gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Sessiz Savaş - Okumalısınız!

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

sessis savaş [​IMG]

Vatanım, Türkiyem... Sessiz bir savaşın gölgesi altında...

Günümüzde bilgi savaşları olarak da adlandırılan, siberoloji (bilginin hakimiyeti) devri en şaşalı dönemini yaşıyor. Bu güç, bir tek düğmeye dokunarak bir ülkeyi yok edebilecek kadar önemli.

Dış güçler tarafından asırlarca yıkılmak istenen, ama bir şekilde güç yetirilemeyen bu topraklar soluk soluğa savaşların yapıldığı sıcak çarpışmalardan artık çok uzak. Bin yıllık yaşlı bu çınar ağacı gerçekleri bildiği halde kıpırdayamamanın acısı içinde; yaşlı, üzgün, mahzun duruyor. Çünkü istenildiği gibi yönlendirilen bir halk ve kolayca etki altına alınmış bir medya ile ülkemiz vakit kaybetmeye devam ediyor. İşte duyarlı kiş ilikler, farkında olup cephe alanlar. Ve farkında olmayıp tarafsız kalanlar diye ikiye ayrılıyor. Tıpkı bir kedinin fare ile oynadığı gibi ülkemizle oynandığının görüldüğü halde sorumlu kişiler seyirci kalmayı tercih ediyor. Bir kaç duyarlı aydın kişiliklerin doğruyu söyleme çabaları, medya ve güç dengeleri tarafından puslu bir havada daha doğmadan hemencecik bastırılıyor. Buna hiç kimse dur diyemiyor, sesini çıkartamıyor.

Bilim ve Enformatik bilgilerin bir güç haline getirilerek yapılan bu siber savaşta, ayakta kalan kim olacak bakalım.

Doğruları adeta gözlerinin içine baka baka söyleyen bu kitap ülkemizle yapılan "Sessiz Savaş"ı bir film şeridi gibi kare kare gözler önüne seriyor. Kimlerin ne yaptıklarını ve kimlerin ne yapmaya çalış madıklarını en açık bir şekilde ortaya koyuyor. Okunduğunda gerçek bir bilgi dünyası içinde tüm tarafları yakından tanıyacak olan okuyucu, kendi tarafını seçmede kesinlikle zorluk çekmeyecek.

Yazar: Rabi Baştürk
    Yayınevi: Kum Saati Yayıncılık
    ISBN: 975-6199-78-4
    Basım tarihi: Şubat 2006
    Kategori: Siyaset / Güncel

2. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sessiz Savaş - Okumalısınız!
    Teşekkür ederim bilgi için tam bana göre bir kitap hemen not ettim en kısa zamanda alıcam...

Sessiz Savaş - Okumalısınız! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emirkan - Sessiz Sessiz

Emirkan - Sessiz Sessiz

cok cektim cok benim kadar cekmesakim sevmek mi zor? sevilmek mi benim hakkim? daha fazla ta$iyamam bilmenlazim habersizce cok sevildin imkansizim olsem debil gul sen debil beni kucuk gorsen de bil sessiz sessiz arayan o ki$i benim biraktigim o gullerin hepsi senin CADDE CADDE SOKAK SOKAK YAZDIELIM SEVIYORUM KESCEZAMI SEVGILIM X2
  2. Sessiz Sevmeler

Sessiz Sevmeler

“İki varlık iki yürek atar dururmuş uzaklarda... ....ve bu varlıkların kalpleri kanarmış her gece” Kalbim hep kanamaya mahkum sanki. Bir kez de kanamasa sanki.. olmaz mı.. Her zaman tek başıma yaşadım sevdamı. Tek kişilik dünyamda çok kişilik sevdim... kocaman sevdim.. Sitem değil bu sözlerim sakın ha yanlış anlama sevgili.. Gönül kırgınlığı bu.. ama sana değil.. sen...
  3. sessiz Sevmeler

sessiz Sevmeler

“İki varlık iki yürek atar dururmuş uzaklarda... ....ve bu varlıkların kalpleri kanarmış her gece” Kalbim hep kanamaya mahkum sanki. Bir kez de kanamasa sanki.. olmaz mı.. Her zaman tek başıma yaşadım sevdamı. Tek kişilik dünyamda çok kişilik sevdim... kocaman sevdim.. Sitem değil bu sözlerim sakın ha yanlış anlama sevgili.. Gönül kırgınlığı bu.. ama sana değil.. sen...
  4. Sessiz Çığlık

Sessiz Çığlık

Bağırmak istiyorum, haykırmak istiyorum ama kelimeler boğazıma düğümleniyor ve susuyorum... Susup sabrediyorum ve üstelik korkum daha da büyüyor... Aslında ummadığım bir yerde, ummadığım bir anda patlamaktan korkuyorum... Düşünüyorum da; sayılarını hatırlamadığım kadar çok olan "keşke"lerime bir yenisini daha eklemekten ve geri dönüşü olmayan bir yola girmekten korkuyorum...

Sayfayı Paylaş