gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Sevinç Erbulak Midyat

Konu, 'Biyografi' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Tiyatrocu bir anne (Füsun Erbulak) ve babanın (Altan Erbulak) kızı olarak 1975 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale Bölümü'nün ardından, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. 1992-1993 sezonundan bu yana Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olarak görev yapmaktadır. Oynadığı oyunlardan bazıları; "İstanbul'un Gözleri Mahmur, Çalıkuşu, Derya Gülü, Aşk-ı Memnu, Meraki, Soytarılar Okulu, Bisküvi Adam, Haydi Marsa Gidelim"dir.
    Şehir Tiyatroları dışında çeşitli TV dizileri ve özel tiyatro deneyimleri de oldu. Levent Kırca Oya Başar Tiyatrosu'nda "Sefiller" müzikali ve Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları'nda "Kelebekler Özgürdür" oyununda rol aldı. Red Kit isimli çocuk oyununa kareografi yaptı. Epsilon Yayınlarından 2002 yılında "Gözünü kırpma, düşerim" adlı kitabı çıkmıştır.
    "Derya Gülü" oyunundaki Meryem rolüyle Avni Dilligil en iyi kadın oyuncu ve "Kelebek Özgürdür" deki Jale rolüyle de Vasfi Rıza Zobu Gençlik ödüllerinin sahibi oldu.

Rol aldığı diziler
    Süper Baba
    Baba Evi
    Kuzenlerim
    Çat Kapı
    Babam ve Biz
    Çemberimde Gül Oya (Konuk Oyuncu)
    Rol aldığı filmler
    Beş Vakit
    Ağaçlar Ayakta Ölür

kimkimdir

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Sevinç Erbulak Midyat
    bn kendisini cok severimm kuzenlerimi hep izlerdimm,ama hamile kalip cocugu olduktan sonra pek goremiyorum kendisinii,,tekrar bekliyoruz onu guzel dizilerle

Sevinç Erbulak Midyat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 'Fazla Sevinç Duymadım'

'Fazla Sevinç Duymadım'

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye’ye getirilen 8 askerle ilgili olarak, "Bir Türk askerinin birkaç tane çapulcuyla birlikte gitmiş olduğu gibi bir izlenim beni rahatsız etti" dedi. Şahin, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 82. kuruluş yıldönümü törenine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Dağlıca’daki terörist saldırı sonrası irtibat...
  2. Mümtaz Sevinç

Mümtaz Sevinç

9 Ocak 1952 yılında Elazığ'da doğdu. Mümtaz Sevinç, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra sanat hayatına 1978 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda atılmıştır. Nazım Hikmet ve Mazlum Çimen'in şiirlerini de seslendiren sanatçı, tiyatro oyunculuğunun yanısıra, bir çok tv dizisi ve sinema filminde de rol aldı. 1994 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı. Özel...
  3. bez bebek Sevinç Aktansel

bez bebek Sevinç Aktansel

sevinç aktansel sevinç aktansel hastalığı aktanselin hastalığı haberleri e ne oldu Sevinç Aktansel Dizideki Karakteri: Makbule- Makbuş Doğum tarihi: 27 Kasım 1937 Doğum yeri: İstanbul Eğitimi: Yüksek Lisans Oynadığı Filmler : 2007 - Bez Bebek: Makbule 2006 - Tutkunum Sana 2006 - Kadın Severse 2005 - Aşk Her Yaşta: Bedia 2004 - Büyük Yalan 2004...
  4. birçok kültürün birleştiği biryer MİDYAT

birçok kültürün birleştiği biryer MİDYAT

midyattaki kiliseler midyattaki oteller midyat kiliseleri kültürlerin birleşmesi MİDYAT TARİHÇESİ: Midyat'la ilgili ilk yazılı bilgiler M.Ö 13.Yüzyıla kadar uzanır. Asur kralları için ele geçirilerek talan edilecek bir bölgedir. II. Aşurnasipal M.Ö. 879 yılında gururla: 'Matiate'yi (=Midyat) ve köylerini buyruğum altına soktum. Bol ganimet edinip, onları yüklü haraca ve vergiye bağladım' der....
  5. Mümtaz Sevinç kimdir

Mümtaz Sevinç kimdir

mümtaz sevinç kimdir, hayatı, hakkında bilgiler, biyografi, filmleri, Tiyatro - sinema ve seslendirme sanatçısı Mümtaz Sevinç, bir çok diziye başarı vermiş, usta oyunculardan biridir Melek'ler. Mümtaz Sevinç (d. 9 Şubat 1952 ö. 24 Ocak 2006) Tiyatrocu, seslendirme sanatçısı. Elazığ doğumlu olan Mümtaz Sevinç, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra sanat...

Sayfayı Paylaş