gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sezen Aksu - Dağlardır Dağlar

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Başım dağ saçlarım kardır Deli rüzgarlarım vardır Ovalar bana çok dardır
    Benim meskenim dağlardır dağlar
    Dağlardır dağlar, dağlardır dağlar...

Şehirler bana bir tuzak
    İnsan sohbetleri yasak
    Uzak olun benden uzak

Kalbime benzer taşları
    Heybetli öter kuşları
    Göğe yakındır başları

Yarimi ellere verin
    Sevdamı yellere verin
    Yelleri bana gönderin

Bir gün kadrim bilinirse
    İsmim ağza alınırsa
    Yerim soran bulunursa

Söz: Sabahattin Ali
    Müzik: Ali Kocatepe

Sezen Aksu - Dağlardır Dağlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu - Ayışığı

Sezen Aksu - Ayışığı

Buralarda artık Parlamıyor ayışığı Güneşimize kar yağdı Gidenlerden haber yok Yasaksız aşklar yabancı Aşina tuzak savaşlar Üzerimize örtülünce Lacivert akşamlar Sen seç artık Sen seç artık ooy oy ooy oy Ne şarkı ne ayışığı ooy oy ooy oy Ne ölüm, kalım Ne gençlik çağım Darmadağın Darmadağın Darmadağın Darmadağın Bir atımlık umudum kaldı
  3. Sezen Aksu - Allahın Varsa

Sezen Aksu - Allahın Varsa

Yaz bitti yine mevsim sonbahar Kim çeker kim bekler bu kadar Sofrandaki kırıntılar kadar Bile mi olamadım Bu akşam adres defterinde S harfinin olduğu yerde Bulup ya çiz ya yak adımı Ya da sessizlik koy yerine Allahın varsa Vicdansız Rüyama, şarkıma, şiirime girdin Sanki kendi bahçelerin misali arsız Be vefasız Sana martılar getirdim Kanatlarım var beyaz Ama acımıyor yüreğim Elde sazlar, sarı...
  4. Sezen Aksu - Akasyalar Açarken

Sezen Aksu - Akasyalar Açarken

Yar yolunu kolladım İpek mendil salladım Yar yolunu kolladım İpek mendil salladım Ona çiçek yolladım Akasyalar açarken Ona çiçek yolladım Akasyalar açarken Yarim gelir yanıma Kanı kaynar kanıma Yarim gelir yanıma Kanı kaynar kanıma Neşe katar canıma Akasyalar açarken Neşe katar canıma Akasyalar açarken Yarimle biz biz bize Otururuz diz dize Yarimle biz biz bize Otururuz diz dize Sevişiriz...
  5. Sezen Aksu Kimdir?

Sezen Aksu Kimdir?

sezen aksu, kimdir, hayatı, biyografisi, şarkıları, müzik hayatı, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Güçlü sesi ,yorumu ve yaptığı şarkılarla gönüllerimize taht kuran Sezen Aksu'nun hayatıyla ilgili ayrıntılar şöyle; Sezen Aksu’nun yaşam macerası 13 Temmuz 1954'te Denizli Sarayköy'de başladı. Üniversite de dahil olmak üzere eğitim sürecini İzmir’de sürdürdü. İlk...

Sayfayı Paylaş