gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sıcak Çay İçmek Sakıncalı mı?

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

sıcak çay, zararları, içilir mi, sebebi, etkileri, ile ilgili bilgiler burada melekler

Çay ülkemizde en çok tüketilen sıvı içecek sevgili melekler :)
    Her geçen gün çayın bir yararı ya da bir zararı keşfediliyor.Bu yüzden en iyisi herşeyde olduğu gibi çayı da kararında tüketmek :)

Peki ya çayı içerken nasıl içmeliyiz?

Türk insanı kuşkusuz ki çayı çok seviyor ve tüketiyor. Ancak kaynar denecek derecede sıcak çay içmek mideye zararlı. Uzmanlar `Çayın soğumasını sağlayan şekerin ve çay kaşığının kullanılmaması nedeniyle sıcak içilen çayın mide sağlığını olumsuz etkilediğine dikkat çekiyor.

Öte yandan yapılan araştırmalar çayın stresi azaltıcı etkisi olduğunu da ortaya koymuş.

STRESİ AZALTIYOR

6 hafta boyunca günde 4 bardak çay içen erkeklerde çay yerine başka bir içecek tüketenlere oranla stres hormonu kortizol seviyesinin daha düşük olduğu tespit edilmiş. London College Üniversite`sinden Andrew Steptoe, araştırmanın sonuçlarının önemini belirterek çayın stres hormonunun normal seviyeye gerilemesine yardımcı olduğunu ifade etti.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    normal cay dısında ben kayısı ve yeşil cayda icmeye calısıyorum sağlık acısından :D

Sıcak Çay İçmek Sakıncalı mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sıcak çay...

sıcak çay...

Taze demlenmiş çaydan ilk yudumunuzu almak için yanıp tutuşuyor olabilirsiniz. Ancak sadece 5 dakika sabretmek hayatınızı kurtarabilir. Araştırmacılar içecekleri aşırı sıcak içme alışkanlığının özefagus yani yemek borusu kanseri ile bağlantılı olabileceğini ortaya koydu. Buna göre çayı 70 dereceden sıcak içmek, bu hastalığa yakalanma riskini 8 kat arttırabiliyor. Yemek borusu...
  2. Sıcak Çayın Zararları nelerdir

Sıcak Çayın Zararları nelerdir

Sıcak çay içiyorum hemde kaynar şekilde arkadaşlarım sıcak çayın çok zararlı olduğunu söylediler de acaba çayı böyle sıcak olarak tüketmenin zararları tam olarak nelerdir bilgi rica ediyorum.
  3. çay içmek zayıflatır mı kansızlık yapar mı

çay içmek zayıflatır mı kansızlık yapar mı

Kızlar selam ben çay içmeyi çok seviyorum. Acaba çay içmek gerçekten bizi zayıflatır mı ? Yada kansızlık yapar mı bu husus hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum.
  4. sıcak su içmek faydalı mı

sıcak su içmek faydalı mı

Bir türlü karar vermedeim ya, soğuk su içmek mi faydalı, sıcak su içmek mi faydalı ? Herkes ayrı konuşuyor ...
  5. Benleri Aldırmak Sakıncalı mı?

Benleri Aldırmak Sakıncalı mı?

ben aldırmak, ben aldırmak zararlı mı, ben aldırmak doğru mu Sevgili melekler, hemen herkesin az ya da çok vücudunun çeşitli bölgelerinde benler bulunur. Bu benlerin pek çok çeşiti bulunur. Kimisi silik ve az görünür bir şekildeyken, kimisi de koyu renkli ve deriden kabarık bir yapıdadır. Genelde vücuttaki sayısı 30-80 arası değişen benlerin sayısı genetik faktörlere bağlıdır. Bazen...

Sayfayı Paylaş