gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sezen Aksu - Kınalı Kuzum

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ne yiyor, ne içiyorsun Elde değil aklım sende Gece çok geç yatıyorsun
    Gelde bi demli çay iç bende

Olmadı akşam yemeğe yetiş bari
    Yolunu gözlüyor Perihan Hanım
    Bu ayrı ev işine alışamadım
    Sızlıyor ince ince sol yanım

A nenni nenni
    Kınalı kuzum
    Büyüdün de adam mı oldun
    Yanağı pembem, dudağı kirazım
    Gözü okyanusum iyi ki doğdun

Bu yürek çarpıntısı ömürlük biliyorsun
    Büyümedin hiç gözümde
    Bebeğim sen ne diyorsun

Bir dualık mesafedeyim
    Ne zaman sıkışırsan yanındayım
    Ha bu arada soğudu havalar aman ha
    Üşütme yine, kurbanın olayım

A nenni nenni
    Kınalı kuzum
    Büyüdün de adam mı oldun
    Yanağı pembem, dudağı kirazım
    Gözü okyanusum iyi ki doğdun

Söz: Sezen Aksu
    Müzik: Bülent Özdemir

Sezen Aksu - Kınalı Kuzum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu - Aylardan Mayıs

Sezen Aksu - Aylardan Mayıs

Gün dökülür gözüme uykusuz Gel artık gel beni üzme Aradım taradım bulamam Ne çare bi teselli bu hüzne Sanki biri arkamdan itti Bir çift yeşile aktım Aylardan mayıs Günlerden hıdırellez Bir erkeğe adak kendimi yaktım Ben o gün bugündür iflah olmadım Canım sıkıntıda yüreğim darda O gün bugündür yere göğe sığmadım Aklım kaldı o hain yarda
  3. Sezen Aksu - Ali

Sezen Aksu - Ali

Namluna dayanır yola dalarsın Durusun bakısın yaman be Ali Bosuna tetigi ne kurcalarsın Var daha atese zaman be Ali Yıllanmıs bir cınar pusuluk yerin Nerdeyse gelecek beklediklerin Var iki atlı can-ı kederin Desene isleri duman be Ali Onu sen buyutte sogut boyunca Kendini ellere versin o gonca Sozume kanmadın vurdu uyunca Koylundu gozunu yuman be Ali Geldiler beklenen ciftler ormana Duruyor...
  4. Sezen Aksu - Âlaturkâ

Sezen Aksu - Âlaturkâ

Gece inerken Söner perde perde Grubun rengi Derken başlar semada saltanat Ben ağlarım,gülerken Mehtap uyanmış, Seyr-ü sefada yıldızlar,siyaha yanmış Bende fasıl fasıl dert Ah o ne zalim bir yarmış Çalsın sazlar çalsın bu gece alaturka başlasın Vur usta tamburun tellerine hanendeler çağlasın Çalsın sazlar çalsın bu gece alaturka başlasın Vur usta tamburun tellerine hanendeler çağlasın...
  5. Sezen Aksu - Adı Menekşe

Sezen Aksu - Adı Menekşe

Bu şehrin meydanlarında, garında, rıhtımında Sensizlik bir türlü yakamı bırakmıyor Bütün duraklarda, kahvelerde Büyük küçük yalanların Dönüp dönüp vuruyor ansızın beni Vuruyor yerden yere Yok ettim salındığın billur aynaları Şimdi uzun uykuların tam zamanıdır Bir yorgan misali örtündüm yalnızlığı Bu yıl da aşk buraya hiç uğramadı Silinsin izim, hiçliğim sokakta kalsın Gölgemi yakın, bu...

Sayfayı Paylaş