gebe
  1. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Sevmekmi yoksa Sevilmekmi ???

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

Arkadaşımı beklerken boş masa bulamamış bir amca, benim masama oturdu. Sohbet etmeyi çok sevdiği anlaşılıyordu. O konuşuyor ben yorum yapıyordum. Emekli öğretmenmiş. Anılarını anlattı... Sonra gözümün içine bakarak:

- kizim sevmek mi istersin sevilmek mi? dedi.
    Ne cevap vereceğimi bilemedim.
    - İkisini istesem çok şey mi istemiş olurum?
    - İkisi sunulmadı. Sana sadece birini seçme hakkı veriliyor.
    Düşünüyorum düşünüyorum cevapsızım. Sevilmek, evet çok güzel. Sen sevmedikten sonra o seni sevse ne olur?
    Ya sevmek? Eğer karşındakinin seni sevmediğini anlarsan, o da acı verir.
    Ben karşımdakinin beni sevmediğini öğrendiğimdeki acıyı tatmak pahasına da olsa sevmeyi seçtim.

- Evet, cevabım SEVMEK. Bu sorunun cevabını siz de verecek misiniz?

- Tabi kii kizim . Bundan 35 yıl önce çok yakışıklıydım, bakma şimdi yaşlandım. Hep sevildim. Sonunda beni seven, ilerde seveceğimi düşündüğüm biri ile evlendim. Ömrümün yarıdan fazlasını bir gün severim ümidiyle geçirdim. Eşim beni çok sevdi. Bir gün bile saygıda kusur etmedi. Onu sevmediğimi hissetmesin diye çok uğraştım. Geçen gün karımı toprağa verdik. Ölmeden önceki son konuşmamızda bana "Sana çok teşekkür ederim, beni bu hayatta mutlu ettin, anne olmamı sağladın, beni bilerek hiç üzmedin. Senin beni sevmeni sağlayamadım ama seni çok sevdim" dedi.
    Meğer anlamış onu sevmediğimi, aslında sevemediğimi.

- Peki hiç aşık olmadınız mı?
    - Oldum elbette
    - Peki niye onunla evlenmediniz?
    - Çünkü o başkasını seviyordu. Ona söyleyemedim. Onun için kızlarla hep gönül eğlendirdim. Olmadı, ondan başkasını sevemedim.

- Ne mutlu size ki sizi çok seven biri ile evlenmişsiniz.
    - Evet kizim, haklısın ama ben SEVİLMEK şıkkını seçtiğim için olmadı. İstemeden ona da hakketiği mutluluğu yaşatamadım. Sevilmeye doydum ama sevmeye
    hala açım...

Ve simdi soruyorum size melekler , sevmekmi yoksa sevilmekmi ????

2. magical

magical Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Karşılıklı olması her zaman ki isteğimiz olacaktır... keşke elimizde olsada hem sevsek hemde sevilsek... paylaşım için tşkler cnm...

Sevmekmi yoksa Sevilmekmi ??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ferdi Tayfur -  benim suçum sevmekmi

Ferdi Tayfur - benim suçum sevmekmi

Tanrım Bilmem ben hep böyle neden aglarım.. Bu dünyada hiç kimsem yok ona yanarım.. Benim suçum sevmek mi?Aşka gönül vermek mi? Seviyorum diyerek hep gözyaşı silmek mi? Bu dünyanın derdi bitmez kederi bitmez.. Yıllardır beklerim kaderim yüzüme gülmez.. Benim suçum sevmek mi?Aşka gönül vermek mi? Seviyorum diyerek hep gözyaşı dökmek mi?
  2. Yoktun

Yoktun

Yeryüzüne düşen ilk yağmur tanesi vardı avuçlarımda o gece... Hayallerim gözümün önünde dans etti...Düşlerimdi gökyüzünden bana göz kırpan, yıldızlar değil; yalnızlığımda...Oysa aşk iki kişilikti... Çayım vardı; bir kupa elimde, diğer elimde ise o gece yeryüzüne düşen ilk yağmur tanesi... Çiseleyen yağmur bile ürpertemedi bedenimi; hayalin gibi... Bense yalnızdım; yokluğunda... Sadece...
  3. yok

yok

günümüzde ençok rağbet gören meslekler ve nedenleri nelerdir????!!!!

Sayfayı Paylaş