gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Sevdigim..

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

Sevdigim.. ​

Sevgilim bil ki senden uzak ne güzellikleri avutur beni bu şehrin ne de yıldızlı aksamları!... özlemin bir nehir olmuş yarar girer içimde ki dağları!...

Seni sevdiğim kadar yaşasaydım ölümsüz olurdum.... Sen hala sonsuzluğun yüzünde bir damla gözyaşısın...

Biliyordum seni seviyorum derken yeni bir alfabe keşfettiğimi kimsenin okuma yazma bilmediği bir kentte...

Fırlatmıştım kalbimi uzağaen uzağa. Denk gelirde rastlar diye bir yıldıza... Yanılıp susturdum ağrımın çağrısını çagrimin köhnemiş ağrısını...

Oysa kim bilir ki yanağımda yangınlardan çok önce o yarin bıraktığı öpüş izi var... Yüreğimde anılardan kalan bin düş izi var...

Kanmadım aynalara sana kandığım kadar...içimde bir boşluk sana yandığım kadar..

Bir çift yeşil göz yüzünden içimde bir sonbahar acıyor; öyle acıyor ki acılar acısız kalıyor mevsimler üstüme devriliyorkışlar kışsız kalıyor...

Paslı bir yalnızlıktı avuçlarımda...Ardımda bir yürek yükü rüzgar...Ne zaman sevmeye koyulsam doğrulup çoğaldı ayrılıklar

Seni sildiğimde anılar defterinden biliyordum söküp attığımı hayatımın yarısını....

alinti

Sevdigim.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sevdigin kadar sevilirsin............

sevdigin kadar sevilirsin............

Yerin seni çektiği kadar ağırsın Kanatların çırpındığı kadar hafif Kalbinin attığı kadar canlısın Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç Sevdiklerin kadar iyisin Nefret ettiklerin kadar kötü Ne renk olursa olsun kaşın gözün Karşındakinin gördüğüdür rengin Yaşadıkların kar sanma... Yaşadığın kadar yakınsın sonuna Ne kadar yaşarsan yaşa Sevdiğin kadar ömrün Gülebildiğin kadar mutlusun Üzülme...
  2. seni sevdigimi

seni sevdigimi

Ah bir söyliye bilsem sana Seni ne çok sevdiğimi Uzanıp tutabilsem ellerini Yüreğim yüreğine kavuşsa Benden çok uzaklardasın sevdiğim Sen içime çektiğim nefesim Aldığım her solukta benimsin Düşlerimde yalnız düşlerimdesin Seni uzaktan sevmekte güzel Bana uzakken sevgin bu kadar güzel Ya benim olsan.. sevdiğim O zaman bu yürek dayanırmı Bu kadar büyük sevgiyi taşırmı İçimden bir...
  3. insan sevip sevdigini almasa

insan sevip sevdigini almasa

Başından belalı kış gelir geçer Gözün önünden yaş gelir geçer Daha nice yaş gelir geçer Daha nice kış gelir geçer Ne biçim sevdaydı da bana gülerler İflah olmasın da yarı alanlar Daha bana nice yaş gelir geçer Asik Ali Nursani

Sayfayı Paylaş