sevgiliden ayrılınca ilk hissedilenler

masum_asik

Yeni Üye
Üye
ayrılan sevgili nasıl geri döner ayrılan sevgili geri dönermi erkek dönermi erkek aldatan

anlamsızlaşır insan,garip anlamsız bir his sarar her yanını,üzülmek ile üzülmemek arası gidersin.tabi birde bi gurur kaplar kişiyi bir daha aramayağım diye yeni kararlar alır en katı haliyle.vazgeçmek kolay gelmez ilk başta ama mecbursan eğer yatar yatağına girersin yorganın altına.bilmediğin anlam veremediğin bir acı hissedersin.tabi seviliyorsa ayrılan sevgili.yok aldatan sevgiliden ayrılmış ise kişi kısa bir süre öfke hissedilir bir iki bela okunur küfredilir biter herşey.

@3349209 [k]
sadece birkaç soru takılır.
-bitti mi şimdi?
-bu kadar mıydı?
-onsuz yaşamak nasıl bir şey ki?
-hiç onsuz yaşadım mı ben?
...
(aglayankekinvekankalarınınkankası, 16.04.2009 23:12)@3349231 [k]
böyle arabayla biraz da hızlı giderken bir kasis, tümsekten geçip, midenin havada kalmasından mıdır bilinmez o boşluk ya da bir rüyada yüksek bir yerden düşme anındaki boşluk gibi bir şey.
' oh be' diyen yalan söyler. oh be diyen sevgiliden değil sevgisizlikten ayrılıyordur.
(eni, 16.04.2009 23:12)@3349233 [k]
ilişkinin son zamanları sıkıntılı geçmişse ilk başlarda anlamsız bir rahatlık hissedilir. ama geçicidir, sevinmeye gerek yok.
(brunomoraes, 16.04.2009 23:13)@3349240 [k]
(bkz: sevgiliden ayrıldıktan sonraki bir dakika)
(yer yer çoğu zaman, 16.04.2009 23:13)@3349241 [k]
ben şimdi napıcam diye düşünür insan.onsuz napıcam.kapının önüne konulmuş kimsesiz bir çocuk gibi hisseder kendini...hele de öyle bitmesi beklenmeyen bi ilişkiyse, yarına, diğer güne, bir dahaki haftaya dair planlar yapıldıysa birlikte, akla ilk gelen onlar olur.şunu şunu da yapıcaktık, ben şimdi onsuz napıcam...sonra uyumak ister insan,uyumak ve unutmak...uyumak isteyince uyumadan önce her seferinde o'nu aradıgı gelir aklına, göz pınarları dolmaya baslar.bişiler yapabilicek kadar gücü varsa, bu yaşanan hayatındaki ilk ayrılık değilse öncekilerden tecrübeli olan bünye kendi kendini korumaya almak adına hemen sms leri, mailleri silmeye girişir, yapamaz... yataga girer, büzüşür, ufacık olur, kendi yalnızlıgında bogulur ve düşünürken uyuyakalır, ertesi sabaha yapayalnız gözlerini açmak üzere...
(zsa zsa zsu, 16.04.2009 23:15 ~ 23:17)@3349254 [k]
@3349266 [k]
eğer sen ayrıldıysan böyle ilk bir üzülmezsin nötrsündür.birkaç gün geçer acısı o zaman hissedilir ağlarsın,her şey aklına onu getirir ama iş işten geçmiştir canın yanıcak sonra sende gelirsin kendine unutur gidersin...

@3349267 [k]
ilk pek bişey hissedilmez. akıl fikir uçar gider.. öyle mala bağlarsın*

@3349283 [k]
(bkz: yeni bir ilişkiye açık olmamak)

eğer ayrılan sizseniz dünyanın en büyük yalanını söylersiniz ayrıldığınız kişiye: "artık hayatımda kimseyi istemiyorum". ve buna da en çok siz inanırsınız. oysa bir hafta geçmeden işler değişebilir. bunu siz de biliyorsunuz. ama bu, dünyaya kuyruklu yıldız çarpması ile aynı oranda bir ihtimaldir (bu olasılık hakkında ayrıntılı bilgi için (bkz: 2012: marduk la randevu)).

ayrılınan kişiyseniz ilişkide, size söylenen bu yalanı yiyip yememek sizin elinizdedir. o ilişki boyunca güvendiğiniz kişi, "o öyle biri değil" dediğiniz kişi; aslında tam olarak "öyle" biri olduğundan, ben şahsen bizzat kendim o yalanı yememenizi öneririm. *

@3349302 [k]
ağzına sıçılmış gibi hissedilir, tabii tek taraflı sevgi silsilesi devam ediyorsa... böyle bakakalır insan gün içinde rüya görür falan.
(bkz: sevgiliye aparkat çekip acıdı mı diye sormak)

@3349422 [k]
ilk hissedilenden daha çok sonra hissedilenler önemlidir çünkü ilk anda hissedilenler çoğu zaman sizi yanıltır. çok sevdiğiniz halde ayrılmış olsanız bile ilk anda muhtemel bir rahatlama hissi kaplar bedeninizi. doğaldır çünkü insan ayrılık sürecine giderken sorunlardan çok yıpranır. ama sonra görürsünüz ebenizin genital organını. ay pardon.
(sağ gösterip sağ vuran şaşkın ***sör, 16.04.2009 23:48)@3349451 [k]
(bkz: önümüzdeki maçlara bakacaz)
(çıkar şu üstündekileri ne dediğin anlaşılmıyor, 16.04.2009 23:49)@3349457 [k]
(bkz: derhal içimi sözlüğe dökmeliyim)
(bkz: çok yalnızım be sözlük)
(mandalinaya parmağımı soktum parmağım şişti, 16.04.2009 23:55)@3349493 [k]
insan kendini ilk başta garip hisseder özellikle sizden ayrıldıysa birisi. ona kızmakla kızmamak arasında kalırsınız çünkü o ayrılmıştır, neden ben ayrılmadım diye çocukça düşünceler gelir aklınıza. sanırım o an en çok buna sinir olur kişi. ilk anlarda anlamaz birşey. sonrasındaysa baya koyar çünkü karşınızdakini hala seviyosunuzdur ama o aynı şeyleri hissetmiyordur. nasıl olur dersiniz. kendinizi garip hissetmeye devam edersiniz. anlam veremezsiniz. böyle uzar gider bu. 1 ay sonra hiç birşey hissetmeyeceğim nasıl olsa, unutucam diye kendini avutmaya çalışır kişi zorda olsa.
(seytan90, 17.04.2009 00:01 ~ 00:01)@3349535 [k]
bazen rahatlama,bazen hüzün, bazen öfke bazense koca bir boşluk.
eğer rahatlama yaşamamışsa kişi, kafa dağıtmak için ne yapmalıyım diye düşünmeye başlar bir süre sonra. en yakın arkadaşını arar. belki buluşurlar. buluşamazlarsa telefonda saatlerce konuşulur. eve gidilir. bilgisayara bakılır. o gün erken uyumaya çalışılsa da kişi bir türlü uyuyamaz...
(harmonia, 17.04.2009 00:10)@3349587 [k]
eğer terkeden sizseniz;

-ilk gün, dışarıda ne yakışıklı çocuklar vardır şimdi,ben niye bu sümsükle çıktım ki
-ilk hafta, bu çocuklar neden bana bakmıyor ama kesin segilimden yeni ayrıldığımı biliyorlar, biraz daha zaman geçsin
-ilk ay, bir tane dahi çocuk bakmaz mı, ben bu kadar çirkin miyim
-ilk yıl, hedecan ben seni unutamadım, nolur barışalım aşkım, ne sevgilin mi var, alacağın olsun.
(bluemero, 17.04.2009 00:15)@3349613 [k]
şimşek misali şiddetli, ani, ara ara ve hızlı bir şekilde beliren iç tansiyonlardır.

oh artık özgürüm. (rahatlama hissi)
zaten çok monotondu be. (kendini avutma hissi)
bakayım? cidden ayrılmışız. (yavaştan farkına varma hissi)
nolucak şimdi? (belirsiz olma, korkma hissi)
nefes alamıyorum. (kazığı fark etme hissi)

işte bu duyumlar, salise eşliğinde çakar kafaya.
(kulisfobik, 17.04.2009 00:18)@3349627 [k]
elde telefon, oturulan yerde uzunca bir süre kalınır. birlikte yaşadığınız her şey film şeridi gibi beyninizde döner durur, tekrar tekrar. o sırada bir şey "hissetmek" mümkün değildir.beyin uyuşmuş, kalp taşlaşmış bir şekilde salak salak oturulur. fırtına öncesi sessizlik gibidir. içinize çöreklenen acıyı daha sonra hissedebilirsiniz ancak.
(alerion, 17.04.2009 00:44)@3349773 [k]
ciğerlerdir. evet ayrılığın ilk anında nefes alamamanızdan dolayı, imdat diye bağıran, oksijen için kıvranan ciğerler ilk hissettiğinizdir. ayrıca yanar da bu şerefsizler. üstelik çok uzun süre yanar.
(suskungeveze, 17.04.2009 00:47)@3349794 [k]
ilişki uzak mesafeye dayanıyorsa,telefon veya mesaj aracılığı ile noktalanır.

telefon kapatıldığında, şok ile karışık amansız bi sevinç kaplar içinizi.bir an için "oh be" dersiniz.gece yatarsınız,sabah kalktığınızda;midenizde garip bi yanma ve içinizde hala o sevinç bulunur.yaklaşık 3 gün bu böyle gider.iş zaten bu 3 günün sonunda ***a sarmaya başlar.hele birde aranıp sorulmuyorsanız,sizde aynı şekilde aramıyorsanız;allah bu durumda olan tüm arkadaşlara(bende dahil)yardım etsin diyorum ve sabır diliyorum.
(iron fist, 17.04.2009 01:06 ~ 01:10)@3349906 [k]
terkeden sizseniz;
(bkz: rahatlamak)
(bkz: burukluk)
terkedildiyseniz;
(bkz: öfke nöbeti)
(bkz: kabullenmek)
(cherrychapstick, 17.04.2009 01:11)@3349930 [k]
kişiye göre değişendir. kimi özgürlüğü kimi de mutsuzluk ve pişmanlığı...
(zildjian, 17.04.2009 01:13)@3349939 [k]
ölümün yeryüzünde tadılmasıdır ayrılık;
ki dünyada çekip bitirmek için günahlarımızı,
allah yarattı ayrılığı.

Geri