gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sezeryan doğum olacam ama....

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhabalar iki haftaya kadar doğumum gerçekleştirilecek. doktorum sezeryanda karar verdi ama ben yinede korkuyorum sezeryanda genel anestezimi yoksa epudralimi tercih etmiliyim bilmiyorum hangisi daha rahat bir doğum olur acaba fikir verirmisiniz. Bu şekilde doğum yapan kişilerin önerilerini bekliyorum

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar... Ben genel anestezi sezeryan ve epudral sezeryanla doğum yapan tecrübeli biri olarak şunları söyleyebilirim. Genel anestezide çok sıkıntı yaşadım çok fazla ağrım oldu ve günlerce bu ağrıyı çektim birde uyanma esnasında yine acı ve zorluk yaşadım son doğumumda epudral anezteziyi tercih ettim ve çok memnun kaldım bebeğinizin ilk doğduğu saniyeleri ve ilk sesini duymanın mutluluğunu tarif edemem o anı yaşıyorsunuz:)
    Ağrılarım genel anesteziyi sezeryana göre daha az oldu ve hatta üçüncü gün ben yavaş yavaş eğilip toz almaya başladım:)

Ama şimdi anestezi uzmanları günümüzde çok başarılı genel anestezide bile bünyenize göre narkoz veriyorlar ve daha çabuk uyanabiliyorsunuz. Kişiden kişiyede değişebiliyor bu durum kimi bünye çok çabuk kalkabiliyor ayağa kimininde çok ağrısı oluyor. Ama ben dediğim gibi epudralden çok memnun kaldım...

3. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    bende ilk doğumda genel anestezi oldum biraz uyanırken sorun yaşadım oda bilinç altımla alakalıydı ikinci epüdüral oldum ilkinde hiç ağrı kesici vurulmadım ama bunda 3 kere ağrı kesici vuruldum 9 ay oldu hala belime ara ara ağrılar giriyo bazen çok şiddetli oluyo fakat ikisindede ilk gün ayaklandım evime geldiğimde işleirmi yapabilicek durumdaydım

4. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    senin yerinde olsam epidural tercih ederim.

sezeryan doğum olacam ama.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezeryan Ameliyatla Doğum Yapmak

Sezeryan Ameliyatla Doğum Yapmak

sezeryan doğum kaç saat sürer bebek doğurma ameliyatı oyunları sezeryan oyunları doğum ameliyatı oyunu oyunu Sezeryan doğum, bebeğin anne karnından rahmin açılarak çıkartılmasıdır. Normal doğumun mümkün olmadığı zamanlarda ya da annenin ve bebeğin sağlığını tehdit eden her durumda sezeryan doğuma gereksinim duyulmaktadır. Sezeryan doğuma karar verildiğinde, 38.haftadan sonra hamilelik...
  2. Sezeryanla Doğum..

Sezeryanla Doğum..

sezeryan oyunları sezeryan doğum oyunları hamile doğurtma hamile kadını doğurtma kordonları bağlatmanın zararları Sezaryan nedir? Sezaryan ile doğum Can'ın ve sonunun , Anne'nin karnından uterusu açarak çıkartılmasıdır. Can'ın ve Anne'nin sağlığını tehdit eden her durumda ya da vajinal yolla doğumun imkansız olduğu durumlarda sezaryan yapılır. Sezaryan ameliyatı dünyanın bildiği en eski...
  3. sezeryanla doğum resimleri

sezeryanla doğum resimleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Sezeryan doğumun zararları

Sezeryan doğumun zararları

Anne adaylarının büyük bir kısmı normal doğumdan korkar. Gerek şehir efsaneleri, gerekse normal doğumla ilgili mitler anne adaylarını sezaryen doğum yapmaya iter. Ancak sezaryenin bir ameliyat olduğunu unutmayınız. Sezaryen gerekli durumlarda yapılması gereken bir doğum yöntemidir. Sezaryen doğum yapacaksınız, doğumunuz büyük bir ihtimalle planlı olarak yapılacaktır. Bu sebeple doğuma hem...
  5. Sezeryan doğumun faydaları

Sezeryan doğumun faydaları

Doğumun vajinal şekilde gerçekleşmesi yani normal doğum hem bebek hem de anne için en ideal, en mükemmel doğum yöntemidir. Bu sebeple normal doğumun avantajları elbette ki diğer doğum yöntemleri ile kıyaslanamaz. Fakat bazı durumlarda normal doğumun gerçekleşmesi mümkün olmayabilir. Bu sebeple sezaryen doğuma başvurmak gerekebilir. Bu sebeple annem ve bebek normal doğumla karşılaşabileceği...

Sayfayı Paylaş