gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sevgilisiyle Birlikte Hamile Kaldı garip!!!

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Couvade Sendromu hamile erkek

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere çok garip bir haber sunuyor ve Couvade Sendromu hakkında bilgiler aktarıyoruz. Kız arkadaşı hamile olan, Mike Dowdall da sevgilisi gibi hamilelik süreci yaşıyor. İşte o haber;

Yılın en ilginç olaylarından biri İngilterede yaşandı. İngiltere 'nin Manchester kentinde, kız arkadaşı Amanda Bennett'ten bebek bekleyen 25 yaşındaki Mike Dowdall, kız arkadaşının hamilelik sürecini yaşıyor.

İlk zamanlar sevgilisinin şaka yaptığını düşünen Amanda Bennett ise "İnsanlar Dowdall'ın karnına daha çok bakıyor. Tıpkı 9 aylık hamile gibi" diyor. Dövme uzmanı olan Dowdall ise sevgilisinin biran önce doğum yapmasını istediğini söylüyor.

Çok ender rastlanan Couvade sendromuna yakalanan Dowdall'ın karnı Bennett kadar büyüdü. Sabahları mide bulantısıyla uyanan genç baba, kız arkadaşı gibi başağrısı yaşıyor.

Couvade nedir?
    Couvade Sendromu, eşleri gebe kalan erkeklerin gebelik semptomları yaşaması anlamına geliyor. Bu semptomlar arasında mide, bağırsak sistemi rahatsızlıkları, karın büyümesi, iştahta değişme, kokuya hassasiyet, sırt ağrıları, halsizlik, uyku yakınmaları, kilo alma yer alıyor. Uzmanlar baba adayı olmayı bekleyenlerde yaşanan semptomları, hamileliğe katılma olarak yorumluyor.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sevgilisiyle Birlikte Hamile Kaldı garip!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamile kala bilirmiyim

hamile kala bilirmiyim

:sobe:slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım bi sorum olucak bilen veya aynı şeyi yaşayanlardan yardım bekliyorum siprail çıkattırdıktan ne kadar süre sonra hamile kala bılirim
  2. Erkek hamile kaldı.....

Erkek hamile kaldı.....

AMANEY ODA NESSİİİ KARISIYLA TARTIŞIP SÜREKLİ KAVGA EDEN ADAM '' SEN GİT ÇALIŞ BENDE SENİN GÖREVİNİ ÜSTLENİYORUM DEDİ'' VE KARISINA REST ÇEKTİ ÖNCE GİDİP BİR TON PARA VERİP HAMİLE KALMAYI BAŞARAN ERKEK DOĞUMDAN SONRA LOHUSA SENDROMUNA GİRİP YİNE KARISINA KAFAYI TAKIP O KIZGINLIKLA TEKRAR ERKEK OLDU ....:abo: bir önceki konu...
  3. Hamile Kalmış Olabilir miyim?

Hamile Kalmış Olabilir miyim?

Son adet 25 Haziran 5 Temmuz'da sürtünme yolu ile ilişkim oldu.ilişki için 16 ve 22 Temmuz tarihlerinde kanda bhcg yaptırdım sonucları 2.0 ve 0.10 çıktı.şimdi bu durumda kesin olarak gebelik yok diyebilir miyiz?bu tarihten sonra gebelik oluşabilir mi?hala adet olmadım çok endişeliyim yardımcı olursanız sevinirim
  4. Adetliyken birlikte oldum hamile kalırmıyım?

Adetliyken birlikte oldum hamile kalırmıyım?

adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken gebe kalınırmı,adetliyken ilişkiye girdim hamilemiyim,adetliyken birliktelik ve gebelik hakkında bilgiler Merhaba. Ben geçen ay eşimle adetimin 4.günü yani son gün korunmasız ilişkiye girdim ve ilişki esnasında boşalma oldu. Adetliyken hamile kalınır mı ? Adet dönemi hamile kalma ihtimalinin en az olduğu dönemdir.Hamilelik için kadında yumurtlama olması...
  5. Hamileyken birlikte olmak harammı?

Hamileyken birlikte olmak harammı?

Hamileliğin devamı süresince ilişkide bulunmak helaldir. Çünkü doğum öncesinde ilişkiyi yasaklayan açık bir ilahi buyruk yoktur. Eşler, aralarında zararsız bir ilişki metodu geliştirebileceklerinden, yasağın olmaması da tabidir. Ancak, hamile eşin özel durumu sebebiyle belirli sürelerle de olsa tıb bilginlerinin yasaklayacağı ilişkiyi, dini bir yasak şeklinde değerlendirebiliriz....

Sayfayı Paylaş