gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Şifalı çamur suyuna ilgi

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

şifalı çamur banyoları
    İnsanlar için şifa olduğu duyulan herşeye ilgi artıyor.Bu kezde çamurlu suyun duyulan faydaları insanları o bölgeye çekiyormuş.Aslında kaplıca ve termaller yönünden ülkemiz zengin ve çok ilgi görüyor.

Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, termal tesislerdeki doluluk oranının yüzde 90'ları bulduğunu söyledi.

Elibol, şunları kaydetti:

'Buruya misafirlerimiz hem dinlenmek hem de sağlık amaçlı geliyor. Yurt içinden ve yurt dışından oldukça fazla misafirimiz var. Şu anda otelimizdeki doluluk oranı yüzde 85'lerde, apart dairelerimizdeki doluluk oranımız ise yüzde 94'lerdedir. Bizim de amacımız, hem ilçemizi hem de termalimizi yurt içinde ve yurt dışında daha iyi bir şekilde tanıtmaktır.'

Elibol, kaplıcaya doktor sevkiyle gelen hastalardan herhangi bir ücret alınmadığını kaydetti.

Hüdai Kaplıcalarında, isteyenlerin apart dairelerde kalabilirken, isteyenler de 3 yıldızlı otelde tatil yapabiliyor.

Özellikle kaplıcada bulunan çamur banyoları için Sandıklı'ya gelenler, 45 derece sıcaklıktaki çamurlarda sadece 4-5 dakika kalabiliyorlar. Günlük seanslar ve doktorların kontrolünde yapılan çamur tedavileri 21 güne kadar sürebiliyor.

-ŞİFALI SU VE TOPRAK-

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları'nda 68 derecedeki şifalı su toprakla karıştırıldığında, ortaya 40-45 derecede bir çamur çıkıyor. Toprak, çok az miktarda kum içeriyor.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları'ndaki şifalı çamur, romatizma, nevralji, polinevrit, kırık çıkık tedavilerinde çocuk felçlerinde ve kadın hastalıklarında faydalı oluyor.

Şifalı çamur suyuna ilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çamur şifası

çamur şifası

sarayköy çamur çamur banyosu nerelerde var Reçetelere çamur banyosu yazılmalı Kadın hastalıklarından romatizmaya, ağrılardan psikolojik sorunlara kadar pek çok hastalığa şifa olarak gösterilen çamur, Prof. Dr. Zeki Karagülle'ye göre en etkili 'doğal' ilaçlardan biri.. İstanbul Tıp Fakültesi Hidroklimatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle çamur terapileriyle ilgili GÜNAYDIN'ın...
  2. Çamur

Çamur

Din ve mala, işi toprakla ilgili olan kimse için kazanca, Çamur yemek mal biriktirmeye. Bulamaç çamurla evini sıvadığını görmek salih kul olmaya, Çamurla Kabe duvarını sıvamak hacca gitmeye, Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini sıvadığını görmek O'nu ziyarettle birlikte haccetmeye, cami sıvamak islamiyete hizmetle şeref ve ecir kazanmaya, Sulu çamurda yürümek üzüntü ve kedere düşmeye, Sulu çamur...
  3. Sulu çamur

Sulu çamur

Bakınız; Çamur.Bir kisinin rüyada sulu bir çamurda yürümesi, o kimsenin düsecegi üzüntü ve kedere, erisecegi fitne ve mesakkate delalet eder. Bir kimse rüyada sulu bir çamurda yürüdügünü görse, o yer halki ve çamura giren kimse için, üzüntü, keder ve korkuya delalet eder. Keza bir kisinin sertçe yagan bir yagmurda yürüdügünü görmesi, o yagmurdan ona isabet eden miktarca üzüntü, keder ve...
  4. çamur Görmek

çamur Görmek

Hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini gören kişi mutlaka bir sıkıntıya düşer. Rüyada çamur bir ikazdır ve dikkatli olunması gereken olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza yorumlanır. Bu çamur balçıksa sıkıntı artacaktır. Ancak çamurları temizleyen bir süre sonra sıkıntılarından kurtulacak demektir.
  5. Çamur-Hara

Çamur-Hara

Dize geldim anladımki bu alem budur Yazamadım sevdiğime beş altı satır Neyse dedim ve duruldum tutuldum aşka Hem üzüldüm hemde üzdüm susaydım keşke Duman oldu o halimden eser kalmadı Aşkım ziyanım gülüm baharım Meyhanelerde sakiler derman olmadı Çok istedim olsun diye sensiz olmadı Bana yine gül yüzünle gel tek sözünle gel Gözüm yolda gönlüm sende kaldığı anda gel Yana yana yaz oldu kışım...

Sayfayı Paylaş