gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Sevdiğini Bekledi Hep

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Bir ayrılık vaktiydi; Her yer zifiri karanlık, rüzgâr hafiften, teni okşarcasına esiyordu. Bir an zaman durdu. Dünya durdu. Geceler sustu. Yürüyen ayaklar ses ve iz vermiyordu. Eller hissedilmiyor, gözler göremiyordu.

Bir ayrılık vaktiydi;
    Sevenler ve Âşıklar mağrur mağrur ağlıyordu. Birden yer depreşerek titredi, gök matem yıldızının mehtabına süslendi. Denizler, dalga seslerine gizlendi. Ateşler yanıp, tutuştu. Ay ve güneş yanık seslerini artık izdivada, izdivada kanatırcasına, haykırırcasına söylendi.

Bir ayrılık vaktiydi;
    Seven, sevdiğine ihanet etti. Sanki bütün dünyalar üzerine yürüdü. Yürekte yaralar açıldı. Teslimiyeti aşk ve sevgiyi inkâr ederek kabul etti. Mutsuzluk denilen yer de hep gizlendi. Yaşam sevinci denilen ümitler tükendi. Kimseleri artık kimseleri bu yalancı dünyada gerçekten bir daha inanarak sevemedi.

Bir ayrılık vaktiydi;
    Hüzün matemleri yere çöktü. Ay tutuldu! Ses tutuldu! Kan tutuldu! Gök kangren oldu, acı soluk seslerine boğuldu. Göz kapakları yorgundu. Sis dağıldı, etrafını sardı. Hiçbir şeyde ama hiçbir şeyde bir anlam ve mana yoktu.

Bir ayrılık vaktiydi;
    Ayrılık şairine melekler ilham veriyordu. Şair hem yazıyor, hem ağlıyor, hem de yanıyordu. Islak öpüşler kayıyor, sıcak gülüşler unutuluyordu. Nefret ve kin birbiri ardı hüküm sürüyordu. Artık SENİ SEVİYORUM kelimesi şair için bir anlam ifade etmiyordu.

Bir ayrılık vaktiydi;
    Seven, sevdiğini başkasının kollarında gördü. Keşke görmez olaydı. Keşke ölmüş olaydı. Keşke iki göz de yaş değil, kan olaydı. Keşke kıyamet kopaydı, ay ikiye yarılaydı. Yerle gök yerle bir olaydı. Keşke yaratan, yarattığını yaratmayaydı. Keşke cehennem ateşi tutuşturulaydı.

Bir ayrılık vaktiydi;
    Seven aşka küstü! Kendine küstü! Dünyaya küstü! Mutluluğa küstü! İnsanlara küstü! Umuda küstü! Yaşama küstü! Dua’ya küstü! Meleklere küstü! Yaratana küstü!

Bir ayrılık vaktiydi;
    Seven bu dünyada muradına eremedi. Sevgi ve aşkı yüreğinden sildi. Dualar bitti, Günahlar kapandı. Sağ ve sol melekler utançlarından kaçtı. Münker ve Nekir’ in artık işi kalmadı. Cennet kapıları o insanın ayağına kapandı.

Bir ayrılık vaktiydi;
    Seven, sevdiğini bekledi o gelmedi, gelmeyecekti, gelemeyecekti, gelecek yürek yoktu, gelecek sevgi yoktu, o artık asla gelmedi. Gelmedi. Gelmedi... Gelmedi... O gelmedi yıl kadar, ay olarak gelmediği kadar, gün olarak gelmediği kadar, saat, dakika, saniye, sanise bile gelmedi kadar bu dünyada ve öteki dünyada kul hakkı yediği için sevdiği tarafından LANET EDİLDİ...

BU DUYGUYU YAŞAYAN KİŞİ MUTLULUĞU YAŞAYAMADI AMA O LANET EDİLEN BİRGÜN GELMELİ...
    YÂ DA ASLA VE ASLA NE BU DÜNYADA NEDE DİĞER DÜNYADA ONA MERHAMET SAHİBİ ONU AF ETMEYECEK..
    DEVAM EDER BİRGÜN BU AŞK FELSEFESİ.

Sevdiğini Bekledi Hep konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bekledim....

Bekledim....

Bekledim... bekledim seni... yanliz yapayanliz... burda öylece... belki birgün gelirsin diye....
  2. Göktan - Kal Demeni Bekledim

Göktan - Kal Demeni Bekledim

Bütün gece sessiz oturduk çıt çıkmıyordu Bütün gece sus pus oturduk sezen söylüyordu Gözlerin ayrılık dedi gözyaşların yalan O güzel günler geldi geçti sakın ağlama ardımdan Gözlerin ayrılık dedi gözyaşların yalan O güzel günler geldi geçti sakın ağlama ardımdan Son defa ama son defa elveda diye, diye içimden Kal demeni bekledim Kal demeni bekledim Son defa ama son defa...
  3. Hayat'ımda hep bekledim diyenler ....  Burası size göre...

Hayat'ımda hep bekledim diyenler .... Burası size göre...

beklemekle ilgili yazılar -----------NEDEN HEP BEKLERİZ Kİ ?----------- Kendimi bildim bileli bekledim ben. Büyümeyi bekledim; bişey olmadı. Sevmeyi sevilmeyi bekledim; bişey olmadı. Birilerini bekledim; kimi geldi, kimi gelmedi; yine bişey olmadı. Oysa ben bişey olmasını bekledim hep. Ve buna aracı olabilecek herhangi birini,birşeyi… Şimdi yazı bekliyorum; yaz gelecek, kışı bekleyeceğim....
  4. sevdiğim

sevdiğim

SEN DESEM SENİ BİLİRMİSİN, SEN DİYE BİR DESEN ÇİZEBİLİRMİSİN.BİR MESKEN BULAMADIM KENDİME.BÜYÜK AŞKLAR VARDIR HANİ BİLİRMİSİN. ELLER BANA KALPSİZSİN DİYORLAR, DOĞRU ÇÜNKÜ KALBİMİN SENDE OLDUĞUNU BİLMİYORLAR. SENİ HER ÖZLEDİĞİMDE KALBİME BİR YILDIZ ÇİZİYORUM. SENİ NE KADARMI ÖZLEDİM? ARTIK KALBİMDE BİR GÖKYÜZÜM VAR. ÇÜNKÜ SENİ SEVİYORUM. DUYUYORUM SANA DOKUNAMAMANIN EZİKLİĞİNİ VE...
  5. Ben hep seni bekledim

Ben hep seni bekledim

Kendimi geceye vurduğum bir zamandı.Yürek sızlatan yağmurlar yağıyordu gözlerimde.Ben ne zaman senden gitsem sen usulca yanıma sokulup hatırlatıyordun kendini. Kim kopardı bizi bizden diye soruyorduk şiirlerde... Yanıtını bulamıyorduk... Ben kendimi tüketirken yalan sevdalarda , sen uzak kıtaların uzak kentlerinde şarkısını dinliyordun hasretin.Ben uzağına düşünce atıyordun kendini o yalnızlık...

Sayfayı Paylaş