gebe
  1. eylül

eylül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

şeytanın kuranda geçen bazı özellikleri...

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında eylül tarafından paylaşıldı.

şeytanın çocuklarının isimleri kuranda geçen şeytan isimleri şeytanın şeytan ve anlamları ve anlamları Sinsi ve Yalancıdır (İbrahim Suresi, 22)

Azgın ve Kaypaktır (Hac Suresi, 3)

Gücü Yalnızca Çağırmaya Yeter (İbrahim Suresi, 22)

İyilikten ve Hayırdan Yana Hiçbir Yönü Yoktur (Nisa Suresi, 117)

İnsanlar Üzerindeki Etkisi Pisliktir (Enfal Suresi, 11)

İnsanların Şükretmelerini Engellemek İster (Araf Suresi, 17)

İnsanlara Korku Vermeye Çalışır (Al-i İmran Suresi, 175)

Müminlerin Arasını Bozmaya Çalışır (İsra Suresi, 53) (Maide Suresi, 91)

İnsanları, Sözde Onlara İyilik Yaptığına İkna Etmeye Çalışır (Araf Suresi, 20-21)

Allah'ın Adını Kullanarak Saptırmaya Çalışır (Fatır Suresi, 5-6)

Müminlerin Zamanla Yıpranmalarını İster (Al-i İmran Suresi ,155)

Yalan Vaadlerde Bulunur (İbrahim Suresi, 22)

Kuruntulara ve Kuşkulara Düşürmeye Çalışır (Nisa Suresi, 119-120)

Sapkın Amelleri Süslü ve Çekici Gösterir (Neml Suresi, 24)

Fakirlik Korkusu Vermeye Çalışır (Bakara Suresi, 26[​IMG]

Kibir Vermeye Çalışır (Sad Suresi, 74-75)

Gösteriş İçin İbadet Etmeye Teşvik Eder (Nisa Suresi, 3[​IMG]

Ayetlerden Uzaklaştırmaya Çalışır (Zuhruf Suresi, 36-37)

Unutkanlık ve Dalgınlık verir (Mücadele Suresi, 19) (En'amSuresi, 6[​IMG] (Kehf Suresi, 63)

Duygusallık Telkini Yapar (İsra Suresi, 64) (Mümtehine Suresi, 1-3)

Detaylara Daldırır (Bakara Suresi, 67-71)

İsrafa Teşvik Eder (İsra Suresi, 26-27)

şeytanın kuranda geçen bazı özellikleri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şeytanın Kuran'da geçen özellikleri

Şeytanın Kuran'da geçen özellikleri

kuranda adı geçen melekler ve özellikleri wwwkurancacom Sinsi ve Yalancıdır (İbrahim Suresi, 22) Azgın ve Kaypaktır (Hac Suresi, 3) Gücü Yalnızca Çağırmaya Yeter (İbrahim Suresi, 22) İyilikten ve Hayırdan Yana Hiçbir Yönü Yoktur (Nisa Suresi, 117) İnsanlar Üzerindeki Etkisi Pisliktir (Enfal Suresi, 11) İnsanların Şükretmelerini Engellemek İster (Araf Suresi, 17) İnsanlara Korku Vermeye Çalışır...
  2. kuranı kerimin özellikleri

kuranı kerimin özellikleri

Selam kızlar biriniz bana kuranı kerimin özellikleri hakkında bilgi verebilir mi teşekkür ediyorum.
  3. Kuranda geçen isimler arıyorum melekler

Kuranda geçen isimler arıyorum melekler

Modern kız erkek isimleri Ya arkadaşlarım kuranda geçen kız erkek bebek isimleri arıyorum. Ben daha iki aylığım ve henüz malesef bebeğim cinsiyetini göstermedi, bende Kuran-ı Kerim'de geçen anlamı güzel bir isim aramaya başladım. İstiyorum ki ben öldükten sonra hesaba çekilirken zaten günahkar bir kulum birde bebeğimin ismi için sorguya çekilmeyeyim. Ne diyorsunuz kızlar kız olunca hangi ismi...
  4. Kuran da Adı Geçen Tek kadın Kimdir?

Kuran da Adı Geçen Tek kadın Kimdir?

kuranda geçen kadın isimleri, kuranda yer alan kadın isimleri, kurandan kadın isimleri Biz müslümanların kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim de adı geçen tek kadının kim olduğunu merak edenler için sizlere gereken bilgileri paylaşıyoruz. Kuranı kerimde ismi geçen tek kadın Hz İsa'nın annesi olan HZ. Meryem'dir. Hz. Meryem Hz. İsa’nın annesidir.Hz.Meryem Davud soyundan İmran adlı erkekle...
  5. Kuran 'da Geçen Erkek Bebek İsimleri Arayanlar!

Kuran 'da Geçen Erkek Bebek İsimleri Arayanlar!

kuranda geçen erkek isimleri, kuranda geçen bebek isimleri, kuranda geçen isimler, kuranda geçen erkek bebek isimleri Bebeğiniz için Kuran'da geçen erkek isimleri arıyorsanız sizlere alfabetik olarak Kuran da yer alan erkek isimlerini paylaşıyoruz. A Harfi İle Başlayan İsimler: Abdi, Abdulaziz, Abdulbaki, Abdulhamit, Abdulkerim, Abdullah, Abdurrahman, Abidin, Abuzer, Azmi, Aziz, Adem,...

Sayfayı Paylaş