gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sevgililer günü akşam için pasta tarifiniz varmı??

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar. Eşime bu gece sürpriz yapmak istiyorum.Ona hediye alırdım normalde,i pasta falan ama bu sene tamamen kendim donatacağım sofrayı.Acaba şöyle şık ve lezzetli bir sevgililer günü pastası tarifiniz varmı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgililer Günü Pastası İçin Gerekli Malzemeler
    Pastamızın Pandispanyası için

*4 yumurta
    *1 su b. tozşeker
    *1,5 su b. un
    *1 p. kabartma tozu
    *1 p. vanilya
    *yarım portakal suyu

Patstamızın Kreması için

*2,5 poşet çilekli damla çikolatalı kremşanti
    *2 su b. süt
    *1 kase frambuaz

Pastamızı Süslemek için

*½ poşet sade kremşanti
    *kalp şeker

Sevgililer Günü Pastası Yapılışı

Pandispanyası için bir karıştırma kabına 4 adet yumurtanın akını ekleyin.Yumurtanın sarısını diğer bir kaba alın.
    Yumurta aklarının üzerine toz şekerin yarısını ekleyin.Mikserle çırpın.Diğer kapta olan yumurta sarısının üzerine kalan tozşekeri ekleyip çırpın ve diğer karıştırma kabına ekeleyin.

Daha sonra Üzerine 1 paket vanilya,1 paket kabartma tozu ve unu ekleyin.Üzerine portakal suyunu ekleyip kaşık yardımı ile karıştırın.Kalpli kek kabını yağlayın üzerine karışımı ekleyin.Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirin.Kreması için ise karıştırma kabına toz çilekli damla çikolatalı kremşantileri bir kaba alın zerine süt ekleyip çırpın.Pişen kalpli pandispanyayı ortadan 2 ye kesin.

Pandispanyalarımızın her katını sütle veya ben frambuazların suyunu süzerek bu meyve suyunu ıslatmak için kullandım sizde o şekilde yapabilirsiniz.Üzerine kremşantiyi sürün meyveleri koyun diğer pandispanya kekimizi üzerine koyup kapatın.Tekar kremşantiden sürün.Sade krem şantimizi krema sıkma torbasına koyup istediğiniz bir uç takıp pastanın kenarlarına sıkın.Üzerlerine renkli şekerlemeler ile süsleyin işte Sevgililer günü pastanız hazır..

ARZUZU bunu beğendi.
  3. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    pandıspanyayı hazır alsak olmazmı ben işten cıkıp eve gıdene kadar......

TİTAN bunu beğendi.
  4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Olur tabi arzu neden olmasın, istedikten sonra pasta her türlü yapılır, artık herşey hazır var :tik:

ARZUZU bunu beğendi.
sevgililer günü akşam için pasta tarifiniz varmı?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sevgililer Günü İçin ;)

Sevgililer Günü İçin ;)

Kızlar Philips’in sevgililer gününe özel kampanyasını kaçırmayın :D En güzel aşk filmlerine oy veren 7000. Kişi Philips’ten Ambilight TV kazanıyor. Arkadaşımda gördüğüm kadarıyla söylüyorum muhteşem bir televizyon, videolarını falan izlerseniz anlarsınız zaten :D Ayrıca her hafta oy kullan 14. Kişiye de blu ray dvd hediye ediliyormuş. Bence kaçırmayın evi süsleyecek en güzel şeylerden biri TV...
  2. oğlumun doğum günü için tavşan pasta tarifi lazımm

oğlumun doğum günü için tavşan pasta tarifi lazımm

Selam Melek arkadaşlarım, yakında küçük oğlumun doğum günü var ve ben tüm aileyi davet etmek istiyorum.Oğlumun pastasını da kendim yapmak istiyorum.Bana eğer sizde varsa tavşan pasta tarifi verebilir misiniz ? Oğlum tavşanlara bayılıyor da :D
  3. pratik yaş pasta tarifi varmı

pratik yaş pasta tarifi varmı

Selamlar. Oğlumun doğumgünü var ve pastayı kendim yapmak istiyorum.Hem daha hijyenik hem de ekonomik. Acaba kolay pasta tarifiniz varmıdır ? :)
  4. Sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi

Sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi

sevgililer günü pasta tarifleri,sevgililer günü için çilekli kalpli pasta yapımı,sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi Sevgililer gününde sevgilinize yada eşinize dışarıda kutlama yapmayacaksanız evde çok güzel bir menü hazırlayabilirsiniz. Hediye olarakta çilekli kalpli pastayı armağan olarak sunabilirsiniz.Herşey para demek değildir.Sevgililer gününüz kutlu olsun....
  5. Sevgililer Gününe Özel Pasta Tasarımları

Sevgililer Gününe Özel Pasta Tasarımları

14 Şubat sevgililer gününe sayılı günler kala butik pasta tasarımcılarına olan ilgi ve talep oldukça arttı. Sevgililer gününe özel pasta tasarımları oldukça şık bir görsel sunum sergileyerek günün anlam ve önemini vurguluyor. Eşinize, sevdiğiniz kişiye, nişanlınıza romantik bir süpriz yapmak istiyorsanız aşkı vurgulayan pasta tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Sizler için en güzel sevgililer...

Sayfayı Paylaş