Sevgi Ektiğin Yerde Sevinç Büyütürsün

mislinay

Yeni Üye
Üye
Sevgi Ektiğin Yerde Sevinç Büyütürsün
Okul öncesi eğitim insan yaşamının temelini oluşturur.Bu dönemde çocuğun sağlığı ve beslenmesi kadar,aile ortamının ona sağladığı SEVGİ VE ŞEVKAT son derece önemlidir. Bu dönemdeki yaşantılar, çocuğun gelecekteki hayata bakış açısını önemli ölçüde etkiler.
Çocuk gelişiminde bebeklik ve erken çocukluk dönemlerinin aile ortamı belirleyici bir alt yapıdır. Başarılı bir eğitim için anne ve babaların öncelikle çocuklarını tanımaları, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda onları yönlendirmeleri gereklidir. Yetişkinlikteki bilgi, beceri tutum ve davranışlar; çocukluk ve ergenlik yıllarındaki deneyim ve etkileşimlerin, birikimlerin ürünüdür.

Her birey doğduğu andan itibaren ayrı bir kişiliktir. Her bireyin ilgi ve ihtiyaçları, gelişim ve öğrenme hızları birbirinden farklıdır. Eğitim bireysel göz önünde bulundurularak verilmelidir. Çocuğun ilk altı yılı,bireyin geşimin temel taşlarını oluşturması, temel bilgi ve becerilerin bu yıllarda kazanılması nedeni ile büyük ölçüde biçimlendirir. Etkili bir eğitimden söz edebilmek için çocukların ihtiyaçlarının ilgi ve yeteneklerinin, içinde bulundukları çevre şartlarının ve en önemlisi gelişim boyutlarının çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

Ce: Sevgi Ektiğin Yerde Sevinç Büyütürsün

emegine saglik canim,paylasim icin tskler

Ce: Sevgi Ektiğin Yerde Sevinç Büyütürsün

TEŞEKKÜRLER CANIM

Geri