gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sıcak Havalardaki Baş Ağrısının Nedenleri nelerdir lütfen yazın

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

KIzlar havalar çok sıcak ve ben ne kadar dışarı çıksam yani sıcaklasam mutlaka başım ağrıyor acaba Sıcak Havalardaki Baş Ağrısının Nedenleri nelerdir bu konuda bilginiz var ise yazar mısınız?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sıcak Havalarda Neden Baş Ağrır
    Sıcak hava baş ağrısına neden olur mu

Pek çok insan, hava sıcaklığının yakınmalarını artırabileceğinin farkında değildir. Baş ağrıları, daha yüksek hava ısısı ve daha düşük hava basıncı ile başlayabilir. Önlem olarak, öncelikle kişi, sıcaklık artışının ağrıya neden olup olmadığına dikkat etmelidir. Eğer sıcaklık ağrıya neden oluyorsa, ani sıcaklık artışlarına karşı önlem almak, klimalı ortamlarda bulunmak uygun olur. Kıyafet seçimi ve yeterli sıvı alımı dikkat edilmesi gereken diğer konulardır

yaz sıcaklarında, baş ağrısı riskini azaltmak için öneriler:
    *Güneş ışınlarının dik geldiği en sıcak saatlerde kendinizi ve başınızı koruyun. Bu saatlerde çok fazla dışarıda kalmamaya özen gösterin.
    *Güneşe çıkmak zorunda kaldığınızda şapka veya şemsiye kullanın.
    *Ani ısı değişikliklerinden kaçının (Çok sıcak ortamdan, klimatize edilmiş soğuk ortama geçmemeye dikkat edin.)
    *Klimadan gelen soğuk havaya doğrudan maruz kalmayın.
    *Su ve soğuk ayran gibi serinletici sıvıların tüketimini artırın.
    *Çok sıcaklarda alkol tüketimi baş ağrılarını tetikleyeceğini unutmayın

Sıcak Havalardaki Baş Ağrısının Nedenleri nelerdir lütfen yazın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte Yüksek Tansiyon Nedenleri nelerdir lütfen yazın

Gebelikte Yüksek Tansiyon Nedenleri nelerdir lütfen yazın

Merhaba kızlar 5 aylık hamileyim ve tansiyonum sürekli yükseliyor acaba bunun nedeni ne olabilir benim gibi Gebelikte Yüksek Tansiyon yaşan arkadaşlarım varsa o arkadaşlarımdan Gebelikte Yüksek Tansiyon Nedenleri hakkında bilgi rica ediyorum.
  2. Havanın Nem Oranı Nedir yazın lütfen

Havanın Nem Oranı Nedir yazın lütfen

Arkadaşlar hepinize kocaman bir selam veriyor ve Havanın Nem Oranı Nedir diye sorumu soruyorum Havanın Nem Oranı Nedir biliyorsanız lütfen Havanın Nem Oranı Nedir yazın bana
  3. Havanın Özellikleri nelerdir lütfen bana yazın

Havanın Özellikleri nelerdir lütfen bana yazın

Selam arkadaşlar hepinize keyif dolu bir gün diliyor ve sizden Havanın Özellikleri nelerdir diye bilgi paylaşmanızı rica ediyorum. Şimdiden Havanın Özellikleri hakkında ki bilgiler için çok tşk ediyorum.
  4. Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir biliyor musunuz

Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir biliyor musunuz

Merak ettim acaba Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa aranızda Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni hakkında bilgi versin.
  5. Baş Ağrısını Tetikleyen Nedenler Nelerdir....

Baş Ağrısını Tetikleyen Nedenler Nelerdir....

Baş Ağrısını Neler Tetikler Baş Ağrısını Nasıl Geçirebiliriz Baş ağrısı sorunu bence rahatsız edici ve eğer tedavi edilmezse ileride büyük sorunlara neden olacabilecek bir rahatsızlıktır....Öce tedavinin tanısı konulmalıdır tabi drunuza tam ifade ederek yanlış bir tedaviye yol açmamak için önce hastalığın tanısını tam ve doğru olarak konulması gerekir....Tedavi de arkasından gelerek doğru...

Sayfayı Paylaş