gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

sevgililer günü pasta tarifleri,sevgililer günü için çilekli kalpli pasta yapımı,sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi Sevgililer gününde sevgilinize yada eşinize dışarıda kutlama yapmayacaksanız evde çok güzel bir menü hazırlayabilirsiniz. Hediye olarakta çilekli kalpli pastayı armağan olarak sunabilirsiniz.Herşey para demek değildir.Sevgililer gününüz kutlu olsun.

unnamed.jpg
    Malzemeler:

Kalp şeklinde hazır çikolatalı pandispanya
    5oo gr. çilek

Süslemek için:

kedi dili bisküvi

Kreması için :

1 paket (200 gr sade krem şanti)
    1 paket (200 gr çilekli krem şanti)
    2 su bardağı soğuk süt

Yapılışı:

Pandispanyanın tabanını yağlı kağıdın üzerine yerleştirin.
    Sade krem şantiyi ve çilekli krem şantiyi ayrı kaplarda birer badrak süt ile 5 dk. çırparak hazırlayın ve dolaba sertleşmesi için bırakın.
    Bu esnada çilekleri iyice yıkayıp ince ince dilimlere ayırın.
    İyice soğumuş olan sade krem şantiyi tabanın üstüne yayın, üzerine dilimlediğiniz çilekleri yerleştirin ve çileklerin Üzerin bir kat daha krem şanti sürün.
    Pandispanyanın tavanını yerleştirin ve çilekli kremşantiyi üzerine ve yanlarına yedirin, Spatula yardımıyla düzeltin (benim pasta şekillendiricim olmadığı için böyle yaptım).
    Kedi dili bisküvileri pastaların kenarlarına dizin. Dilimlediğiniz çileklerin kalarını dıştan içe doğru gelerek dizin.. Dolapta 1 saat dinlendirin.

Ve keyifle servis edin.

BEYZA21 bunu beğendi.
Sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çİleklİ YaŞ Pasta (sevgİlİler GÜnÜne Özel)

Çİleklİ YaŞ Pasta (sevgİlİler GÜnÜne Özel)

resimli yaş pasta tarifleri çilekli yaş pasta tarifi cilekli yas tarifi çilekli tarifleri sevgililer gününe özel MALZEMELER Pandispanya kek için 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 adet kabartma tozu 1 su bardağından 2 parmak az un Şantinin hazırlanması 2 adet çilekli krem şanti 2 su bardağı süt çilek içi için çikolata damlacıkları Süslemek için beyaz şanti HAZIRLANMASI Kekimizi...
  2. Çilekseverlere Çilekli Kubbe Pasta Tarifi Çok Pratik

Çilekseverlere Çilekli Kubbe Pasta Tarifi Çok Pratik

Çilekli Pratik Kubbe Pasta Nasıl Yapılır Ev Yapımı Çilekli Pratik Kubbe Pasta Tarifi Hiçbir pasta evde kendi ellerinizle emek vererek yaptığınız pastalarla boy ölçüşemez melekler :) Özellikle çilekten hoşlanan meleklerimiz için daha önce paylaştığımız Çilekli Alman Pastası tarifinin ardından bu kez de Ev Yapımı Çilekli Pratik Kubbe Pasta Tarifi ile karşınızdayız. İşte Çilekli Pratik Kubbe...
  3. oğlumun doğum günü için tavşan pasta tarifi lazımm

oğlumun doğum günü için tavşan pasta tarifi lazımm

Selam Melek arkadaşlarım, yakında küçük oğlumun doğum günü var ve ben tüm aileyi davet etmek istiyorum.Oğlumun pastasını da kendim yapmak istiyorum.Bana eğer sizde varsa tavşan pasta tarifi verebilir misiniz ? Oğlum tavşanlara bayılıyor da :D
  4. sevgililer günü akşam için pasta tarifiniz varmı??

sevgililer günü akşam için pasta tarifiniz varmı??

Selamlar. Eşime bu gece sürpriz yapmak istiyorum.Ona hediye alırdım normalde,i pasta falan ama bu sene tamamen kendim donatacağım sofrayı.Acaba şöyle şık ve lezzetli bir sevgililer günü pastası tarifiniz varmı ?
  5. Çilekli Soğuk Pasta” tarifi

Çilekli Soğuk Pasta” tarifi

Malzemeler 250 gram kedidili bisküvi 1 su bardağı + 1/4 su bardağı tozşeker 4 su bardağı süt 1 su bardağı un 2 paket vanilya 250 gram çilek 1 paket krem şanti (arzuya göre) Çilekli Soğuk Pasta Yapılışı Tencereye 1 su bardağı tozşekeri, sütü, unu ve vanilyayı ekleyip, üzeri göz göz olana dek pişirin. Kremayı ateşten alın. Dikdörtgen cam kaba kedidili bisküvileri sıra halinde dizin. Üzerine...

Sayfayı Paylaş