gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Şeytanın Namazı Engelleme Metodları

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

1) Kul namaz kilmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, mesgulsün, isini bitir, sonra kilarsin, derim 2) Namazini geciktiremezsem, insan seytanlarindan birini yollarim ve namazini geciktiririm 3) Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. - Saga bak, sola bak, - derim, bakinca da yüzünü oksar, alnindan öperim. Sonra da „namazin bozuldu” diye vesvese verir namazdan cikaririm
    4) Saga sola baktiramazsam, yalniz basina namaz kildiginda yanina giderim. Cabuk kilmasini emrederim. Horozun yem yedigi gibi cabukca kildiririm
    5) Bunu da yaptiramazsam, cemaâtle namaz kilarken, basina bir gem takarimm vebasini imamdan önce secde ve rükûya götürürüm ve namazini bozarim. Allah ise böylelerini kiyâmette esek basli olarak hasreder, diyor
    6) Bunu da yaptiramazsam, namazda parmaklarini cikirdatmasini emrederim. Böylece beni tesbih eder
    7) Miskinlere, zavallilara giderim, namazi birakmalarini emrederim. -Namaz size göre degil, siz rizkiniza bakin, isinizde calisin derim

Hastalara giderim, hastaya zorluk yoktur, iyi olunca kilarsin derim. Hattâ, hastayi isyân ettirir, küfre bile sokarim...

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Şeytanın Namazı Engelleme Metodları
    ay gerçekten de öle oluyo ay allah şeytandan uzak tutsun bizi payalaşım için sağol gülcüm

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Şeytanın Namazı Engelleme Metodları

emeğine sağlık

Şeytanın Namazı Engelleme Metodları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. namaz kılmayana şeytanın cevabı

namaz kılmayana şeytanın cevabı

Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuş.Şeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar. Şeytan ---Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederim.Benimde yolum senin gittiğin yeredir.der Adamın çok sevinir ---Tabi der hemen kabul eder.İnsan kılığındaki...
  2. Şeytan

Şeytan

Yalan ve şehvete, sahte mutluluklara, her türlü kötülüklere ve kötülük odaklarına; Şeytanı görmek sahtekar, aşırı hırslı, kıskanç ve mağrur, laubali ve kendisine her iki dünya için zararlı olan düşmana; Onu görmek inançsız, iki yüzlü ve kıskanç olmaya, ŞŞeytan, samimi Müslüman için güçsüz ve aciz bir düşmana; Onunla düşüp kalktığını görmek faiz yemeye ve diğer kötü fiilleri işlemeye; Şeytanı...
  3. Şeytanin ArkadaŞliĞi (namaz)

Şeytanin ArkadaŞliĞi (namaz)

Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuşŞeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar Şeytan ---Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederimBenim de yolum senin gittiğin yeredirder Adam çok sevinir ---Tabi der hemen kabul ederİnsan kılığındaki Şeytanın...
  4. Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Seccadeyi açık bırakırsan şeytanlar üzerinde namaz kılar diye birşeyler duymuştum rahmetlik ninemden, bunun doğruluk payı nedir kızlar hurafe değil mi ?
  5. Namazda esnemek şeytanın vesvesesi midir?

Namazda esnemek şeytanın vesvesesi midir?

namazda esnemek namazda esnemek hakkında namazda esnemek ile ilgili hükümler bilgiler bilinmeyenler hepsi burada meleklerim bilmem başınıza geliyor mu ama ben namaz kılıyorken olur arada bir esneme krizi gelir ve çıldırtır beni tabir yerindeyse.Meğer şeytanın vesvesesiymiş..:) Soru Namazda esnemek şeytanın vesvesesidir diyorlar. Bu doğru mudur? Değerli kardeşimiz; Esnemek, uykusuzluk,...

Sayfayı Paylaş