gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.522
    Ödül Puanları:
    113

SEZARYEN KAÇ KERE YAPILABİLİR?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

kaç kez sezeryan yapılır,sezeryan kaç defa yapılır,kaç defa sezeryan olabilir,fazla sayıda sezeryanın riskleri,sezeryan ameliyatı hakkında bilgiler ss.jpg

Kaç kere sezeryan olabilirim? veya Kaçıncı sezaryandan sonrası tehlikeli? gibi sorular özellikle sezaryen olan hastalar tarafından sık sık sorulmaktadır. Özellikle ilk doğumunu sezaryen ile yapan ve çok sayıda çocuk isteyen hastalar kaç kere sezaryen (doğru yazılışı sezaryen) olabileceklerini merak etmektedirler.

Bu konuda kadın-doğum uzmanları arasında genel kabul edilen görüş 3 sezaryenden sonra riskin arttığı şeklindedir. Çünkü her geçirilen ameliyatta karın içerisinde yapışıklıklar daha fazla artar ve bunlar bir sonraki ameliyatta zorluk yaratabilir. Ayrıca sezaryen sayısı arttıkça bebeğin eşinin aşağıya yerleşme( plasenta previa) oranınında ve bebeğin eşinin rahime yapışma (plasenta akreata) oranında artış izlenmektedir ki bunlar riskli durumlardır. Bunlar ilk 3 sezaryende risk olmadığı anlamına gelmez. Her ameliyatta risk vardır. İlk sezaryende bile bazı riskler vardır. Ancak sezaryen sayısı arttıkça özellikle 4. sezaryende risk daha çok artmaktadır. Bu nedenle ilk sezaryen dahil mecbur olmadıkça yapılmaması ve her zaman normal doğumun ön planda tutulması gerekmektedir.

FAZLA SAYIDA SEZARYENİN RİSKLERİ:
    Sezaryen sayısı ile orantılı olarak aşağıdaki komplikasyon oranlarında artış izlenmektedir
    - Plasenta previa
    - Plasenta akreata
    - Mesane yaralanması
    - Barsak yaralanması
    - Üreter yaralanması
    - Histerektomi
    - Kan transfüzyonu gereksinimi
    - Karın isziyonundan herni gelişmesi
    - Diastazis rekti
    - İleus
    - Annenin yoğun bakım gereksinimi

SEZARYEN KAÇ KERE YAPILABİLİR? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kenan Doğulu - Kaç Kere Agladim

Kenan Doğulu - Kaç Kere Agladim

gül geç sen sev kaç yine sen ümidimi kardan kavur yak bile kustan kalbim komadan hep ucsun yuvasiz kalsin defalarca maskem yine boyansin neseyle kalemim zindaninda hep güzeller yaslansin kaç kere agladim yüregime karalar bagladim vazgeçtim canimdan ben sana kiyamadim hançeri sapladim yüregime yaralar bagladi yer sahit,gök sahit son günüm
  2. Gökhan Tepe - Kaç Kere

Gökhan Tepe - Kaç Kere

Çaresiz bakma bana ne olur yalvarırım Ayrılık yakın gibi ben halinden anlarım Çaresiz bakma bana ne olur yalvarırım Ayrılık yakın gibi ben sevenim anlarım Ben ağlarım sen yak resimleri Ben unutmam hayatım sevdiğin o gözleri Bu şehir beni yine sana hapsetti Çaresiz beklerim her seven gibi Vuruldum kaç kere yalancı aşklara Yüreğim alışır sensiz dayanmaya Ne yangınlar gördüm bu sevda...
  3. Aşılama Kaç Kez Yapılabilir?

Aşılama Kaç Kez Yapılabilir?

bu konu aşılama sayısı hakkında bilgilere yer vermektedir. Normal yolla evlat sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu yöntemlerden biri olan aşılama işlemi bazen ilk seferde sonuç vermeyebiliyor. Aşılama yaptırıp bebek sahibi olmak isteyenlerin merak ettiği sorulardan biri olan aşılamanın kaç kez yapılabileceği konusunda merak ettiğiniz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Normal şartlarda 3 veya...
  4. Sezeryan ameliyatı kaç kere yapılır?

Sezeryan ameliyatı kaç kere yapılır?

sezeryan kaç kez yapılır,sezeryan kaç kere yapılmalı,sezeryan ameliyatı olanlar,sezeryan ameliyatı hakkında bilgiler özellikle ilk doğumunu sezaryenle yapan annelerin kafalarını kaç kere sezaryen olunur? sorusu meşgul etmektedir. Bu sorunun cevabını bulmak için makalemize göz gezdirmeniz yeterli olacaktır. Sezaryen kaç kere uygulanabilir? Sezaryen uygulamak isteyen anne adayları veya daha...
  5. Aşılama en fazla kaç kere yapılabilir?

Aşılama en fazla kaç kere yapılabilir?

Kadına verilen hap ya da iğnelerle her ay kendiliğinden oluşan bir adet yumurtanın sayısı iki ya da üçe çıkarılırken, erkeğin spermleri de özel bazı yöntemlerle yıkanıp hazırlanır. Böylelikle spermlerin hareketli olanları küçük bir hacimde yoğunlaştırılmış olur. Verilecek çatlama iğneleri ile yumurtaların çatlama zamanı da ayarlanarak hazırlanmış olan spermler rahim içersine özel bir plastik...

Sayfayı Paylaş