gebe
  1. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63

sevginin sadece sözünü edenlerle,onu yaşayanlar arasında ne fark vardır...

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında suCre tarafından paylaşıldı.

SEVGİNİN SADECE SÖZÜNÜ EDENLERLE, ONU YAŞAYANLAR ARASINDA NE FARK VARDIR
    Sormuşlar ermişlerden birine; "Sevginin sadece sözünü
    edenlerle, onu yasayanlar arasında ne fark vardır?"
    "Bakın göstereyim" demiş ermiş.
    Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi oturmuşlar yerlerine. Derken tabaklar icinde
    sıcak çorbalar gelmiş ve arkasından da derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıklar.
    Ermiş "Bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz" diye bir de şart koymuş.
    "Peki" demişler ve içmeye teşebbüs etmişler. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden bir türlü döküp saçmadan götüremiyorlar ağızlarına. En sonunda bakmışlar beceremiyorlar, öylece aç kalkmışlar sofradan.
    Bunun üzerine "şimdi..." demiş ermiş. "Sevgiyi gerçekten bilenleri çağıralım yemeğe."
    Yüzleri aydınlık, gözleri sevgi ile gülümseyen ışıltılı insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa.
    "Buyurun" deyince her biri uzun boylu kasıklarını çorbaya daldırıp, sonra karsısındaki kardeşine uzatarak içmişler çorbalarını. Böylece her biri
    diğerlerini doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan.
    "İşte" demiş ermiş. "Kim ki hayat sofrasında yalnız kendini görür ve doymamış düşünürse o aç kalacaktır. Ve kim kardeşini düşünür de doyurursa o da kardeşi tarafından doyurulacaktır. Şüphesiz bunu da unutmayın. Hayat pazarında alan değil veren kazançlıdır her zaman..."

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    sevmekte sevilmekte güzel aşktada ailedede arkadslıktada :)

3. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    bunu okumuştum ama tekrar okumakta güzel tşkler

sevginin sadece sözünü edenlerle,onu yaşayanlar arasında ne fark vardır... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fark var ıkı resım arasında fark var

fark var ıkı resım arasında fark var

http://www.katgames.com/5spots/5spots.swf Bakalım karşına çıkan resimler arasındaki 5 farkı bulabilecek misin? Her 5 farkı bulduğunda bir başka resme geçiyorsun, her yeni gelen resim daha karmaşık çıkıyor. Gözlerine güvenenler için çok zevkli bir oyun...
  2. Erkek beynı ıle kadın b eynı arasında ne fark var

Erkek beynı ıle kadın b eynı arasında ne fark var

Agir bir hasta hastanede. Tüm ailesi bekleme odasinda doktorlardan haber bekliyor. Yorgun ve umutsuz bakisli bir doktor çikiyor 'Tek yasam sansi var oda beyin nakli. Böyle bir ameliyati ilk olarak deneyacegiz, tabi masraflar hastanin ailesine ait.' Aile, saskin, yorgun, çaresiz... Aralarindan biri 'Peki ama fiyat nedir diyor ?' 'Degisir' diyor cerrah. 5000 Euro erkek beyni kullanirsak, 200...
  3. galaxy s3 ve iphone 5 arasında ne gibi farklar var

galaxy s3 ve iphone 5 arasında ne gibi farklar var

Melekler, ben bişey sorcam. Galaxy S3 ile iphone 5 arasında ne gibi farklar var, benim için karşılaştırabilirmisiniz ? Birini alacam ama hangisini ?
  4. yaz lastiği ile kış lastiği arasında ne gibi farklar var

yaz lastiği ile kış lastiği arasında ne gibi farklar var

Selamlar arkadaşlarım. Kış geldi malum lastikleri değişmek gerek. Gerek te ben aslında tam da bilmiyorum, kıoş lastiği ile yaz lastiği arasında ne gibi farklar var? Açıklar mısınız..
  5. griple nezle arasında ne fark var?

griple nezle arasında ne fark var?

Ben önceden griple nezlenin aynı olduğunu sanıyordum ama galiba değilmiş.Peki aralarında ne fark var ikisinin ?

Sayfayı Paylaş