gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

seyahatim!

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir dost bizi etti, bağına davet, Bu güzel teklife denmez mi “evet”.

Dedi: “Kimi istersen onu da al!
    Eğer arzu edersen gece de kal!”

Alıp üç oğlumu, dördüncüsü ol,
    Gece seher vakti çıkıp tuttuk yol.

Üçü canım, biri c*****m idi,
    Gönül sarayında sultanım idi.

Bunlar idi benim tek iftihârım,
    Önümce rehber idi bu dört yârim.

Teselli bulurdum, böyle bir sözle
    Muhammed bakardı neşeli gözle.

Bugün canan bana yoldaş olmuştu,
    Mahzun kalbim neşe ile dolmuştu.

Dördü dört direkti gönül evine,
    Onlar sağ oldukça gönül sevine.

Dolaşırlardı, dört yanımı dördü,
    Çok şükür gönül bugünü de gördü.

Kuzularım ile ben de giderdim,
    Onları bir çoban gibi güderdim.

Bugün Rabbim beni sevindirdi ya,
    Mühim değil artık, yıkılsa dünya.

Yolda gider iken gülüp oynadık,
    Bu minvâl ile dost bağına vardık.

Dostum karşıladı hürmetle bizi,
    Gark etti sevince, bu beşimizi.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: seyahatim!
    emeğine sağlık

seyahatim! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelikte seyahat!

gebelikte seyahat!

Hamilelik sırasında bir mola vermek harika bir fikir,bulunduğunuz yerden uzakta geçireceğiniz birkaç gün sizi çok rahatlatacaktır. Tek yapmanız gereken bu seyahate çıkmadan önce doktorunuz ile görüşüp güvenliğiniz için neler yapmanız gerektiğini öğrenmek. Seyahate karar verdiğinizde bulunduğunuz yere en yakın hastanenin nerede olduğunu öğrenin. Ayrıca tıbbi dosyanızın bir fotokopisini...
  2. bebekle seyahat

bebekle seyahat

Anne-baba olmanız, vaktinizin çoğunu bebeğinize vakfetmeniz, tatillerden ve yolculuklardan vazgeçmenizi gerektirmiyor. Bebeğinizi de yanınıza alarak ailecek güzel vakit geçirebilirsiniz. Sizi ürküten bir bebekle yolculuksa, o zaman şu önerilere bir göz atabilirsiniz. Genel öneriler: Yolculuğa çıkmadan önce, ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyin bir listesini yapın ve bu listeye sadık kalın....
  3. Antalya Seyahat

Antalya Seyahat

antalya seyahat Firma: Antalya Seyahat Firma Gerçek Adı: Antalya Seyahat Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Onur Yağcı Merkez Adresi: Yeni Otogar CZ-13 Antalya İletişim Bilgileri Tel 1: (242) 331 10 48 Tel 2: (212) 658 35 07 Web: www.antalyaseyahat.com.tr Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri İşletme Yetkilisi: Ürün İlgin Peron No: 17 Tel 1: (212) 658 35 07 Tel 2: (242) 331 10 48 Kalkış...
  4. Alaçam Seyahat

Alaçam Seyahat

alaçam seyahat alaçam otobüs firmaları samsun alaçama giden otobüs firmaları bafraya giden Firma: Alaçam Seyahat Firma Gerçek Adı: Alaçam Sey. Yurt İçi Ve Yurt Dış. Oto.İşl.San. Ltd.Şti. Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Nami Deliorman Genel Müdür: Nami Deliorman Merkez Adresi: Lise Cad. Sakarya Sok. No:18 Alaçam / Samsun İletişim Bilgileri Tel 1: (362) 622 00 44 Tel 2: (212) 658 23 85 Büyük...
  5. hamilelikte seyahat

hamilelikte seyahat

hamilelikte bal tüketimi hamilelikte bal gebelikte gebelikte tüketimi Bilindiği gibi, düzenli olarak tüketilen bal, bileşimindeki çiçek özleri ve diğer maddeler ile vücudun dinç kalmasını sağlıyor, hastalıklara karşı da vücudumuzu koruyor. ABD'de yapılan bir araştırma ile ise, çocuklara yatmadan önce verilecek bir tatlı kaşığı balın, öksürüğü hafifletebileceği belirlendi. Araştırmayı yapan...

Sayfayı Paylaş