gebe
  1. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    105
    Ödül Puanları:
    43

Sevgili kızıma mektup...

Konu, 'Gebelik' kısmında gülfem_MG tarafından paylaşıldı.

Sen gelince ben en çok sevmeyi öğrendim… Doyasıya, içine sokarcasına, her şeyden vazgeçercesine sevmeyi…
    Seni ilk kez göğsüme koyduklarında sıcaklık ne demekmiş onu öğrendim.. Senin sıcaklığını, Aylar sonra düşündüğümde hala sağ kolumda hissettiğim aynı yakıcılıktaki sıcaklığını…

Uykusuzluk ne demekmiş öğrendim. İlk doğduğunda her yarım saatte bir uyanıp nefesini dinlemeyi… Seni mışıl mışıl uyurken seyretmenin dünyadaki en tatlı uykuya bile bedel olduğunu…Uykusuzluktan keyif almayı…

Emzirmenin hayatta yapılabilecek en keyifli iş olduğunu, ilk günler yaşanan acıya rağmen seni doyurabilmek adına acı çekmeyi ve sen emerken rahatsız olma diye acıdan dudaklarımı ısırmayı ama yine de seni zevkle izleyebilmeyi öğrendim.

Sahip olmayı… Dünyadaki her şeye sahipmişçesine gururla bakmayı, bir mucize meydana getirmenin ve ona sahip olmanın muhteşemliğini...
    Kendinden başkasının sorumluluğunu almayı ve bunun nasıl da heyecan verici ve korkutucu olabileceğini… Hayatta ilk defa “Başarabilecek miyim? “ sorusunu sormayı…

Gülmeyi öğrendim sonra, gerçek bir kahkaha atmayı… Seninle gülmeyi…
    Anlamsız şarkılar söylemeyi, beraber dans etmeyi… Bir gülüşün için sahip olduğum her şeyi feda edebilirim demeyi…

Yaramazlık yaptığında sabretmeyi öğrendim.bu çok zor olsada.... Arka odaya geçip, sinirim geçince yanına gelerek sana gülümseyebilmeyi…

Uyuman için gözünün içene bakıp, fazla uyuduğunda ise kokunu özledim… Özlemeyi öğrendim… Sen yerde oyuncaklarınla oynarken bile, kucağımda olmanı özlemeyi…

Mutluluğu öğrendim.. Delicesine mutlu olmayı… Her akşam kafamı yastığa koyup şükretmeyi…

Huzuru öğrendim… Sen yatağında uyurken, odamıza yayılan bebek kokusundaki huzuru…
    Eşimi yalnızca aşık olduğum adam olarak değil, senin baban olarak sevmeyi öğrendim.. Beni anne yaptığı için daha çok daha çok sevmeyi öğrendim…
    Acele etmeyi öğrendim… Yemek yaparken, duş alırken, tuvaletteyken… Hayatı acele yaşamayı ve geri kalan tüm zamanımı sana verebilmeyi öğrendim…

Gözyaşının içimi nasıl da acıtabildiğini… Ağlamaman için her türlü şaklabanlığı yapabileceğimi öğrendim…

Kıskanmayı öğrendim… Herkesten ve her şeyden kıskanmayı… Seni kimseyle paylaşamayacağımı… Babanın kucağındayken bile bana doğru yöneldiğinde yüzümde oluşan mutluluğu ve gururu sırf baban üzülmesin diye gizleyebilmeyi öğrendim…

Annemi anlamayı… Ona kızmamayı ve teşekkür edebilmeyi öğrendim…
    Zamanın acımasızlığını öğrendim.. Şimdilerde tek bir bacağının bile içine sığmayacağı küçücük tulumlarının bir gün bana destan yazdırabilecek kadar anlamlı olduğunu… Zamanın geçtiğini… Senin büyüdüğünü ve geçen hiçbir anın geri gelmeyeceğini…

Hayat ne demekmiş yaşamak ne demekmiş sen gelince öğrendim meleğim… ne çabuk büyüdün 3 yaşına ne çabuk geldin anneciğim...

Son düzenleme: 20 Kasım 2011
    nese355, berranur ve geveze bunu beğendi.
  2. berranur

berranur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    annelik ancak bukadar güzel anlatılabilir ya okurken gözyaşlarımı tutamadı Rabbim bu güzel duyguyu isteyen tüm kardeşlerime yaşatsın yavrularımızada hayırlı güzel ömürler versin
    seni çok seviyorum canım oğlum paşam gülüşüne dünyalar değer gözünden akan bi damla yaş ömrümden ömür çalar annem seni bana nasip edene emanetsin Mevlama emanetsin annem

Sevgili kızıma mektup... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bülent Ortaçgil - Kızıma Mektup

Bülent Ortaçgil - Kızıma Mektup

canım kızım güzel kızım adı denizden gelen kızım büyükler dünyasına hoş geldin ne kadar içtendin biliyormusun değişeceksin öğreteceğiz sana okumayı yazmayı iyi olmayı ancak karşılaştırmak yok yazılanla söyleneni çünkü hemen farkedeceksin canım kızım güzel kızım adı denizden gelen kızım koza gibi gizlenmeyi gösteririz insana uc, beş demeyi yeter inan hele bir seviver...
  2. İbretlik Mektup(Kızından Annesine...

İbretlik Mektup(Kızından Annesine...

ölmüş anneye mektup annenin kızına mektubu ölen anneye mektup anneden kızına bir annenin mektubu Anneciğim.., 3 yıl kadar önceydi, 16 yaşındaydım, hatırlıyor musun? Doğuş’ta yayımlanan “Bir Annenin Feryadı” başlıklı bir yazıyı kaç kere okutturmuş ve gözyaşları arasında o acılı anneye dualar etmiş, onun için üzülmüş ve kimsenin böyle bir duruma düşmemesi için dilekler dilemiştik......
  3. Bir Babanın Kızına Mektubu

Bir Babanın Kızına Mektubu

babanın kızına şiiri babanın kızına mektubu babadan mektup küçük kızıma mektup bir şiiri Bir babanın evladına bırakacağı en önemli emanet gururdur.burdaki baba evladına herşeyi öyle güzel anlatmışki. Ama bu zamanda bunları yapacak kızların olduğuna inanmıyorum .Okurken gerçekten etkilendim. Sevgili kızım, Bugün on yedi yaşını bitirip, on sekiz yaşına basıyorsun. Artık kendine yön...
  4. Sevgilime Aşk Mektubu

Sevgilime Aşk Mektubu

Sevgilime Aşk Mektubu yazmak istiyorum ve bu konuda sizinde yardımınıza ihtiyacım var bana örnek yada fikir verebilirmisiniz kızlar
  5. Sevgilime Mektup

Sevgilime Mektup

Sevgilime Mektup yazmak istiyorum ama ne yazacağımı nasıl başlıyacamı bilmiyorum sizce komik olmaz mı acaba :S hem bana öneride bulunun lütfen kızlar

Sayfayı Paylaş