gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sezen Aksu - Sakız Hanım ve Mahur Bey

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Çocukluğumun geçtiği o mahallede Başı boyalı ahşap eski bir evde otururlardı Sakız Hanım�la Mahur bey
    Bembeyaz tenli bembeyaz saçlıydı Sakız Hanım
    Zaten onun için �Sakız Hanım� derdik kendisine
    Pamuk gibi elleriyle kemençe çalardı
    Eşi Mahur Bey önce biraz nazlanır
    Sonra oda kanunuyla eşlik ederdi Sakız Hanım�a
    Beraber meşk ederlerdi

Yaz akşamlarında
    Açılırdı perdeler
    Yorgun ellerinden
    Dökülürdü nağmeler

İki yıl kadar oluyor
    Önce kanun sustu eski evde
    Birkaç ay sora da kemençe
    Ve başı boyalı ahşap evin perdeleri
    Bir daha açılmamak üzere kapandı

Evin satılacağı söylendi bir başka gence
    Gittim içeri girdiğimde eski bir koltuğun üzerinde
    Boynu bükük bir kanun
    Ve kanunun göğsüne yaslanmış mahsun kemençeyi gördüm
    Bizi rahatsız etmeyin der gibiydiler
    Kıyamadım uzaklaştım

Mahur Bey susunca kapandı perdeler
    Sakız Hanım�la bitti o hüzünlü nağmeler

Sezen Aksu - Sakız Hanım ve Mahur Bey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu - Hata

Sezen Aksu - Hata

Kalınca sebepsiz bir başıma Hatıralar beynimde dans ediyor Günahlarım dizilip bir bir yarşıma Sanki birer birer intikam alıyor Yüreğimden zincire vurulmuşum Anılar her halkayı birbirine bağlıyor Ben duygularımın esiri olmuşum Hatalar yalan duygularla başlıyor Sen de benim hatalarımdan birisin Sen en büyük günahların bedelisin Senin için harcanan zamana yazık Sen en güzel...
  3. Sezen Aksu - Çocuk ve Dev

Sezen Aksu - Çocuk ve Dev

Bir zamanlar koca bir dev Ve minik bir çocuk vardı Korkusuzca gezerlerdi Yeşil güzel bir bahçede Kocaman dev bir bahçıvan Minik çocuk bir çiçekti Sımsıcacık yürekleri Hep elele gezerlerdi Kocaman devin elleri Minik çocuğun yüzünden Korkuları hep silerdi Ama akıllı insanlar İnanmadılar bu masala Koştular kurtarmaya Minik çocuğu o devden Onları uyur buldular O yeşil güzel bahçede Sımsıkı...
  4. Sezen Aksu ve ziyaretçisi Sezer ailesi

Sezen Aksu ve ziyaretçisi Sezer ailesi

İNSANLAR MUTSUZKEN BEN MUTLU OLAMAM SEZEN AKSU, ANKARA'DAKİ KONSERİNDE TÜRKİYE'NİN SON DÖNEMDEKİ EKONOMİK KRİZ VE TERÖR KONUSUNA DİKKATİ ÇEKEREK ANLAMLI BİR KONUŞMA YAPTI. Sezen Aksu’nun Ankara’daki konseri, sanatçının farklı bir konuşmasına sahne oldu. Her konserinin açılış konuşmasını esprilerle süsleyerek dinleyicilerine bir stand-up şovu yapan Aksu, bu kez daha ciddi bir konuşma yaptı....
  5. İbrahim Tatlısesi ve Sezen Aksuyu Ben Keşfettim

İbrahim Tatlısesi ve Sezen Aksuyu Ben Keşfettim

'TATLISES VE SEZEN’İ BEN YARATTIM!' SELÇUK URAL ÖNCEKİ GECCE KATILDIĞI BİR KONSERDE YİNE MAGAZİN GÜNDEMİNE BOMBA GİBİ DÜŞECEK ŞOK AÇIKLAMALAR YAPTI. ORTALIK FENA KARIŞACAK!.. İstanbul valiliği öncülüğünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından Cemal Reşit Rey’de düzenlenen Öğretmenler Günü konserinde Selçuk Ural unutulmayan eserlerini seslendirdi.Ural, konser...

Sayfayı Paylaş