gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sezen Aksu - Bir Zamanlar Deli Gönlüm

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ele avuca sığmazdı deli gönlüm Bir zamanlar nerdeydi şimdi nerde İster güneş ol yak beni
    Yağmurum ol ağlat beni

Aklım başka
    Duygularım başka yerde
    Bir deli rüzgar savurdu
    Beni böyle umutlu tutsak
    Benim altın kafeste

İster güneş ol yak beni
    Yağmurum ol ağlat beni
    Zincirleri yüreğimin artık sende

Yok ağlatamaz asla beni
    Bir gün ayrılık
    Pişmanlığım nefret olmaz
    Öfke olmaz
    Senden daha acı bir hasret bulunmaz

İster güneş ol yak beni
    Yağmurum ol ağlat beni
    Acılarla sevinçlerle yaşat beni

Söz: Ülkü Aker
    Müzik: Onno Tunç

Sezen Aksu - Bir Zamanlar Deli Gönlüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu - Silemezler Gönlümden

Sezen Aksu - Silemezler Gönlümden

Dilimi bağlasalar anmasam hiç adını Gözümü dağlasalar görmesem hiç yüzünü Dilimi bağlasalar anmasam hiç adını Gözümü dağlasalar görmesem hiç yüzünü Elimi bağlasalar tutmasam ellerini Silemezler gönlümden ne aşkını ne seni Elimi bağlasalar tutmasam ellerini Silemezler gönlümden ne aşkını ne seni Dünyamı karartsalar görmemem için seni Büyüler yaptırsalar sevmemem için seni Dünyamı karartsalar...
  3. Sezen Aksu - Deli Kızın Türküsü

Sezen Aksu - Deli Kızın Türküsü

Yağmur yağar akasyalar ıslanır Ben yağmura deli buluta deli Bir büyük oyun bu yaşamak dediğin Beni ya sevmeli ya öldürmeli Yitirmeli ne varsa Başlamalı yeniden Bu anlamsız bu yağmur İşlemez karanlıkta Garipliğine yan Yan yürek yan Gitti giden Gitti giden Sana büyük caddelerin birinde rastlasam Elimi uzatsam tutsam götürsem Gözlerine baksam gözlerine Konuşmasak ah anlasan Elimi uzatsam...
  4. Sezen Aksu - Deli Gönlüm

Sezen Aksu - Deli Gönlüm

Ele avuca sığmazdı deli gönlüm Bir zamanlar neredeydi şimdi nerde İster güneş ol yak beni Yağmurum ol ağlat beni Aklım başka duygularım başka yerde İster güneş ol yak beni Yağmurum ol ağlat beni Aklım başka duygularım başka yerde Bir deli rüzgar savurdu beni böyle Bu mutlu tutsak benim altın kafeste İster güneş ol yak beni Yağmurum ol ağlat beni Zincirleri yüreğimin artık sende İster...
  5. Haluk Levent - Deli Gönlüm

Haluk Levent - Deli Gönlüm

deli gönlüm ne olursun anla beni unutamam unutmam geçenleri biliyorum acı verir aşık olmak üzleceğim deli gönlüm aşkın kanunu fermanı vermiş üzerine ikimizin resmini çizmiş biliyorum felaket aşık olmak üzülecegim deli gönlüm gidemem gidemem ben gidemem yalnızlık türküsü söyleyemem sevdim anlıyor musun deli gönlüm deli gönlüm ne olursun affet beni unutamam ututmam geçenleri biliyorum...

Sayfayı Paylaş