gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Sevabını 12 Bİn Melek Yazmakla Bitiremiyor

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

meleklerin yazamadığı dua meleklerin yazamadigi dua sevabını yazamadığı rüyada namazı bitirememek Bir gün Peygamber efendimiz cemaate namaz kıldırırken sahabelerden biri "RABBENA LEKEL HAMD" 'dan sonra - HAMDEN TAYYİBEN KESİRAN MÜBARAKEN FİH- der
    Peygamber (s.a.v.) efendimiz namaz bittikten sonra o cümleyi kimin söylediğini sorar.
    Sahabe de yanlış bir şey söylediğini zannederek "
    bendim Ya Rasul ALLAH yanlış bir şey mi söyledim" der.
    Peygamberimiz'de(s.a.v.) "hayır yanlış bir şey söylemedin aksine öyle güzel bir şey söyledin ki sevabını yazmak için 12 bin melek harekete geçti der."
    bu sahih bir hadistir inşaALLAH ezberleyip bizde namazımızın içinde okuyalım.

bütünü:
    RABBENA LEKEL HAMD HAMDEN TAYYİBEN KESİRAN MÜBARAKEN FİHİ
    namaz sonrasi soylenmesi mecbur deyil yeterki dilimizden düşürmeyelim

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Konu için teşekkür ediyorum merak ettim RABBENA LEKEL HAMD HAMDEN TAYYİBEN KESİRAN MÜBARAKEN FİHİ

türkçe açıklaması nedir bunun bilen var mı arkadaşlarım ?

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sevabını 12 Bİn Melek Yazmakla Bitiremiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meleklerin sevabını yazamadıkları dua;

Meleklerin sevabını yazamadıkları dua;

sevabı çok olan dualar en çok sevabı olan dualar en sevap meleklerin yazamadığı dua meleklerin sevabını yazamadığı dua Meleklerin sevabını yazamayacakları kadar büyük anlam taşıyan duayı biliyor musunuz? İşte sevabını yalnız Allah'ın vereceği çok özel dua ve anlamı... “Ya Rab, lekel hamdu kemâ yenbağî li celâli vechike ve li azîmi sultânike” 'Ey Rabbim! Senin zâtının celaline ve senin...
  2. Melekler Korusun 12. Bölüm Özeti

Melekler Korusun 12. Bölüm Özeti

“ANA KIZ AŞK” Melek ipek’in Erkan’a hissettiği duyguları öğrenip soluğu okulda alır!İpek için hiçbirşeyin eskisi gibi olması artık mümkün değildir!İpek adına o an yapılabilecek tek şey vurup kapıyı çıkmaktır. Deniz Ankara’ya gitme,Özgür markete zarfı yetiştirme derdindedir!Ancak göz ardı edilen bir husus vardır!ortada bir kaza birde kazazede vardır!bu husus bütün planların alt üst olmasına...
  3. Meleklerin Sevabını Yazmakta Aciz Kaldığı Dua

Meleklerin Sevabını Yazmakta Aciz Kaldığı Dua

Resulullah (sav) namaz kılarken nefes nefese bir adam geldi ve: "ALLAHu ekber,Elhamdülillahi hamden kesiran tayyiben mubareken fihi :ALLAH büyüktür,çok temiz ve mübarek hamdler ALLAH'adır!"dedi. Resulullah (sav) namazı bitirince:"Şu kelimeleri hanginiz söyledi?" diye sordu.Cemaat bir müddet sessiz kaldı,Resulullah (sav): "(Kim söylediyse çekinmesin,benim desin),Zira...
  4. Yetmiş Bin Meleğin Duası

Yetmiş Bin Meleğin Duası

Malik bin Yesar'dan rivayet edildiğine göre Resulullah(sav) şöyle buyurdu: “Her kim sabahladığında üç kere: "Eûzu billahis semiyyil aliymi mineşşeytanirracim (Kovulmuş şeytanın şerrinden hakkıyla işiten ve her şeyi bilen Allah’a sığınırım).” Dedikten sonra Haşr suresinin sonundan üç ayet okursa, Allahü Teâlâ o kişiye akşama kadar duâ etmek üzere yetmiş bin melek görevlendirir. O gün...
  5. Nurgül Yeşilçay 12 AYAKKABIYA 12 BİN Dolar ödedi

Nurgül Yeşilçay 12 AYAKKABIYA 12 BİN Dolar ödedi

nurgül yeşilçay, ayakkabı, 12 bin dolar, canes ayakkabı, alışverişi ve haberleri burada arkadaşlar. Ekranların başarılı ve güzel oyuncusu Nurgül Yeşilçay, el yapımı ayakkabıları ile ün yapan Canes Ayakkabı markasından 12 çift ayakkabı aldı ve 12 bin dolar ödedi Melek'lerim:) Bir de bana diyor sunuz "çok alışveriş yapıyorsun" diye, alın işte ben Nurgül'ün yanında çok masum kalıyorum...

Sayfayı Paylaş