gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sibel Can'ı kim keşfetti Hey Gidi Dünya Hey

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

sibel canı kim keşfetti ali kocatepe hey gidi dünya hey kitabı hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Usta sanatçı Ali Kocatepe'nin yazdığı ve Doğan Kitapçlılık tarafından çıkarılan Ali Kocatepe Hey gidi Dünya Hey kitabı ünlülerin bilinmeyen dünyasını aralıyor Melek'lerim. Sibel Canı kim keşfetti Hıncal Uluç, Aysun Kocatepe gibi ve daha bir çok ünlünün hayatında ki bilinmeyenleri gözler önüne seren Ali Kocatepe Hey Gidi Dünya Hey kitabı hakkında bilgiler bu sayfamızda merak edenler için geliyor Melek'lerim.

DOĞAN Kitapçılık tarafından yayımlanan Ali Kocatepe imzalı “Hey Gidi Günler Hey” isimli kitap, Türkiye’nin yakın tarihine ışık tutuyor. Kitaptan sadece müzik dünyasının değil, medyanın, plak şirketlerinin, konser organizasyonlarının arka planını da öğreniyorsunuz. Kitabın en ilginç bölümü de, Sibel Can’ın keşfedilme hikâyesi. Kocatepe, o yıllarda Gelişim Yayınları’nda Hıncal Uluç ve Mehmet Y. Yılmaz’la birlikte Erkekçe Dergisi’ni çıkarmaktadır. Derginin kapağı için her ay genç ve güzel bir kız bulmak ve onu soyunmaya ikna etmek hayli zordur. Kara kara düşünürlerken imdatlarına Nükhet Duru yetişir, “Harika bir dansöz kız var, seyredenler hayran. Onun resimlerini çekin’ der. Gerisini Ali Kocatepe şöyle anlatıyor:

15 YAŞINDA KAPAK KIZI

“Hıncal Uluç, Aysun (Kocatepe) ve ben, birkaç arkadaşımızla kızın dans ettiği gece kulübüne gittik. Sibel Can’ı ilk kez o gece orada izledim. 15 yaşındaydı ve çok güzel dans ediyordu. Yüzü ve vücudu da mükemmeldi. Ertesi gün temasa geçtik, iki gün sonra Gelişim Yayınları’nda annesi ile birlikte karşımda oturuyordu. Ekim 1985 tarihli Erkekçe’nin kapağı oldu. O gün fotoğrafları çekilirken yardımcı olduğum ürkek, çekingen, yüzü kızaran, güzel gözlü kızın birkaç yıl sonra iyi bir şarkıcı ve müzik dünyasının en istikrarlı sanatçılarından biri olacağını nereden bilebilirdim?”

2. jupiter

jupiter Forum Okuru

way be nerden nereye.... :D:D tamda benim dogdugum ay ve yilda kapak olmus hahaha :D:D
    paylasim icin cok saol adminim :D:D

Sibel Can'ı kim keşfetti Hey Gidi Dünya Hey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hey gidi İlhan Mansız

Hey gidi İlhan Mansız

Hey gidi İlhan Mansız hey.. Çabuk parladı, çabuk söndü.. 2002 Dünya Kupası'nda Senegal'e uzatmalarda attığı o golle hep hafızalarda hatırlanacak. Beşiktaş'ın 2003'te şampiyon olduğu yıl zirvedeydi. Bir yol sonra devre arası operasyonla Japonya'nın yolunu tuttu. Vissel Kobe'de ağır sakatlıklar yakasını hiç bırakmadı. uyum problemini de aşamadı. Ardından Almanya macerası hüsranla...
  2. Hey gidi günler heeey

Hey gidi günler heeey

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Emre Altuğ - Hey Gidi Dünya Hey

Emre Altuğ - Hey Gidi Dünya Hey

Bundan böyle düşünerek atın adımlarınızı Elbet bir gün mutluluktan yana alırız payımızı. Bir kuş gibi hür olsam dey dey dibi dibi dey dey Sorulmadan yaşasam hey gidi dünya hey Dostluk benim bayrağım dey dey dibi dibi dey dey Cennet olsun durağım hey gidi dünya hey. Doğruluktan hiç şaşma dey dey dibi dibi dey dey Eden bulur üzülme hey gidi dünya hey Hiç acısı olmayan dey dey dibi dibi dey dey...
  4. Hey gidi Istanbul

Hey gidi Istanbul

İlk bakış belki cok klişedir ama gerçekten öyle oldu. Aslında o tiplerden(maço) hiç hoşlanmazdım, ama onun öyle bir cazibesi vardıki beni adeta büyüledi. Ben ondan o kadar farklıydımki, sakin, kendi halinde, bir yığında arkadaslarim vardı, hepsi birbirinden değerli. O da beni beğenmiş ama birbirimizden haberdar degiliz. Bir eğlencemiz vardı okulda, baktım benimle haddinden fazla...

Sayfayı Paylaş