gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sezen Aksu - Dört Günlük Bir Şey

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Şimdi çok uzak bir hatıra gibi O yaşadığımız Boynumda bilmece gibi bir düğüm

Dört kısa günden bana
    Bir garip sızı kaldı
    Bir de deli özlemin

Ben senin gözlerinin
    Yalan dolan bakışlarını bile sevdim
    Ben sana bir annenin
    Evladına duyduğu hisleri besledim
    Ben senin bal gözlerinde
    Dört kısa günde bilsen neler neler gördüm
    Sahte ile gerçeğin karmaşasını
    Yine de, sevgini özledim

Özledim ellerini, gözlerini
    Ve yanık kokunu özledim

İnsan böyle bir duyguyu yaşarken
    Gerçek yaşamla tüm bağlantıları
    Kopmuşçasına ayakları yerden kesiliveriyor
    Hoş bir zaman bu bağlantısızlık da
    Yaşam kadar gerçek ve doğal
    Biliyor musun?
    Belki iyi oldu ama biz yere erken indik
    Şimdi yarım yaşanmış o şey
    Boynumda düğüm

Dört kısa günden bana
    Bir garip sızı kaldı
    Bir de deli özlemin

Dört günlük birşey işte
    Güzeldi, yaşandı ve bitti diye düşündük
    Oysa bir duygusal yük vurduk yüreklerimize
    Kırılıp döküldük
    Bir zaman gözlerimizde çiçek açardı
    Biz her umudu söndürdük
    Özledim çiçekleri
    Sevdiğimiz ne varsa her şeyi özledim

Özledim ellerini, gözlerini
    Ve yanık kokunu özledim

Sezen Aksu - Dört Günlük Bir Şey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu - Zavallı Bir Gece

Sezen Aksu - Zavallı Bir Gece

Bu gece ben şarkıların kederleriyle içip Duman duman savrularak dağılmak istiyorum Bilmediğim sokakların yabancı insanına Kaynaşarak efkarımı dağıtmak istiyorum Bu gece ben gerçeğimden uzaklaşıp giderek Düşlediğim dünyaları seyrederek görerek Boynu bükülü, bir köşede kadehiyle yarışan birine Teselli vermek, onunla gülmek, ağlamak istiyorum Teselli vermek, onunla gülmek, ağlamak istiyorum...
  2. Sezen Aksu - Uzaklarda Bir Çizgide

Sezen Aksu - Uzaklarda Bir Çizgide

Bir martı tek başına uçuyordu maviliklerde Ellerim içindeydi ellerinin Güneş bembeyaz bir kordu yakıyordu yeryüzünü Saçlarım dağılmıştı göğsüne Buram buram bir buhar yükseliyordu topraktan Yanağım yanağına değiyordu Uzak bir gri çizgide birleşiyordu gökle deniz Kızgın kumlar tenimizi dağlıyordu Ve biz ikimiz gölgesindeydik bir salkım söğüdün Ölümsüz bir sevgi parlıyordu gözlerinde...
  3. Sezen Aksu - Bir Kuş Uçur

Sezen Aksu - Bir Kuş Uçur

sezen aksu bir daha bu yolları Hep karanlık hep karanlık Yeter artık yeter Bir avuç kar beyazı Bir adım yol bana Bir nefes ver Bir fısılda Hep karanlık hep karanlık Yeter artık yeter Bir avuç kar beyazı Bir adım yol bana Bir nefes ver Bir fısılda Dağlar duvar olsa önüme Yollar kördüğüm düğümlense Dönmem gözümü dağlasalar İpe götürseler bir kuş uçur yeter Dağlar duvar olsa önüme Yollar...
  4. Sezen Aksu - Bir Başka Aşk

Sezen Aksu - Bir Başka Aşk

İçimde tüm umutlar bir bir yitip gidiyorken Hayatı sırça bir köşk gibi diye tanıyordun Daha sen bebektin bir tanem Her aşkta biraz daha büyüyordun Ve bir anda Bir başka aşkla alev alev Tutuşup ta birden yeni baştan oldun Kendi canından İçimde kavga eden senler Bir bir karışıyor Ömrüme senden de önemli Bir şey karışıyor Daha dün bebektin bir tanem Kendini her şey sanıyordun Ve...
  5. Sezen Aksu - Bir Acı Kahvenin

Sezen Aksu - Bir Acı Kahvenin

Gün olur da bir dost ararsan eğer Açıktır kapım sana çekinmeden gel Sözlerimde inan ne sitem Ne de kırgınlık bulamazsın Bir gün yolun düşerse eğer Beni bıraktığın gün gibi Yine dost bulacaksın Gün olur da bir dost ararsan eğer Ne olursa olsun geçen zaman da Sanki bir şey olmamış gibi karşılarım Seni yılların özlemiyle kucaklarım Bir acı kahvenin kırk yıl Hatırı vardır derler Az mı içtim...

Sayfayı Paylaş