gebe
  1. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0

şeytanın malı..

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında *şiker* tarafından paylaşıldı.

Gafil bir adam bir şeyhin kapısına vardı, Şeytan'dan bir hayli şikayetçi oldu.

"Şeytan beni yoldan çıkartıyor. Beni kandırıp dinimi, ahiretimi mahvediyor. " dedi.

Şeyh de ona dedi ki:

"Ey genç adam, senden az önce şeytan gelmişti buraya. O da senden bıkmış, usanmış. Ona yaptığın zulümleri anlatıp şikayet ediyordu. Diyor ki:

"Dünyanın hepsi benim malımdır. O benim malıma göz koymaya, kendi mülkümü elimden almaya çalışıyor. Ben de bu yüzden onun dinine saldırıyorum. Bana zararı olmayan, malıma göz dikmeyen adamla benim ne işim olsunki!"

2. Şevvall

Şevvall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ayyy çok güzelmiş rabbim bizi şeytana uymaktan ve şeytanlaşmış insanların şerrinden korusun inşallah...AMİN...

3. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    amiin şevvalcim

şeytanın malı.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Malta

Malta

Malta Coğrafi Verileri Konum: Güney Avrupa'da, Akdeniz'de adalar, Sicilya'nın güneyinde yer almaktalar. Coğrafi konumu: 35 50 Kuzey enlemi, 14 35 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Avrupa Yüzölçümü: 316 km² Sınırları: 0 km Sahil şeridi: 196.8 km İklimi: Akdeniz iklimi Arazi yapısı: Çoğunlukla alçak araziler, kayalıklar, düz ve bölümlere ayrılmış ovalar, kıyıda uçurumlar yer almaktadır. Deniz...
  2. Mala

Mala

Rüyada mala görmek çalismakla yorumlanir. Rüyanizda mala ile evinizde bazi tamirat yaptiginizi görmek, elinizdeki isleri bitirmek için gece gündüz çalistiginizi, hatta bunlarin bir kismini da evinize getirerek, esinizin karsi koymasina ragmen, çalistiginizi gösterir.
  3. Mal

Mal

Rüyasında mal satın almak iyi bir fırsattır. Mal satmak ise fırsatın kaçacağını haber verir.
  4. Şeytan

Şeytan

Yalan ve şehvete, sahte mutluluklara, her türlü kötülüklere ve kötülük odaklarına; Şeytanı görmek sahtekar, aşırı hırslı, kıskanç ve mağrur, laubali ve kendisine her iki dünya için zararlı olan düşmana; Onu görmek inançsız, iki yüzlü ve kıskanç olmaya, ŞŞeytan, samimi Müslüman için güçsüz ve aciz bir düşmana; Onunla düşüp kalktığını görmek faiz yemeye ve diğer kötü fiilleri işlemeye; Şeytanı...
  5. şeytan

şeytan

şeytan ile ilgili atasözleri ve deyimler istiyorum

Sayfayı Paylaş