gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Sesin Yüksekliği Pil Ömrünü Etkiler mi ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

radyo, dinlemek, pil ömrü, hakkında, yüksek ses, etki eder mi hakkında bilgileri buradan bulabilirsiniz

Bu aralar taktım ben bu tarz şeylere bakalım bu yazımıza sizde benim gibi şaşırcakmısınız.

Bundan sonra kısık sesle dinlicem müzik :):)

Radyonun
    sesi Açılınca Pil Daha Çabuk mu Biter?

Pille çalisan portatif radyolarda
    sesin yüksekliği pilin ömrünü etkiler. Radyo açık, sesi kapalı durumu ile sesin sonuna kadar açık durumu arasındaki fark pillerin ömürlerinin kısalmasına neden olur. Ses sonuna kadar açıldığında pillerden çekilen akim yüzde 30 artmaktadır. Bu durum, küçüğünden büyüğüne, pille çalışan ve ses yükselticisi olan bütün radyo, teyp, volkmen vb. için aynidir.

Sesin Yüksekliği Pil Ömrünü Etkiler mi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pil

Pil

Piller; elektrik yükünü biriktiren ve kullanması gereken zamanda harcayan bir depo görevini yüklenmektedir. Pil üreteçler grubunun şimdilik en küçük üyesidir. B- Pil Çeşitleri: a)Volta Pili: Alexsander Volta‘nın 1800’de bulduğu Volta pilinde elektrolit olarak sülfat asidinin suda eriğiyi kullanılır. Elektronlar ise, bir bakır bir de çinko çubuktur. Çinko çubuk negatif, bakır çubuk ta pozitif...
  2. EĞİk DÜzlem YÜkseklİĞİnİn, Cİsmİn Hareketİne Etkİsİnİn İncelenmesİ

EĞİk DÜzlem YÜkseklİĞİnİn, Cİsmİn Hareketİne Etkİsİnİn İncelenmesİ

eğik düzlem deneyi eğik düzlem soruları dinamometrenin yapılışı dinamometre yapılışı DENEYİN AMACI:Eğik düzlem yüksekliğinin cismin hareketine etkisini incelemek. HAZIRLIK SORULARI: 1-Eğik düzlemin yüksekliği artarsa, cismi yukarı çekmek için harcanan kuvvet artar mı? Tartışınız. 2-Bir araba eğimi fazla olan rampada yokuş yukarı çıkarken...
  3. Laptop'un pil ömrünü uzatmak

Laptop'un pil ömrünü uzatmak

toshiba pil ömrü pil ömrünü uzatmak ömrü uzatma ömrünü uzatma batarya Önemli bir çalışmanın tam ortasında laptop'unuzun pili sizi yarı yolda bırakmasın... İşte dizüstü bilgisayarınızın pil süresini artırmanız için 15 küçük püf noktası... Eğer bir süredir laptop kullanıyorsanız, burada yazılan tekniklerin ve püf noktalarının büyük bir kısmını büyük ihtimalle biliyorsunuzdur. Ama yine de göz...
  4. İntizar - Ömrüm Senindir - 2009

İntizar - Ömrüm Senindir - 2009

intizar resmi sitesi intizar resmi web sitesi intizarın resimleri Romantik müziğin güzel seslerinden biri olan İntizar dan bomba gibi bir albüm daha müzikseverlerle buluştu Albümü henüz dinlemedim ama İntizarın genelde tüm duygusal parçalarını severim o yüzden eminim ki bu albümde de daha önceki albümlerini aratmayacak bir başarı yakalayacaktır Albüm ile ilgili tanıtıma geçiyorum Albüm...
  5. İphone telefonunuzun pil ömrünü uzatmanın kısa yolu

İphone telefonunuzun pil ömrünü uzatmanın kısa yolu

Akıllı telefonların genel bir sorunu olan şarj sıkıntısı, telefonunuzun yeterli performans sergileyememesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi olarak gösteriliyor. Yaygın biçimde kullanılan iPhone akıllı telefon modelleri de bu sorunla karşı karşıya kalıyor. Yalnız kolay bir çözümle bu sıkıntının önüne geçilmekte olup; telefonunuzun daha uzun süre performans sağlaması gündeme geliyor....

Sayfayı Paylaş