gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Şeytanin ArkadaŞliĞi (namaz)

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuşŞeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar Şeytan ---Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederimBenim de yolum senin gittiğin yeredirder
    Adam çok sevinir
    ---Tabi der hemen kabul ederİnsan kılığındaki Şeytanın arkadaşlığıyla giderken öğlen olurİkindi olur Akşam olur sonunda gece olurŞeytan ben senle arkadailık etmek istemiyorum der
    Adam
    ---Ne oldu bir kusurum mu oldu ki ben sana ne yaptımda arkadaşlık etmezsin bana der
    Şeytan cevap verir
    ---daha ne olacak ki ben sabahtan beri takip ediyorum sen hiçbir vakitte namaz kılmadınOysaki ben insan kılığında şeytanım seni kandırmak için senle arkadaşlık ediyordumBaktım ki kandırmama gerek yokBen ALLAHa bir kere secde etmedim isyan ettim ALLAH beni sonsuza dek lanetledi Sen ise beş vaktin hiç birinde ALLAHa secde etmedin yani günde beş kere ALLAHa secde etmeyerek karşı geliyosunBen senin yanında birkez daha lanetlenirim diye ALLAHtan korkarım seninle arkadaşlık etmekten vazgeçiyorumSenin durumun benden de kötü

Görüyorsunuz ki namaz kılmayanla şeytan bile arkadaşlık etmiyoOndan kaçıyoŞeytan imanlı insanlarla çok uğraşır onları ölünceye kadar kandırmaya çalışırİmansız kimselerle uğraşmaya çalışmaz zaten acıncak durumdalar diye düşünür

Şeytanin ArkadaŞliĞi (namaz) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şeytanın Namazı Engelleme Metodları

Şeytanın Namazı Engelleme Metodları

1) Kul namaz kilmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, mesgulsün, isini bitir, sonra kilarsin, derim 2) Namazini geciktiremezsem, insan seytanlarindan birini yollarim ve namazini geciktiririm 3) Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. - Saga bak, sola bak, - derim, bakinca da yüzünü oksar, alnindan öperim. Sonra da „namazin bozuldu” diye vesvese verir namazdan...
  2. namaz kılmayana şeytanın cevabı

namaz kılmayana şeytanın cevabı

Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuş.Şeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar. Şeytan ---Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederim.Benimde yolum senin gittiğin yeredir.der Adamın çok sevinir ---Tabi der hemen kabul eder.İnsan kılığındaki...
  3. Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Seccadeyi açık bırakırsan şeytanlar üzerinde namaz kılar diye birşeyler duymuştum rahmetlik ninemden, bunun doğruluk payı nedir kızlar hurafe değil mi ?
  4. Namazda esnemek şeytanın vesvesesi midir?

Namazda esnemek şeytanın vesvesesi midir?

namazda esnemek namazda esnemek hakkında namazda esnemek ile ilgili hükümler bilgiler bilinmeyenler hepsi burada meleklerim bilmem başınıza geliyor mu ama ben namaz kılıyorken olur arada bir esneme krizi gelir ve çıldırtır beni tabir yerindeyse.Meğer şeytanın vesvesesiymiş..:) Soru Namazda esnemek şeytanın vesvesesidir diyorlar. Bu doğru mudur? Değerli kardeşimiz; Esnemek, uykusuzluk,...
  5. şeytan

şeytan

şeytan ile ilgili atasözleri ve deyimler istiyorum

Sayfayı Paylaş