gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Şiddet İçeren Oyunlar Beyni Etkiliyor

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Ergen çocuklar üzerinde yapılan bir araştırmada, şiddet içeren video oyunlarının beynin kendine hakimiyetle ilgili bölümünün etkinliğini azalttığı saptandı

Araştırmada, rastgele seçilen 44 ergenden 30 dakika boyunca şiddet içeren veya içermeyen video oyunu oynamaları istendi ve beyinleri fMRI cihazıyla incelendi. Ölçümler sonucunda, şiddet içeren video oyunu oynayanların amigydala bölgesindeki faaliyetin, oynamayan çocuklara oranla daha yüksek olduğu görüldü

Araştırmayı yöneten Indiana Üniversitesi Tıp Okulundan Dr. Vincent Mathews, "Şiddet içeren video oyunlarının beynin fizyolojisini ve beynin çalışma biçimini etkilediği ilk kez gözlemlendi" diye konuştu. Dr. Vincent Mathews, "Şiddet içeren bir video oyunu izledikten sonra ergenlerde, beynin duygusal yükselişle ilgili amigdala bölgesinin aktivitesinin artığı görüldü" dedi. Bunun yanı sıra ergenlerde beynin kendini kontrol edebilmeyle ilgili bölümlerinde faaliyetin azaldığı görüldü.

Aynı zamanda şiddet içeren video oyunu oynayanların beyinlerinin kendine hakimiyet, çekingenlik ve konsantrasyonla ilgili bölgesindeki aktivitenin yavaşladığı belirlendi. Mathews, bulguların, şiddet içerikli video oyunlarının beyin üzerindeki etkisini gösterdiği ve bu etkinin muhtemelen davranışlara da yansıyacağını belirtti.

Kaynak: DonusumSokagi

Şiddet İçeren Oyunlar Beyni Etkiliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkek beyni

Erkek beyni

Erkek beyni 'sistematik' düşünmeye, kadın beyni ise 'empatik' düşünmeye programlanmıştır. 'The Importance of Being Trivial' (Önemsiz Olmanın Önemi) adlı kitabında yazar Mark Mason erkek beyninin ufak detaylara ilgisini açıklıyor. Kitap, "Bu erkekleri hiç anlayamıyorum" diye şikayet eden kadınlar için önemli bir başvuru kaynağı olabilir. The Times gazetesi de böyle düşünüyor olmalı...
  2. erkek beyni

erkek beyni

Bak işte ben bu araştırmanın sonucuna inanıyorum:DBu araştırmayı yapanın emeğine sağlık.Bu araştırmanın sonucu bizlerler paylaşanada teşekkürler.Bende sizinle paylaşayım dedim:D:D Hollanda'da Radboud Üniversitesi'nin araştırmasına göre erkek güzel bir kadınla ilk karşılaşma anında ben sonraki bir kaç dakika içinde çok sağlıklı düşünemiyor. Bu iddia güzel kadınların erkekleri salaklaştırdığı...
  3. Ayna ve parlak yüzeyleri içeren oyunlar

Ayna ve parlak yüzeyleri içeren oyunlar

Küçük bebekler kendi yansımalarına bakmaya bayılırlar. İşte bebeğinizin ilgisini çekmek için düzenlenmiş, ayna ve parlak yüzeyleri içeren bazı basit oyunlar. Yansıtıcı yüzeyler bebeklerin ve yeni yürümeye başlayan çocukların kendi vücutları ve yüz ifadeleri hakkında bilinçliliklerinin gelişmesini sağlar. Bu tür faaliyet bebeğinizin kendi kendine veya sizinle birlikte zevk alacağı bir...
  4. Diş Beyni Nasıl Etkiliyor?

Diş Beyni Nasıl Etkiliyor?

Diş sağlığı beyni etkiliyor Melekler Dişlerinize nasıl baktığınız ile Alzheimer gibi hafıza dayalı rahatsızlıklar arasında bir ilişki olduğunu muhtemelen düşünmemişsinizdir. Ancak Japon araştırmacılara göre şaşırtıcı olsa da diş sağlığı hafızayı etkiliyor. 4,200’den fazla Japon’un katıldığı araştırmada katılımcılar diş ve psikolojik kontrollerden geçirildi. 65 yaş üzerindeki bu...
  5. K vitamini içeren sebzeler

K vitamini içeren sebzeler

k vitamini nelerde bulunur k vitamini eksikliği k vitamini hangi besinlerde bulunur k vitamini hakkında bilgi k vitamini hangi besinlerde bulunur ve faydaları k vitamini faydaları hakkında herşey bu yazımızda arkadaşlar. Yediğimiz içtiğimiz herşeyin bir vitamini vardır ve vitaminlerin faydaları da kendilerine göre değişir. Mesela; soğuk algınlığı tedavisi için C vitamini faydalıdır biliriz....

Sayfayı Paylaş