gebe
  1. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0

ses tellerinizi gördünüz mü

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında büşra.shid tarafından paylaşıldı.

ses tellerinizi gördünüz mü ses telleri nasıl bir formda ses telleri nasıl çalışır hakkında bilgiler her şey burada melekler Ses telleri diyince aklınıza ne geliyor meleklerim şahsen benim aklıma sıra sıra dizilmiş teller gelirdi hep kendimi bildim bileli :D bir de hayal gücü girince işin içine ben her konuştuğumda onların titreşerek ses çıkardığını falan düşünürdüm.Ses telleri ile alakalı sorunları da illaki duymuşsunuzdur,nodüller gibi falan bende düşünürdüm o telin üstünde nasıl çıkar nodül diye :D aman işte benim saçmalıklarımı geçelim bakın bakalım ses tellerimiz nasıl çalışıyor :tik:

Evet beklemiyordu sanırım önceden görmeyenler böyle bir görüntü ama çok ilginç bir şey değil mi? Et parçası bildiğimiz ve sesimiz onun hareketiyle oluşuyor.Bilmediklerimiz çok meleklerim çook,bizlerinde görevi paylaşmak yararlı olmak.Hoşçakalın esen kalın meleklerim :6:

PaSikA ve SadmiN bunu beğendi.
  2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Harika bir paylaşım Büşra,benden sana + rep :D:D Böyle ilginç konulara bayılıyorum :tik:

3. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler adminim :) benmde çok hoşuma gidiyor böyle şeyler araştırınca tak diyo çıkıveriyorlar karşıma :) sonrada hoop mm' e :)

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

İnsan vücudu ne kadar garip ya :D Cidden çok garip ve o sesi çıkartırken, dönüştüğü insan yüzü benzeri o hal, ne şaşırtıcı ve de iğrençti :D:D:D:D
    Ses tellerini ben hiç merak etmemiştim ama aklımdakinden çok daha farklıymış :D:D Paylaşımın için tşkler Büşra, sayende konuşurken nasıl ses çıkardığımızı öğrendik :) Rep diyorum :A

5. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    öyle ***** adminim fazlasıyla gizemi barındıran mükemmel bir yaradılışa sahibiz.Rep için teşkür diyorum bende :)

6. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ıyyyy buda neydi içim dışıma çıktı walla :firil:

7. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Ses tellerini hiç böyle hayal etmiyordum...Çok ilginç gerçekten ellerine sağlık Büşracım bendende + rep :)

büşra.shid bunu beğendi.
  8. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    aaa çok ilginç :D:D ilk defa görüyorum :D:D ama harbi miğdem kalktı yaa hiç gelemem böyle şeylere :D:D

ses tellerinizi gördünüz mü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. böyle ayakkabı gördünüz mü?

böyle ayakkabı gördünüz mü?

böyle ayakkabınız olsun ister misiniz:piha:
  2. Başbakanın Ses Telleri Nasıl İyileştirildi?

Başbakanın Ses Telleri Nasıl İyileştirildi?

başbakanın sesi, başbakanın sesi kısıldı, ses kızıklığı nasıl giderilir Sevgili melekler, geçtiğimiz pazar günü yerel seçimler sonrası yeni belediye başkanları ve muhtarlar belli oldu. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Yoğun bir tempoda haftalar öncesinden başlayan bu maratonda siyasi parti liderleri de propagandalarını coşkulu şekilde yaptı. Bu propagandalar sırasında Sayın Başbakanımız Recep...
  3. Ses Telleri İltihabı  nedir?

Ses Telleri İltihabı nedir?

krup nedir,krup belirtileri,krup nedenleri,krup tedavisi,ses iltihabı nasıl geçer,ses iltihabı tedavisi hakkında bilgiler Ses telleri iltihabı genellikle kendiliğinden iyileşebilen, solunum zorluğuna yol açan ve doktor kontrolü gerektiren bir hastalıktır. Ses telleri iltihabı; boğuk ses veya havlar tarzda öksürük ile kendini gösterien ses tellerinin etrafındaki yumuşak dokuların...
  4. Ses teli felci nedenleri  ve tedavisi

Ses teli felci nedenleri ve tedavisi

Ses teli felçleri gırtlak kaslarını hareket ettiren sinirlerin çalışmaması sonucunda meydana gelir. Ses tellerinin hareketini sağlayan çok sayıda kas vardır; bu kasları hareket ettiren iki sinir vardır: Süperior laringeal sinir, ses tellerinin gerilmesini sağlayan tek bir kası kontrol eder. Bu sinirin görevi bozulduğunda özellikle şarkı söylerken ince seslerin çıkartılması ve sesler arasında...
  5. Ses kısıklığını önlemek için neler yapılmalıdır?

Ses kısıklığını önlemek için neler yapılmalıdır?

Ses kısıklığı genellikle bütün anormal ses değişikliklerinin yerine kullanılan genel bir terimdir. Sesteki anormallik, sesin hırıltılı, çatallı, veya gergin olması, ya da şiddetinin veya inceliğinin değişmesi şeklinde olabilir. Ses değişikliklerinin nedeni genellikle gırtlakta (larenks) yerleşmiş olan ses tellerindeki sorunlardır. Nefes alma sırasında ses telleri açılır. Konuşma sırasında...

Sayfayı Paylaş