gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Sevgili doktorum, sayın eczacılar!!!

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

İdrar yolu enfeksiyonu oluştuğu için doktorum 1 antibiotik yazdı. Antibiotiğin bende mantar yaptığını söyleyince 1 ilaç daha yazdı. Bunuda akşam yatarken alın dedi. Reçetemi alıp eczaneye gittim.
    Antibiotik sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez. diğer ilaç içinde yatmadan 1 kez dedi.

İlaçlarımıda alıp eve geldim. 2 gün güzelce kullandım. Biraz karın ağrım oluştu. Bugünde mantar için kullandığım tablet ilacın prospektüsünü bir okuyayım dedim. Yan etkisi varmı diye..
    okuğumda şoktaydım. Benim gibi birinin ilk yaptığım iş olan prospektüsü okumayıp 2 gün beklemem büyük bir hata yapmama neden olmuştu..

İlaç ağızdan alınmıyor. Vaginaya yerleştiriliyormuşş!!!!!
    Bu doktor yada eczacılar bizim herşeyi bildiğimizi sanıyorlar galiba..
    Allahtan başka bir yan etkisi olmadı. Bu bana ders olsun.. Sizlerede öneri....

İşte kullandığım ilaç..
    Eczacının üzerine yazdığı notta aynen şu: akşam 1 tok:n028:

Son düzenleme: 15 Mart 2010
  2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    İnanamıyorum yaa handancım ben de okuyunca şu an şok oldum vallahi.İyi ki okudun canım prospektüsü.Yolun başında farkına varmasan belki daha kötü sonuçlar doğururdu.
    Eczacıyı da kınıyorum.Bu ihmale gelir bi şey mi ....

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ağzım açık kaldı, okuyunca.

Canım, vajinaya yerleştirilerek uygulanan ilaçların üzerinde ''OVUL'' yazar. ilacın kutusunun üzerine de mi hiç dikkat etmedin :S

Kesinlikle dr ve o eczacıyı bu durumdan haberdar et ''Allah'tan bişey olmadı'' diyipte ihmal etme lütfen!!!

Büyük geçmiş olsun, çok şaşırdım :S

4. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Siz dediniz diye baktım OVUL yazmıyor. Yazsa bile ingilizce bilmeyen bir kişi anlayamaz bunu. Fitil şeklinde olsaydı yine anlardım.
    Aldığım antibiotikle aynı büyüklükte bildiğimiz tablete benziyor..
    Vaginal tablet diyor kutunun üstünde ama, ben bunu vagina için içilir anlamında düşündüm. Doktorla eczacıda aynı konuşunca hiç uyanmadım..

5. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Oncelikle gecmis olsun canim,idrar yolu enfeksiyonu hic de basite alinmayacak bir durum.Ilerlemesi halinde bobreklere kadar gidebiliyor.Bu yuzden hastanede yattim ve ciddiyetini biliyorum.Bende tekrarlamadi,umarim sende de tekrarlamaz.Tekrar gecmis olsun.

6. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Konu ile pek ilgisi olmasada bunu da yazmadan gecemedim,dogum kontrol haplarini da vaginadan alarak kullandigimiz zaman yan etkilerini en aza indirmis oluyoruz.

7. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok geçmiş olsun.sen yine en azından 2 gün geç bile olsa okumuş ve farketmişsin.ya dediğin gibi bırak ingilizce bilmeyeni hiç bilmeyen okumak aklına gelmeyen biri olsa nolurdu.b kesinlikle eczacının yanlışı.nasıl bir iş yapmaysa bu böle.ama grev vs oldumu en öndeler... tekrar geçmiş olsun.

8. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

sağol canım. İnşallah tekrarlamaz. 15 gün sonra kontrolüm var. yeniden baktıracağım böbreklerime kadar..

9. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

İnan haklısın. Yaşlılar var onlar ne yapar acaba..
    Bu ilaç için diye demiyorum. Yazıp yazıp veriyorlar. Yan etkileri oluyor sonra.
    Yaşlılarımız Hasta oldum diyorlar tekrar..
    Yanlış kullanan, bilinçsizce ilaç alan o kadar çokki!!!
    Ama ne yapacaksın işte...

10. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    gecmıs olsun handancım ...aynı ılactan suan bende kullanıyorum....uzerıne yazmaları gerekıyodu onların hatası canım allahtan hemen farkına varmıssın.....

11. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Eczacı aynen şunu yazmış. Akşam 1 tok
    sağol canım bu arada..

12. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    akılları nerde bu ınsanların bılmem vallaaaaaa tekrar gecmıs olsun canım bıdaha ordan alma ılaclarınıııı sakın....bu sefer de normal bı ılacı oral yoldan degıl dıger taraftan yazarlar valla bu akılda oldukları surece

13. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    be yazık ki çok ihmalkar davranılıyor bazen, hadi doktor geçti eczacının uyarması ve nasıl kullanılacağını anlatması gerekirdi!!! geçmiş olsun handanca iyi ki de erken davranıp okumuşsun yine de ...

14. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Ihmal etme canim,kesin kontrol yaptir,sirtina vuran agrin varsa bobreklerde problem var demektir cok dikkat et,benim cok siddetli gecmisti,cunku cok hizli yayiliyormus bu enfeksiyon ve sag bobregimde halen problem var biraz.

15. BİTTERİM

BİTTERİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun...Allahtan önemli birşey olmamış yaa Allah şifa versin

Sevgili doktorum, sayın eczacılar!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doktorlar

Doktorlar

Doktorlar İlk bakışta gayet sıradan gözüken ve içimizden birini izliyormuşuz gibi hissettiren genç doktor Ela ve onunla aynı zamanda , Türkiye'nin en ünlü ve en iyi hastanesinde eğitime başlayan bir grup genç cerrahın hikayesi. Ancak kahramanlarımızı tanıdıkça ve onların renkli , bir o kadar sıradışı hayatlarına tanık oldukça hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlarız.Hayatın...
  2. Say Say Bitmezkiiii......

Say Say Bitmezkiiii......

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. doktor

doktor

Anne yahut alim bir kimise, Hastanın yanına doktor girmesi onun iyileşmesine, sağlıklı birinin yanına girmesi hastalanmaya, Doktor, insan karakterinde saklı bulunan ve nefsin derinliklerinde bastırılan olumsuz özellik ve eğilimlerin ortaya çıkmasına, Dokktor oldUğun görmek ilim ehli yahut yönetici olmaya, Doktor bazen insanı rkasından çekiştiren birine, öğütleri etkili olan vaize, çöplüğe, kan...
  4. Eczacılar Miting Yaptı

Eczacılar Miting Yaptı

TÜRKİYE Eczacıları Birliği tarafından, eczacıların yaşadıkları sorunları dile getirmek amacıyla Ankara’da on binlerin katıldığı bir miting düzenlendi. Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen eczacılar ve Ankara’dan mitinge destek veren çeşitli sivil toplum kuruluşu mensupları saat 12.00’de Kurtuluş’ta itfaiye merkezi önünde toplanmaya başladı. Mitinge, Türkiye Eczacıları Birliği’ne bağlı...
  5. sevgili

sevgili

sevgili istiorum

Sayfayı Paylaş