözme işlemini gerçekleştirir. Çok kanallı saran ses audio sinyalli yazılım kayıt edildiği gibi çalınır. 2 kanal audio sinyalli yazılım saran ses effekti ( 4 kanallı ) yaratmak için Dolby pro Logic kodu ile çözer.  ÖNEMLİ : Dolby Pro Logic ve Dolby Pro Logic II kod çözme fonksiyonları DTS format sinyalleri ile işlem görmezler.


   
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
Ses Sistemleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. En İyİ Ses Sİstemİnİ Kurmak

  Sisteminizin evinizde nasil kurulup ayarlandigi sistemin müzikal performansinda büyük farklar yaratir. Kisiden kisiye degisen ses farkliliklari çok küçük olmasina ragmen bir araya geldiklerinde sistemin performansini dramatik olarak artirirlar. Sistem kurulum ve ayarlamalari beceri, bilgi, sabir ve sistemden son noktaya kadar performans ortaya çikartma azmi gerektirir. Bir kurus dahi...
 2. SeS.....

  Kar yağıyordu.Şehir biran da-şehiri sehir yapan objeler bir kar kütlesiyle örtüldüğü için-bir dağa benzemişti.Mutluydum.Hep gitmek istediğim yer birden bire bahçeme gelmişti.Sorunsuz geçen bir gecenin ardından bahçeye çıkıp kara doya doya dokunuşum şimdi bile çok net bir şekilde aklımda.Hafızam beni yanıltmıyor ise,başımdan şöyle bir olay geçmişti o gün... Aslında pek ilginç bir olay...
 3. Solunum Sistemleri

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 4. Yağmurlama Sistemleri

  Yağmurlama sulama yöntemi; sulama suyunun, proje kriterlerine bağlı olarak boru sistemleri ile yerleştirilen yağmurlama başlıklarından, belirlenen basınç altında atmosfere, oradan da doğal olarak arazi yüzeyine düşerek bitki kök bölgesinde depolanmasıdır. Suyun yağmurlama başlıklarından basınç altında püskürtülebilmesi için, alındığı kaynaktan tüm yağmurlama başlıklarına kadar basınçlı boru...
 5. ses

  sesin bir eneji türü olduğnu nasıl anlaız?

Sayfayı Paylaş