gebe
  1. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63

Sıcak suda yıkanmış tabaklar neden daha çabuk kurur

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

Sıcak suda yıkanmış tabak neden daha çabuk kurur, nedeni nedir, nasıl gerçekleşir, resimleri hakkında detaylı bilgi alalım.

Aslında artık günümüzde bulaşık makinesi devri başladığı için zaten çoğu kez kurulamaya gerek kalmıyor. Ama bulaşıkları elde yıkayan hanımlar için pratik bir bilgi melekler :)

Tabakların kurutucuda kaldığını düşünelim. Tabağı bir bezle sildiğimiz zaman suyun neredeyse tamamı bez tarafından emilir ve tabağın üzerinde çok az miktarda su kalır. Tabağı daha fazla kurutamayız çünkü bez artık kuru değildir.

Sonuçta (soğuk yada sıcak suyla yıkanmış olması fark etmez) elimizde yarı ıslak bir bez ve hafif nemli bir tabak vardır. Eğer su sıcak ise tabağın tüm yüzeyine dağılmış olan çok az miktardaki su çok çabuk buharlaşacaktır.

Ama soğuk su bu kadar hızlı buharlaştırmayacaktır. Diğer bir açıklama da soğuk su tabağa sıcak sudan daha iyi tutunur.

aysegül87 bunu beğendi.
Sıcak suda yıkanmış tabaklar neden daha çabuk kurur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cilt Neden Kurur?

Cilt Neden Kurur?

cilt kurumasi cilt kuruması cildin kuruması yüz yüz kuruluğu Cilt Neden Kurur? Cildin yumuşak ve dayanıklı olması için neme ihtiyacı vardır. Ancak, kış aylarında bu nemi tutabilmesi zor olur. Ayrıca merkezi ısıtma sistemleri de cildi fazlasıyla kurutur. Banyo yapmak ve havluyla çok iyi kurulanmak da, cildin nemini alan nedenlerdir. Banyo yapmak cilde geçici olarak nem verir ama...
  2. Cilt neden kurur

Cilt neden kurur

Ciltlerimiz neden kurur ne yapsakta cildimiz güzel görünür diyemi düşünüyorsunuz ne yaptıysanız olmadımı peki ama neden cildiniz kuruduğunu düşündünüz mü eger hayır diyorsanız okumalısınızz mutlaka... Cilt kurumalarının birçok farklı nedenleri vardır. Cilt kuruluğunun sebeplerine değinecek olursa: • İhtiyoz diye tabir edilen genetik bir hastalık olan cilt kuruluğudur. Doğumsal...
  3. Cildimiz neden kurur?

Cildimiz neden kurur?

Kuru ciltler, yaşlanmaya daha çabuk meyillidir ve kuru cilde sahip olanlar "cildim neden kuruyor ki acaba?" diye merak ederler. İşte o merakı giderecek bilgiler Melek'ler:) Cilt kurumalarının birçok farklı nedenleri vardır. Cilt kuruluğunun sebeplerine değinecek olursa: • İhtiyoz diye tabir edilen genetik bir hastalık olan cilt kuruluğudur. Doğumsal nedenlerden kaynaklanan bu cilt...
  4. neden kadınlar daha çabuk kilo alır

neden kadınlar daha çabuk kilo alır

Kardeşim öküz gibi yediği halde ve ben dikkat ettiğim halde neden o değil de ben kilo alıyorum.Aynı şeyi teyzem de söylüyor. Eniştem tığ gibi teyzem şişiyor.Neden kadınlar çabuk kilo alır :/
  5. Sabahları sıcak su ve limon karışımını içmenin yararları

Sabahları sıcak su ve limon karışımını içmenin yararları

Sabahları ilk iş olarak içtiğiniz kahveyi, limonlu sıcak su ile değiştirmeyi düşür müsünüz? Bu dünyaca tanınan besin uzmanı Ann Louise Gittleman’ın bir tavsiyesi. Sıcak su ve limon ikilisi vücudunuz için birçok açıdan faydalı olabilir. Kilo vermenize yardım eder, su ihtiyacınızı karşılar, sindiriminizi kolaylaştırır ve C vitamini alımını yükselterek bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Hatta...

Sayfayı Paylaş