gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Sezen Aksu Deniz Yıldızı Albümü Çıktı

Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Sezen Aksu 3 yıl aradan sonra "Deniz Yıldızı" isimli albümü ile müzik severlerle buluşuyor. Prodüktörlüğünü Arto Tunçboyaciyan'ın yaptığı albümde bazı şarkılarda Aksu'ya Armenian Navy Band eşlik etti. Albümün yapımcısı ise, Doğan Music Company (DMC)... Deniz Yıldızı'nın içeriğini, "duygusal ve fiziksel olarak yoğun bir dönemin içinden çıkmış yoğun şarkılar" olarak yorumlayan Aksu albümde yer alan sözlerini, "daha önce olmadığı kadar kişisel sözler" olarak değerlendiriyor. Yıldırım Türker tarafından yazılan "Kırık Vals" ve "Sor Beni" isimli eserler dışında albümde yer alan tüm eserlerin sözleri Sezen Aksu'ya ait. "Yol Arkadaşım", "Güvercin", "Roman", "İzmir'in Kızları", "Memet", "Tanrı'nın Gözyaşları", "Beşik" gibi eserlerde ise Aksu besteci olarak da yer alıyor. Albüme adını veren "Deniz Yıldızı" başta olmak üzere, "Hala Haber Bekliyorum Senden", "Kırık Vals", "Kutlama", "Sor Beni" ve "Menajer" isimli eserlerin besteleri de Arto Tunçboyaciyan tarafından yapıldı.
    Albümdeki 8 eserin düzenlemesini yine Arto Tunçboyaciyan yaparken, diğer eserlerin düzenlemelerinde de Mustafa Ceceli, Ayda Tunç, Mithat Can Özer ve Aytuğ Yargıç gibi genç müzisyenlerin imzası bulunuyor.
    Deniz Yıldızı'nın bir önemli sürprizi ise, Arto Tunçboyaciyan'ın Onno Tunç ve Ayda Tunç'dan esinlenerek ON:AY adını verdiği bir Onno Tunç bestesi. Sanatçı'nın arşiv kayıtlarından edinilen eserde, Onno Tunç'un kendi çaldığı piyanoya yıllar sonra kızı Ayda Tunç kemanıyla eşlik ediyor...

2. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sezen Aksu Deniz Yıldızı Albümü Çıktı
    çok güzel paylaşım saolun sadminim

3. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sezen Aksu Deniz Yıldızı Albümü Çıktı

Eminim harikadır.
    Teşekkürler.
    ..

Sezen Aksu Deniz Yıldızı Albümü Çıktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu - Şimal Yıldızı

Sezen Aksu - Şimal Yıldızı

sen kalbimin zarif efendisi hayatımın kıymetlisi hey uzun yol arkadaşım şimal yıldızım, nerdesin nasıl havalandın... hasar almadan bu tufandan bak ben yaralandım... kayıtsız şartsız adanmaktan nasıl havalandın... hasar almadan bu tufandan bak ben paralandım imkansıza bağlanmaktan... git... sereyim yoluna yeni serüvenleri yakalım gitsin bütün nedenleri... haydi git... sereyim yoluna yeni...
  2. Sezen Aksu denizyıldızı 2008 Albümü çıktı

Sezen Aksu denizyıldızı 2008 Albümü çıktı

sezen aksu 2009 şarkı isimleri Albümün ilk şarkısı "Deniz Yıldızı". Yeğeni dünyaya geldiğinde yazmış bu şarkıyı Aksu. Ve Mithatcan’ı doğurduğu/yetiştirdiği günleri anımsamış. Devamı dizelerde zaten, fazla anlatmaya gerek yok: "Bebeğim, oğlum doğduğunda ben de çocuktum henüz / Biz beraber büyüdük aslında / Ne kadar neşeli bir kızdım / Yıkılmamıştı dünya daha başıma / Ki çok da...
  3. sezen aksu-deniz yıldızı

sezen aksu-deniz yıldızı

01 - Deniz Yıldızı 02 - Yol Arkadaşım 03 - On Ay 04 - Hala Haber Bekliyorum 05 - Kırık Vals 06 - Güvercin 07 - Roman Kızı 08 - İzmirin Kızları 09 - Kutlama 10 - Sor Beni 11 - Memet 12 - Tanrının Göz Yaşları 13 - Menajer 14 - Beşik
  4. Sezen Aksu Öptüm 2011 Albüm

Sezen Aksu Öptüm 2011 Albüm

sezen aksu, yeni albüm, şarkıları, resimleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Türk müziğinin en güçlü seslerinden biri Minik Serçe Sezen Aksu’nun yeni albümü Öptüm çıktı Sevgili melekler. Daima başarılı söz ve müziklere imza atan, ünlü sanatçının albümünde yer alan bütün parçalarda imzası bulunuyor. Altı tane parçanın hem sözünü yazan hem de müziğini yapan Aksu’nun,...
  5. Sezen Aksu Öptüm remix albümü

Sezen Aksu Öptüm remix albümü

sezen aksu öptüm remix albümü sezen aksu öptüm albümü şarkıları sezen aksu yeni albüm sezen aksu 2012 albümü haberleri burada arkadaşlar. Türk Pop Müziği'nin Minik Serçe lakaplı usta yorumcusu Sezen Aksu yeni yılı yeni remix albümüyle karşılayacak Melek'lerim. Sezen Aksu Öptüm Remix albümü için gün sayıyor. Bizde merak beklenen Sezen Aksu yeni albüm 2012 şarkılarını şimdiden, dinlemek için...

Sayfayı Paylaş