gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Sezen Aksu Neden Emel Müftüoğlu'nda Kalıyor

Konu, 'Magazin' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Sezen Aksu, evinde yangın çıktı... EMEL MÜFTÜOĞLU'NDA KALIYOR... [​IMG]

Türk Pop Müziği'nin ünü ismi Sezen Aksu'nun İstanbul Kanlıca'daki yalısı az daha yanıyordu.

Geçtiğimiz günlerde sanatçının evinde elektrik kablolarının tutuşmasından dolayı küçük bir yangın çıktığı, bu yüzden maddi hasar oluştuğu belirtildi.

SİSTEMLER ESKİYDİ
    Yakın dostlarının verdiği bilgilere göre Aksu'nun, yangın sonrası evinde hem eskiyen elektrik sistemini hem de diğer yıpranmış alt yapıyı değiştirmek için tamirata giriştiği öğrenildi. Evinde ustalar çalışan Sezen Aksu'nun bir süreliğine yakın dostu Emel Müftüoğlu'nun evine taşındığı da gelen bilgiler arasında.

Cano ölünce satmak istemişti
    Yıllardır Kanlıca'daki muhteşem yalıda oturan ve bestelerinin çoğunu burada üreten ünlü sanatçı Sezen Aksu, 2008'de can dostu köpeğini 'Cano'sunu kaybedince taşınacağını söylemişti. Ancak Aksu eski anılarını terk etmemek adına evi satmaktan vazgeçti. Zaten Aksu'nun Kanlıca'daki evinin yakınlarında malikane gibi stüdyosu da bulunuyor. Usta sanatçı evi ve iş yeri arasının uzak olmamasını tercih ediyor...

Sezen Aksu Neden Emel Müftüoğlu'nda Kalıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu - Neye Yarar

Sezen Aksu - Neye Yarar

Saklasa da sözlerim Gizleyemez derdini Gizleyemez gözlerim Deli gibi sevdiğini İçimde bir sevinç var Senelerdir tatmadığım Bir burukluk bir heyecan Doyasıya yaşamadığım Ne kavga ne ümitsizlik Ne ağlaşan insancıklar Ne de başka düşüncem var Bir duygu kasırgası bu Sardı bütün benliğimi Karşı koymak neye yarar Ne kavga ne ümitsizlik Ne ağlaşan insancıklar Ne de başka düşüncem var Bir duygu...
  3. Sezen Aksu - Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam

Sezen Aksu - Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam

Unutuldum, unutuldum Kurutulmuş güller gibi Yosun tutmuş duvarlara Yazılmış günler gibi Gece bitmez gündüz bitmez Bu yalnızlık hiç bitmez Ne kavgam bitti ne sevdam Ömür geçer gönül geçmez Her ayrılık bir vurgun değmeyin yaşlarıma Benden selam söyleyin bütün aşklarıma Çiçeklerim dökülür her mevsim Sonra yeniden açar Ümidimin boynu bükülür Sonra deniz taşar bin defa taşar Her...
  4. Sezen Aksu - Ne Ağlarsın

Sezen Aksu - Ne Ağlarsın

Ne ağlarsın benim zülfü siyahım Bu da gelir bu da geçer ağlama Göklere erişti feryadım ahım Bu da gelir bu da geçer ağlama Bir gülün çevresi dikendir, hardır Bülbül gül elinden ah ile zardır Ne de olsa kışın sonu bahardır Bu da gelir bu da geçer ağlama Daimiyem her can ermez bu sırra Eyüp sabır ile gitti Mısır'a Koyun oldum ağladım ardısıra Bu da gelir bu da geçer ağlama
  5. Sezen Aksu - Aşktan Ne Haber

Sezen Aksu - Aşktan Ne Haber

Aç kalbini ben geldim Sıkı sıkı tut bırakma Zar zor yıktım duvarlarımı Kıymetini bil uzatma Bak yaldızlarımı döktüm Açtım kapılarımı gir içeri Gör parklarımı bahçelerimi Anla ben büyük harflerden ürktüm Ben anlamam toptan tüfekten Ben anlamam taştan yürekten Anlamam Akıntıya kürekten Bunları boşver ne haber aşktan Gözlerinin arkasını Sözlerinin alt yazısını Kalp diline...

Sayfayı Paylaş