gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Sezen Aksu... "KÜRT AÇILIMI"NA DESTEĞİ ORTALIĞI KARIŞTIRDI!

Konu, 'Magazin' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

sezen aksu kürt açılımı sezen aksu kürt acilimi açılım akp

Sezen Aksu Erdoğan'a "açılımı destekliyorum" diye mesaj gönderince camia ikiye bölündü. En sert yorumu Hülya Avşar yaptı.

Sezen Aksu AK Parti Hükümeti’nin ‘Kürt açılımı"na destek olmak için Başbakanlığı arayıp açılıma destek verdiğini söyledi. Aksu'nun bu hareketi sanat camiasını ikiye böldü. Kimi tepkiyle karşıladı, kimi alkışladı. Hülya Avşar "Ne biliyor ki konuşuyor" derken, İbrahim Tatlıses ve Sibel Can "ayakta alkışladı"

AKSU: DESTEK VERMEYENLER İKİ CİHANDA LEKELİ

Makamını aradığında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bir görüşmede olduğu, en kısa sürede kendisine döneceği bilgisi verilen Sezen Aksu, bunun üzerine Türkiye’de yaşanan sürece dair düşüncelerini Başbakan’a aktarılmak üzere Özel Kalem Müdürlüğü’ne iletti. Aksu, telefonda şu notları iletti: “"Annemle, babamla konuştum. Son açılımınızı hep birlikte, canı gönülden destekliyoruz. Sürecin güzel bir şekilde tamamlanması için elimden geleni yapmaya hazırım. Annem ve babam, bu sürecin karşısında duranları iki cihanda lekeli kabul ediyorlar, ben de öyle görüyorum. Türkiye'nin her köşesinde ayrı bir güzellik var. Türkiye'nin her karesi aynıdır, bizim ayrımız gayrımız yok, olamaz da" dedi.

Aksu'nun bu sözleri sanat camiasını ikiye böldü.

YAVUZ BİNGÖL: BU İŞİ AKP TEK BAŞINA ÇÖZEMEZ

“Kürt sorunu bir gecede çözülecek değil. Bu iktidar bunu sahipleniyor, bunu çözeceklerini söylüyor. Ortada henüz hiçbir şey yok. ‘Bunu çizdim, oynamıyorum’ da diyebilirler, kaçabilirler. Aydınlıkçı, ilerici, devrimci, demokrat, sosyalist ve Marksist insanları da içlerine almaları gerekir. Her kesimden insanı katmazlarsa, bu iş zaten olmaz. Askerlerimizin şehit olmaması, gözyaşlarının dinmesi, 30 yıldır akan su kanın durması gerek tabii. Anne yürekleri Türk ve Kürt olarak yanıyor. Hükümet bunu üç sendikacı ve iki parti ile görüşme yaparak başaramaz. Bu işi AKP tek başına zaten çözemez.”

TARIK AKAN: KİMSE İÇERİĞİNİ BİLMİYOR

“Ortada henüz bir şey yok. Açılım diyorlar, neyin açılımı? Maddeleri ortaya koysunlar, ondan sonra biz de fikir ve düşüncelerimizi söyleyelim. Ne olduğunu bilmediğimiz konu hakkında ne söyleyebiliriz ki? Şu an benim söyleyebileceğim bir şey yok. Bekleyip göreceğiz.”

HÜLYA AVŞAR: NE BİLİYOR Kİ KONUŞUYOR?

“Açılımın ne olduğunu bilmiyorlar, kimse bilmiyor. Sezen Aksu bununla ilgili yorum yapmış ama kendisi de içeriğini bilmiyor. Sezen’in böyle bir yükü üzerine almaması gerekirdi. Neden yorum yapıyor? Ne biliyor ki konuşuyor? Kürt açılımı konusunda Sezen Aksu en son yorum yapan arkadaşımız olmalıdır. Kendisi Kürtçe söylediği şarkılarla açılımını zaten yaptı, destek verdi. Kürt açılımı var da, ne olarak var? Bizlere de açıklasınlar, biz de bilelim. Doğru olduğunu bildiğim tek şey var, çocuklarımızın artık ölmemesi gerektiği. Söyleyeceğim en önemli açılım budur. Hükümet bunu gerçekleştirirse, maddelerini ortaya koyarsa, yıllar sonra Özal’ın açılımlarından nasıl övgüye bahsediliyorsa, Başbakan’ınkinden de öyle bahsedilir. Ama ortada olmayan bir şeyin yorumunu yapmak kimseye düşmez.”

MÜJDAT GEZEN: ÖNCE AÇIKLASINLAR

“Açılımın ne olduğu ve açıklandığı gün fikrimi açıklayacağım. Şu an ortada bir şey yok. Buna da söylenecek söz yok.”

OZAN ARİF: AKSU'NUN AÇIKLAMASI GEREKSİZ

Sezen Aksu ile aynı fikirde değilim. Kürt kardeşlerimiz de bu ülkede herkes gibi aynı haklara sahip. Eksiklikleri olduğunu düşünmüyorum. Eğer eksiklikleri varsa tabii ki konuşulup giderilebilir. Ancak bu konuda iktidarı da samimi bulmuyorum. "Kürt açılımı" diyorlar, içeriğini açıklamıyorlar. Öncelikle bu konunun içeriğini açıklamalarını istiyorum. Filler tepişiyor çimenler eziliyor gibi bir his var bende. Halkın aklı karışıyor. Popülist politikalarla oy kazanmaya çalışılıyor. Aksu'nun açıklaması gereksiz...

AHMET ŞAFAK'TAN SEZEN AKSU'YA " ÖZÜR DİLEMELİSİNİZ "

Sanatçı Ahmet Şafak,Pop Müziğin ünlü sesi Sezen Aksu'nun Sabah gazetesine verdiği demeçte kullandığı sözler nedeniyle tepkisini kendi internet sitesinde ortaya koydu.Sezen Aksu'nun Başbakanı arayarak " Annesi ve Babasının açılıma karşı olanları iki cihanda lekeli olarak gördüklerini,kendisinin de onlar gibi düşündüğünü " söylediği demeç hakkında Ahmet Şafak şöyle konuştu:

Sayın Sezen Aksu,sarfettiği bu sözlerle bu milletin büyük çoğunluğuna lekeli demiştir.Çünkü açılım şeklinde yürütülen bu kampanya bin yıllık kardeşlik projemizi töhmet altına almakta,Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu bu cumhuriyetin ezberini bozmaktadır.Türk milletinin büyük çoğunluğu bu açılım projesine hayır demektedir ve tıpkı sayın Aksu'nun belirttiği gibi bu açılımın karşısında durmaktadır.Açılıma evet demek binlerce şehidimizi umursamamak demektir.Onların çocuklarını,evdeşlerini,ailesini düşünmemek demektir.Açılıma evet demek Türkiye Cumhuriyetinin şerefli vatandaşlarından bir bölümüne " öteki " muamelesi yapmak demektir.Biz sayın Aksu'dan Türk Milletinin tarihi değerlerini, siyasal değer üretme ve devlet kurup anadolu topraklarına barışı getirme üstünlüğünü kabul etmesini beklemeyiz.En büyük kardeşlik projesinin " Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk denir " anlayışında belirenTürkiye Cumhuriyeti olduğu gerçeğini unutmasına da sözümüz olmaz.Çünkü anlaşılan bir şey dir ki biz kendisiyle farklı dünya görüşlerine sahibiz.Biz vatan deriz,millet deriz,Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olacağına inanırız.Ama bizim gibi inanmayanlara da lekeli gözüyle bakmayız.Bu sözü dolayısıyla kendisinin her hangi bir sözlük almasını " leke " kelimesinin karşılığını okumasını ve bilmeden heyecanla kullandığı belli olan o sözü geri almasını ayrıca özür dilemesini bekler ve sanatın bu coğrafyayı vatanlaştıran Türk Milletinin değerlerini gelecek kuşaklara aktarmada köprü olduğu fikrimizi yineleriz.

Sezen Aksu... "KÜRT AÇILIMI"NA DESTEĞİ ORTALIĞI KARIŞTIRDI! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu 56 yaşında

Sezen Aksu 56 yaşında

Doğum Günün Kutlu Olsun Minik Serçe SEZEN Aksu, 56'ncı doğum gününü Mordoğan'daki yazlık villasında aralarında Can Tanrıyar, eşi Petek Dinçöz, Demet Akalın ve Serdar Ortaç'ın da bulunduğu sanatçı ve dostlarıyla kutladı. Saat 21.00'da başlayan özel parti, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Sade beyaz bir kıyafet giyen Sezen Aksu, kısa sarı saçlarıyla dikkat çekti....
  3. Hürremin Dekoltesi Ortalığı Karıştırdı

Hürremin Dekoltesi Ortalığı Karıştırdı

hürrem dekolte hürremin dekoltesi hürremin dekoltesi ortalığı karıştırdı hürrem hürrem sultan, muhteşem yüzyıl, dizi oyuncusu, genel müdürden tepki, dekoltesi hakkında, bilgileri buradan bulabilirsiniz Hürrem'in dekoltesine Genel Müdür'den eleştiri geldi meleklerim. O haberi sizinle paylaşıyorum. Bir ikide Güzel Hürrem Sultan'ın resimlerine yer veriyorum. Kıraç, Olgunlaşma...
  4. Sezen Aksunun yeni evi

Sezen Aksunun yeni evi

sezen aksu yeni evi sezen aksunun evi sezen aksu mehmet akif ersoy haberleri burada arkadaşlar. Sezen Aksu yeni ev satın aldı Melek'lerim. Ve bu ev maddi değerinden çok İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un evinin olmasından ötürü dahada ses getirdi magazin dünyasında. Bizde Sezen aksu'ya hayırlı uğurlu olsun diyor ve sizlere haberin detaylarını geçiyoruz Melek'ler. Sezen Aksu,...
  5. Bu Elbisenin Rengi Ortalığı Karıştırdı!

Bu Elbisenin Rengi Ortalığı Karıştırdı!

elbise ne renk, elbisenin rengi, facebook elbisenin rengi, facebook elbisenin gerçek rengi Facebook yada twitter kullanıcısı iseniz son günler de paylaşılan bir elbisenin rengi konusun da ki anlaşmazlığı mutlaka görmüşsünüzdür. Kimisi elbiseyi mavi siyah görürken kimide beyaz ve altın sarısı olarak görüyor. İnsanları şaşkına çeviren elbisenin rengi ile ilgili uzmanlar bazı açıklamalar da...

Sayfayı Paylaş