gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sezen Aksu - Çocuk ve Dev

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bir zamanlar koca bir dev Ve minik bir çocuk vardı Korkusuzca gezerlerdi
    Yeşil güzel bir bahçede
    Kocaman dev bir bahçıvan
    Minik çocuk bir çiçekti
    Sımsıcacık yürekleri
    Hep elele gezerlerdi

Kocaman devin elleri
    Minik çocuğun yüzünden
    Korkuları hep silerdi

Ama akıllı insanlar
    İnanmadılar bu masala
    Koştular kurtarmaya
    Minik çocuğu o devden
    Onları uyur buldular
    O yeşil güzel bahçede
    Sımsıkı sarılmışlardı
    Bir daha uyanmadılar

Sezen Aksu - Çocuk ve Dev konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu - Sakız Hanım ve Mahur Bey

Sezen Aksu - Sakız Hanım ve Mahur Bey

Çocukluğumun geçtiği o mahallede Başı boyalı ahşap eski bir evde otururlardı Sakız Hanım�la Mahur bey Bembeyaz tenli bembeyaz saçlıydı Sakız Hanım Zaten onun için �Sakız Hanım� derdik kendisine Pamuk gibi elleriyle kemençe çalardı Eşi Mahur Bey önce biraz nazlanır Sonra oda kanunuyla eşlik ederdi Sakız Hanım�a Beraber meşk ederlerdi Yaz akşamlarında Açılırdı perdeler Yorgun ellerinden...
  3. Sezen Aksu ve ziyaretçisi Sezer ailesi

Sezen Aksu ve ziyaretçisi Sezer ailesi

İNSANLAR MUTSUZKEN BEN MUTLU OLAMAM SEZEN AKSU, ANKARA'DAKİ KONSERİNDE TÜRKİYE'NİN SON DÖNEMDEKİ EKONOMİK KRİZ VE TERÖR KONUSUNA DİKKATİ ÇEKEREK ANLAMLI BİR KONUŞMA YAPTI. Sezen Aksu’nun Ankara’daki konseri, sanatçının farklı bir konuşmasına sahne oldu. Her konserinin açılış konuşmasını esprilerle süsleyerek dinleyicilerine bir stand-up şovu yapan Aksu, bu kez daha ciddi bir konuşma yaptı....
  4. İbrahim Tatlısesi ve Sezen Aksuyu Ben Keşfettim

İbrahim Tatlısesi ve Sezen Aksuyu Ben Keşfettim

'TATLISES VE SEZEN’İ BEN YARATTIM!' SELÇUK URAL ÖNCEKİ GECCE KATILDIĞI BİR KONSERDE YİNE MAGAZİN GÜNDEMİNE BOMBA GİBİ DÜŞECEK ŞOK AÇIKLAMALAR YAPTI. ORTALIK FENA KARIŞACAK!.. İstanbul valiliği öncülüğünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından Cemal Reşit Rey’de düzenlenen Öğretmenler Günü konserinde Selçuk Ural unutulmayan eserlerini seslendirdi.Ural, konser...
  5. Sezen Aksu Halkın Arasında!

Sezen Aksu Halkın Arasında!

sezen aksu sezen aksu haberleri Eskiden padişahlar tebdil-i kıyafet giyinip halkın arasına karışır, rahatça dolanırlarmış melekler :) İşte minik serçe Sezen Aksu da fazla ilgiden bunalmış olacak ki, Tarabya'da ve Bebek sahilinde güneşin tadını çıkarıp gönlünce dolaşabilmek için aynı taktiği uygulamış :D:D Haberin detayları şöyle; Sezen Aksu önceki gün ‘tebdil-i kıyafet’ halkın arasına...

Sayfayı Paylaş