gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Şeytan'ın Vesvesesi

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Şeytan'ın Vesvesesi "...Vesvese ilka edip, Allah' (c.c.) ın zikrinden kaçan şeytanın şerrinden, narın Rabbi olan Allah (c.c.) a sığınırım.."
    Sûre-i Nas
    Abdulkadir Geylâni "Hennas beni âdemin kalbine musallat olan, domuz suretinde bir şeytandır" demektedir.
    Günyetüttalibin
    Bu şeytandan kurtulmanın çaresi Allah-u Teâlâ'yı çok çok zikretmektir. Mezkûr ayetin karşılığını teşkil eden Hadis-i Şerifte Peygamber (S.A.V.) Efendimiz. "Şeytan ben-i âdemin kalbi üzerine yayılıp onu yutar. Ta ki zikrullaha devam etmeğe başlandığında kaçar. Zikir unutulduğu zaman tekrar kalbe yerleşmek ister. Ta ki bu hal. Zikrullahın nurû ile kalb nurlanıp mutmain oluncaya kadar devam eder."
    Allah (c.c.) Sure-i Rad'da "...Agâh olunuz ki Allah' (c.c.) ın zikriyle kalbler mutmain olur... müjdesini bizlere bildirmiştir. Anlayan kullardan eylesin Rabbim bizleri. Amin.
    - o -
    Büyüklerden biri şeytana dedi ki :
    -- Senin gibi mel'un olmak istiyorum, ne yapmam lâzım.
    Şeytan sevindi o zat'a cevap verdi :
    - Benim gibi olmak istersen, namaza ehemmiyet verme.
    - o -
    Açıktan iblis'e la'net edipde, gizlide ona itaat edenlerden olma. Ömer b. Abdül aziz (r.a.)
    Allah'ı unuttuğun an yoldaşın şeytan olur.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Şeytan'ın Vesvesesi
    emeğine sağlık

Şeytan'ın Vesvesesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Namazda esnemek şeytanın vesvesesi midir?

Namazda esnemek şeytanın vesvesesi midir?

namazda esnemek namazda esnemek hakkında namazda esnemek ile ilgili hükümler bilgiler bilinmeyenler hepsi burada meleklerim bilmem başınıza geliyor mu ama ben namaz kılıyorken olur arada bir esneme krizi gelir ve çıldırtır beni tabir yerindeyse.Meğer şeytanın vesvesesiymiş..:) Soru Namazda esnemek şeytanın vesvesesidir diyorlar. Bu doğru mudur? Değerli kardeşimiz; Esnemek, uykusuzluk,...

Sayfayı Paylaş