SeS.....

kördügüm

Tatlı ve Çalışkan Melek
Üye
SeS.....
Kar yağıyordu.Şehir biran da-şehiri sehir yapan objeler bir kar kütlesiyle örtüldüğü için-bir dağa benzemişti.Mutluydum.Hep gitmek istediğim yer birden bire bahçeme gelmişti.Sorunsuz geçen bir gecenin ardından bahçeye çıkıp kara doya doya dokunuşum şimdi bile çok net bir şekilde aklımda.Hafızam beni yanıltmıyor ise,başımdan şöyle bir olay geçmişti o gün...
Aslında pek ilginç bir olay değil,ancak yinede anlatmalıyım.Hava kararmak üzere idi ve ben açlığımı avuç avuç kar yiyerek geçiriyordum.Tek başımaydım.Bütün sokak,mahalle bomboştu...Ve garip bir ses geliyordu bir yerden.Karla oynamaya ve bu tuhaf sesin cazibesine kapılmamaya çalışıyordum.Ancak bu çabam uzun süremedi.Sesin emrine uyarak bahçe kapısına yöneldim,kapıyı açtım ve sağa doğru,iradem dışında yürümeye başladım.Fakat aklım yarı yarıya ,kafatasımın içinde,onu koruyan suyun ortasında,kısır hafızalı bir balık gibi yüzüp duruyor ve bu yarım haliyle,beni bu hipnotik sesin emrinden çıkaramıyordu.Ayaklarım kaydı ve düştüm.Ancak bu sadece üstümü ıslattı ve bana bir yarar sağlamadı.Sesin emriyle yürüyor,yada yerden yarım metre kadar havada uçarak ilerliyordum.Bu şekilde ne kadar gittiğimi ancak sesin kaynağına ulaşınca ve ses tutkulu notalarını törpüleyince anlayabildim.Başka bir şehire gelmiştim.Bu şehirde kar içindeydi.Ve tek bir canlı yoktu.Belki vardı ama gözlerim kapalı bolduğu için göremiyordum.Ses,gözlerime bir bez bağlamış,sadece kendisini duyarak ilerlememi istemişti.Bu yeni şehire gelince birden beni etkisinden çıkarmasını anlayamamıştım.Olduğum yerde duruyordum.Kar büyük bir hızla yağıyor ve benide yok ediyordu...

Geri