gebe
  1. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0

Sigara bir insanın yaşamını böyle bitiriyor.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında 19bjk03 tarafından paylaşıldı.

İlkokul yıllarında başladığı sigaranın 45 yıl boyunca esiri olan İzmitli Necmettin Demir (60), bugüne kadar 2 bacağı ve 4 parmağının yanı sıra işini ve ailesini de kaybetti. Sigara yüzünden hayatı adeta kararan Demir, 45 yıllık tiryakiliğin hayatını nasıl değiştirdiğini gözleri dolarak anlattı. İlkokul yıllarında arkadaş çevresinin etkisiyle sigarayla tanıştığını ve o yıllardan bu yana günde 1 paket sigara tükettiğini anlattı.

Yıllarca geçimini inşaat ustalığı yaparak sağladığını dile getiren Demir, 30'lu yaşlara geldiğinde bacaklarında anormal ağrılar hissetmeye başladığını söyledi. Ağrıların artması sonrası doktora gittiğini ve yapılan tahlil ve tetkikler sonrası sigara yüzünden damar tıkanıklığı teşhisi konulduğunu vurgulayan Demir, şöyle konuştu:

''1981 yılında hastalığım daha da arttı. Doktorlar sigarayı bırakmamı söyleseler de dinlemedim. Sigara içmeye devam ettim ancak 1981 yılında sol bacağım diz üzerinden kesilmek zorunda kaldı. Böylece özürlü hale geldim. İnşaat ustasıydım ve işimi de kaybettim. Sigaraya devam edince, 4 yıl sonra sağ bacağım da aynı yerden kesildi. Tekerlekli iskemleye mahkum oldum. Bu arada eşim özürlü olduğumu bahane ederek beni 3 çocuğumla birlikte terk etti. Buna rağmen hala sigarayı bırakamadım. Daha sonra da her iki elimden toplam 4 parmağım da kesilmek zorunda kaldı. Uzuvlarımın yanı sıra ailemi ve işimi de kaybettim. Artık kollarımın da kesileceğini söylenince, 2003 yılında sigarayı bırakmak zorunda kaldım.''
    Sigaranın hayatını adeta bitirdiğini, artık huzurevinde yaşamını sürdürdüğünü vurgulayan Demir, pişmanlığını şöyle aktardı:

''Sigaraya başladığım için çok pişmanım. Sigara bir insanın yaşamını böyle bitiriyor. Başlamayanlar hiç özenmesin sigaraya, içenler ise biran önce bıraksın. Sağlık kadar değerli birşey olamaz. 45 yıl sigara içmekle büyük yanlış yaptım ama artık çok geç.''

(sabah)

2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
  3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    offf geçenlerde bıraktım tekrar başladım sadece 3 gün içmedim umarım en kısa zamanda bırakırım:( emeğine sağlık canım

4. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    içenler en yakın zamanda bırakır umarım çok kötü bir alışkanlık

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Lanet bir alışkanlık aslında en güzeli hiç başlamamak iradesi güçlü olupta bırakanlara hayranım doğrusu...

Sigara bir insanın yaşamını böyle bitiriyor. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlu Bİr YaŞamin Sirlari

Mutlu Bİr YaŞamin Sirlari

1. KarŞindakİnİ Her Zaman Sev Ve Anla. 2. Hakli OlduĞunu Bİlsen Bİle İnatlaŞma. 3. BoŞ Yere İddİalaŞma. 4. SevdİĞİnİ KarŞindakİne GÖster. 5. Kendİne Yapilmasini İstemedİĞİn Hareketlerİ Sakin BaŞkasina Yapma. 6. Bİr Konu Hakkinda KonuŞmaya BaŞlamadan Önce, O Konu Hakkinda Bİlgİ Sahİbİ Ol. KarŞindakİnİn Konu Hakkinda Bİlgİsİ Olup OlmadiĞini ÖĞren. 7. Herkese KarŞi Sevecen Ol. 8. Duygularinda...
  2. yeni sigara yasağı ve yurdum insanı :)

yeni sigara yasağı ve yurdum insanı :)

yeni yasaya karşısında yurdum insanını boş dururmu hemen çözüm üretmiş
  3. sigara kadınların yaşamından 14,5 yıl çalıyor

sigara kadınların yaşamından 14,5 yıl çalıyor

Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Koleji (ACOG)'nin raporuna göre sigara kadınların yaşamından 14 5 yıl çalıyor. Amerika'daki her beş kadından biri sigara içtiği belirtilen raporda Amerika'daki yaklaşık 438 bin kadın ve erkeğin aktif ve pasif sigara içmesinden dolayı erken öldüğü açıklandı. Buna ilaveten 8 6 milyon insanda sigaraya bağlı ciddi hastalıkların oluştuğu kaydedildi....
  4. Elimde bir sigara

Elimde bir sigara

elimde bir sigara elimde sigara sözleri bir sözleri mesajları sigaralı sözler Elimde bir sigara; her ne kadar sigara sağlığa zararlı desekte bazen efkarlandırıyor insanı ve güzel dörtlükler çıkıyor ortaya Elimde Bir Sigara Elimde bir sigara Bir o yanar bir de ben Düşmüşüm dört duvara Bir o susar bir de ben Aylar var görmeyeli Değmez elime eli Uzakta bir sevgili Bir o ağlar bir de ben...

Sayfayı Paylaş