gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sezeryandan sonra ne zaman ayağa kalkarım, iş yapabilirim?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Slm bayanlar sizlere bi sorum olucak ben 16gun obce sezeryanla oglusumu kucama aldim size sorum ne zaman evde yanliz kalabilir ve evimin genel islerini ne zaman yapmaya baslayabilirimmm?

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Sayın ziyaretçimiz iyileşme süreci bünyeye göre değişebilmekte kimi kadın bir haftada ayağa kalkıp ihtiyaçlarını görebilirken kimisi için bu zaman biraz daha uzayabiliyor ancak ayağa kalkınmasına rağmen ağır iş yapmaktan bir süre sakınılması gerekir.. Sağlıklı doğumlar dileriz..

sezeryandan sonra ne zaman ayağa kalkarım, iş yapabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ayaklarımın altları çok ağrıyor ne yapabilirim acaba?

ayaklarımın altları çok ağrıyor ne yapabilirim acaba?

Merhaba.Benim ayaklarımın altları çok ağrıyor. Hiç ağrı kesici falan da kar etmiyor.Acaba ne yapabilirm, ne önerirsiniz bana ?
  2. sezeryanla doğum yaptım kabızlık sorunun var ne yapabilirim?

sezeryanla doğum yaptım kabızlık sorunun var ne yapabilirim?

Slm kızlar.ben sezeryanla dogum yaptım.dogumdan sonra kabızlık sorunu yaşıyorum ve makatta kanama oluyor.ne yapmam gerekiyor
  3. Sezeryan ameliyatından sonra cönsellik ne zaman başlayabilir?

Sezeryan ameliyatından sonra cönsellik ne zaman başlayabilir?

sezeryan sonrası eşimle nezaman birlikte olurum,sezeryan sonrası birliktelik,sezeryan sonrası ilişki,sezeryan sonrası cinsel yaşam hakkında bilgiler Sezaryenden sonra lohusalıkta cinsel ilişki başlaması için ideal süre 4-6 hafta kadardır. Bu süre lohusalık dönemidir ve bu dönemde annenin bütün vücudu toparlanarak doğum öncesi formunu almaya çalışır. Doğu sonrası kanama ve akıntı bu sürenin...
  4. Sezeryan ameliyatında dikiş izleri ne zaman geçer?

Sezeryan ameliyatında dikiş izleri ne zaman geçer?

sezeryan ameliyatında dikişler ne zaman iyleşir,sezeryan ameliyatında dikişler ne zaman kaybolur,sezeryan ameliyatında dikişlerin iyleşme süresi,sezeryan ameliyatı hakkında bilgiler Sezeryan ameliyatı sonrasında yapılan dikişler uterus, fasya, cilt altı ve cilt üzerine uygulanmaktadır. Yapılan dikişlerin hem dikiş bölgesinin sağlığını koruması hem de estetik açıdan bir sorun...
  5. Sezeryandan sonra ne zaman birliktelik olabilir?

Sezeryandan sonra ne zaman birliktelik olabilir?

Doğum yapmak kadının tüm doğasını değiştirecek ve vücudunun toparlanabilmesi için belirli zamana ihtiyacı olacaktır. Bebeğin hayata katılması ile bebek bakımı, psikolojik olarak bedende yaşanan değişimlerden etkilenmek ve belirli bölgelerde bulunan dikişlerin iyileşebilmesi adına toplamda 6 hafta zamana ihtiyaç olacaktır. Zaten bu dönem lohusalık dönemi olarak bilinmektedir. Özellikle...

Sayfayı Paylaş