gebe
  1. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

sıcak çay...

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

Taze demlenmiş çaydan ilk yudumunuzu almak için yanıp tutuşuyor olabilirsiniz. Ancak sadece 5 dakika sabretmek hayatınızı kurtarabilir.

Araştırmacılar içecekleri aşırı sıcak içme alışkanlığının özefagus yani yemek borusu kanseri ile bağlantılı olabileceğini ortaya koydu.
    Buna göre çayı 70 dereceden sıcak içmek, bu hastalığa yakalanma riskini 8 kat arttırabiliyor.
    Yemek borusu kanserine Avrupa ve Amerika'da genelde sigara ve alkol tüketimi neden oluyor.

Ancak tıp dergisi British Medical Journal'da yayımlanan araştırma, içki ve sigara tüketiminin çok düşük olduğu İran'ın kuzeyinde de, bu hastalığın çok sık görüldüğünü ortaya koyuyor.
    Bu bölgedeki insanların çayı çok sıcak içtikleri saptanmış.

2. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: sıcak çay...
    çok teşekkür ederim canım ben çayıve kahveyi çok sıcak içmeyi severim bundan sonra daha dikkatli olucam bu güzel bilginden dolayı +repide hakettin:ehi:

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: sıcak çay...

Bilgiler icin sagol canim:D:D bende sicak severimde ofiste arada unutuyorum kahvemi buzzz gibi yudumluyorum :D

4. elisabetta

elisabetta Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben soğuk severim herşeyin soğuğunu

sıcak çay... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çay

Çay

Çay içmek sıhhate, çay ikramı misafire, Çayı tarlasında yeşil görmek sevince, Kullanıma hazır kuru çay rızka delalet eder.Rüyada çay içmek iş ve aşk hayatınızda başarıya alamettir. Misafirlere çay doldurmak iyi haberler alacağınıza işarettir. Çayı devirip dökmek birtakım planlarınızın gerçekleşmiyeceğini belirtir . Misafirlere çay doldurmak iyi haberler alacağınıza yorumlanır. Başkalarına çay...
  2. Yemekten Sonra Sıcak Çayın Faydaları

Yemekten Sonra Sıcak Çayın Faydaları

yeşil çay sıcak mı içilmeli yeşil çay yemekten öncemi sonramı içilmeli çay,sıcak çayın faydaları,yeşil çay,nelere iyi gelir,yeşil çayın faydaları,faydalı bilgiler Yemeklerden sonra sıcak çay ya da su içmek kişileri, kalp krizi ya da beyin damar hastalıklarından korumaktadır. Aynı şekilde birçok ülkede de yemeklerden sonra çay içmek bir alışkanlıktır. Çinliler ve Japonlar da...
  3. Nemli sıcak kuru sıcak

Nemli sıcak kuru sıcak

nemli sıcak kuru sıcak, zararları, sağlığa zararları, hakkında bilgiler burada arkadaşlar Uzmanlar uyarıyor; "sıcak ve nemli havalarda kalbinize dikkat edin" diyor... Sevgili Melek'ler, anladığınız üzere, bu makalemizde bu konuya dair bilgiler sunuyoruz sizlere... Yurtta hava sıcaklığıyla beraber nem oranının da arttığını belirten uzmanlar, sıcak ve nemli havanının kalp...
  4. Sıcak Çayın Zararları nelerdir

Sıcak Çayın Zararları nelerdir

Sıcak çay içiyorum hemde kaynar şekilde arkadaşlarım sıcak çayın çok zararlı olduğunu söylediler de acaba çayı böyle sıcak olarak tüketmenin zararları tam olarak nelerdir bilgi rica ediyorum.
  5. Sıcak Çay İçmek Sakıncalı mı?

Sıcak Çay İçmek Sakıncalı mı?

sıcak çay, zararları, içilir mi, sebebi, etkileri, ile ilgili bilgiler burada melekler Çay ülkemizde en çok tüketilen sıvı içecek sevgili melekler :) Her geçen gün çayın bir yararı ya da bir zararı keşfediliyor.Bu yüzden en iyisi herşeyde olduğu gibi çayı da kararında tüketmek :) Peki ya çayı içerken nasıl içmeliyiz? Türk insanı kuşkusuz ki çayı çok seviyor ve tüketiyor. Ancak kaynar...

Sayfayı Paylaş